Drevena fasada

Chcela by som dom skraslit drevenou fasadou. Alebo odvetranou fasadou v drevodekore. Vraj drevo zosivie a dlho pekne nevydzri. Kamarat mi odporucil SIBIRSKY SMREKOVEC. Poradte co mate vy a ste spokojni.
Odpovedať
@kubejova skúste sa povoziť medzi domami a popozerať ako vyzerá drevo staršie ako 1 rok. (zle) ak nie je drahé alebo špeciálne opracované (myslím extra špeciálne 😁). Raz za 5 rokov s tým niečo bude treba isto urobiť tak si rozmyslite či sa vám to bude chcieť robiť a/alebo platiť. Dať si na dom obklad s drevodekorom mi príde ako gýč. Tak si musíte dobre zvážiť pre a proti. Na akej ploche to chcete mať?
Odpovedať
@kubejova drevo je dobre tak do kotla,ale ked mate vela volneho casu preco nie. Niekde to pasuje
Odpovedať
Profilova fotka
@kubejova .. drevo, kamen, vzdy budu dobre vyzerat na dome......... nic umele ich nikdy nenahradi........ popozeraj si fotky zo starych domov, stodol, kde ma drevo uz patinu........ dnes sa pouzivaju specialne natery aby drevo vyzeralo ako zostarnute, s patinou.... ale vela ludi este zije v tom, ze drevo ma na dome vyzerat ako keby bolo vcera natrete.... cim viac chemie, tym lepsie.......
Odpovedať
@igor256 50m2
Odpovedať
Profilova fotka
kazdy ma na toto iny nazor, uz raz som to niekde pisal, ze sme chceli na dom obklad z dreva, ale zvazil som si cenu, potom zivotnost a rozhodol som sa napokon inak 😄 mne sa nepaci, ked drevo zosivie, ked ostane take ja neviem pre mna skarede, preto my sme dali drevoplastove dosky na fasadu a teda je to podla nasho gusta, posielam ti aj fotku 🙂
Odpovedať
@steffan33 mozte mi prosim poslat link na material
Odpovedať
Profilova fotka
@kubejova su to Timbermax dosky, drevoplast so super kvalitou, ale poslem ti do IP, ze kto nam to robil a vsetko okolo toho 🙂
Odpovedať
@steffan33 velka vdaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@steffan33 ahoj, tiež uvažujeme nad takýmto riešením. Pozerám, že ty to máš zarovno s fasádou, znamená to, že tam máš užšiu izoláciu zateplenia?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?