Dobová fasáda 50-70te roky

Dobrý deň, renovovali ste niekto a zachovali dobový vzhľad fasády z 50-70tych rokov ? Alebo ste taký vytvorili na novo? Alebo taký máte v pôvodnom stave? Myslím vzory, kresbu na dome, dekoráciu, reliéfy a podobne My máme tento typ domu a chceli by sme ho vynoviť na staro 🙂 hľadáme inšpiráciu, ale nie o jednoducho realizovateľné aj vyzerajúce.... Vďaka
Odpovedať
@abdrea_kru dnes by to kričalo, niekedy tak boli takmer všetke, v určitých lokalitách a dnes tam chodia nakrúcať dobové filmy
Odpovedať
@abdrea_kru https://www.modrastrecha.sk/blog/gemi... tu je foto domu ktory sme zburali a postavili si na tom pozemku novy, ale asi ti to velmi nepomoze, neviem odkial si ale teda tu kde zijem je este stale dost vela “dobovych” domov s povodnymi fasadami, myslim ze sa treba ist len poprechadzat po dedinach a inspiracii najdes este stale dost
Odpovedať
@abdrea_kru alebo este jeden tip - popozerat fotky domov v realitkach, vela sa predava v povodnom stave 😉
Odpovedať
@duzu no teraz je uz veru tazko natrafit na taky dom, absolutne take uz nevidam 🙂 a mozno aj su, len si nevsimam nejako 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
Vela spravi podla mna to, ked zvolite dobru farbu fasady. Uz ci tam potom budes chciet nejake ornamenty, vzory alebo co, to sa da aj dodatocne riesit. Akurat mi este napada, ze neladit tak len dom ale aj tu predzahradku napriklad. Teraz je moderne mat len travnik, zarovnany presne na milimetre, kedysi to bolo asi inak, predstavujem si kadejake kvety vysadene a podobne.
Odpovedať
Presnejsie ak ladit predzahradku k takemu vzhladu tak nasadit do nej zemiatky paradajky atd. Volakedy to bolo uplne normalne a v domoch kde byvaju stari ludia to sem tam vidno este aj dnes.
Odpovedať
@sousedekovci89 joj no to máš pravdu, tiež som to už videla párkrát, že proste od plota po plot na opačnej strane pozemku zemiaky a kadečo vysadené. Len či budú chcieť zájsť až do takýchto detailov haha.
Odpovedať
asi az takto by som to nesilil s tym priblizenim sa dobe. moze to vyzerat, ale tak treba ratat aj s tym, ze treba okolo toho robit potom.
Odpovedať
@juri_no tak ale to treba okolo všetkého robiť, to zase tak nemôžeš brať 🙂
Odpovedať
@betka8880 a ved jasne, to je fakt, ale tak nieco vyzaduje viacej roboty, nieco menej 😉
Odpovedať
no to v dnesnej dobe uz veru malo vidavam 😄 to sa robilo kedysi, predzahradky uz teraz skrasluju rozhodne ine rastliny ako zelenina 😄
Odpovedať
@anulienacka u nás v ulici zmizla posledná predzáhradka zo zeleniny pred 3 r., pred 30 to bolo všade a fasáda všade iná len nie s kresbami, dnes tak reklama pri hl. ceste
Odpovedať
Článok sa načítava...
A v predzáhradke v osi fasády domu dvojmetrový betónový kríž aj držiakom na kytičku k Ježišovým chodidlám. 🙂
Odpovedať
Tak nejako. 🙂
Odpovedať
@toky1 chce sa zviditeľniť a mobilizovať aby cirkev úplne nezanikla, teploši môžu dúhu, židáci čiapočky, niektorí habity a čo my ostatní
Odpovedať
@duzu Chce jak chce. Kedysi to takto niekto postavil a o x rokov tam býva ktosi iný a ten kríž tam je len preto lebo tam vždy bol. A z úcty k Bohu, viere a jej odkazu ho tam necháva. Mimochodom, tipni si čo by s tebou spravili na dedine, keby si zlikvidoval kríž.
Odpovedať
@toky1 u nás sú každému ukradnutí ,ja by som sa toho zbavil, nie sme na Orave
Odpovedať
@anulienacka ak nezabudem do leta sfotim tu na ulici este minuleho roku bolo 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
akože ja by som to zrušil, nech si hovorí kto chce, čo chce. kto chce, tak nech si ho zoberie a postaví pred svoj dom heh.
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili mmm tiez by som to asi nejak neprezivala. Viem, ze si niekto potrpi na taketo veci, ale tak iny zase nemusi.
Odpovedať
@wavrinecova12 asi tak nejak. Po pravde, ja by som si nieco take nenechala teda pred domom, ale to je o presvedceni a jednom s druhym
Odpovedať
Profilova fotka
@eva_ave1 ved presne a ked niekto nie je nakloneny takymto veciam, tak asi tazko bude suhlasit aby mal nieco taketo v predzahradke.
Odpovedať
Profilova fotka
Všetko čo by ste potrebovali vedieť mate už na fasáde. Domy z 50-tych rokov neniesli veľa dekoratívnych prvkov. Dôraz bol dávaný prevažne na funkciu. Keď sa pozriete na Váš dom tak je vidieť rímsy pod strechou a zapustené lemovanie okien a dverí. Ak sa Vám podarí zahrániť toto, tak budete mať pekný dom aj v jednej farbe. Ak sa použije na fasáde prvok, ktorý nepatrí do toho obdobia, pretrhne sa niť .
Odpovedať
Dekorácie sa ale prispôsovali aj samotnému regiónu. Je mnoho obcí, ktoré majú napríklad svoje špecifické kresby a dekorácie na domoch. Takže ak už, skúsil by som sa zariadiť aj podľa toho
Odpovedať
Profilova fotka
@dedkos hej v tomto máš pravdu, ono niekde ti nedovolia ani fasádu si spraviť hocijakú, akú chceš, ale musí spĺňať nejaké kritéria. Alebo vonkajšie tienenie tiež nepovolia všade, to už ale bytoviek sa skorej týka.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?