Cena za fasádu

Dostali sme cenovú ponuku na fasádu so zateplenim sedym polystyrenom, materiál plus práca 14.000 € za plochu 175 m2. Vychádza to 80 € za m2, čo sa nám zdá strašne prestrelene.. Je to rekonštrukcia, nie novostavba. Prosím ktorí sa tomu rozumiete o váš názor. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@virnik27 hrúbka 10 cm 🤷‍♀️
Odpovedať
Prestrelene to teda je, popis viac čo v tom všetko je lokalita. Grafit. Polys. Osobne neodporúčam... robím sa s ním na dva veci,a aby to bol nejaký zázrak to nie skôr marketingový ťah.
Odpovedať
@patogroup7 prosim ta, co je na praci s tym sedym problematicke? Viem ze sa ma chranit pred UV, ale z praxe co je pri nom ine pri lepeni? Dikes
Odpovedať
@patogroup7 v cene je práca plus materiál za zateplenie 10 cm sedym polystyrenom a omietnutie fasády plus odmietnutie podhľadov... 130 m2 ma fasada a 45 m2 ma cokel. Je to poschodový dom zo 60 tych rokov, stred domu a vikiere sú obložené termodrevom, treba už dorobiť len zbytok fasády a cokel. Lokalita Žiar nad Hronom.
Odpovedať
@lussinka23 175m2 zastavanej plochy alebo len fasady?
Odpovedať
@jozefsv 175 m2 je plocha fasády
Odpovedať
@lussinka23 biely fasadny eps cena 40 euro za m3 co je pri hrubke 10cm 4euro na m2. Weber profi silikon 40 euro na 8m2 ca co je 5 euro na m2. Sietka drobne, lepidlo zalezi ci budete lepit nan aleno na penu + 2x stierka. Vrece ca 8,5 euro z toho tak 5m2 stierky. Hrube cisla. Nejake kotvy su drobne polozky. Praca sa pohybuje 12-15 euro za m2. Jednoducha matika. Cena nie prestrelena ale zastrelena
Odpovedať
Profilova fotka
Chcel by som vidieť nejaké foto domu, ktorý sa bude zateplovať. Čo sa týka ceny tak mi to skôr pripadá, akoby to niekto strelil len tak od boku. 80€ je choré aj keby tam lepili rovno cele baliky eps. Preto by som chcel vedieť čo ich k tomu viedlo. Mate položkovitú ponuku ?
Odpovedať
@matusakrobert polozkovitu ponuku mám spred roka, prikladám foto, no nestihli sme vtedy aj fasádu, a medziročne išlo vraj všetko hore tak teraz to nebude táto suma ale 14000. Stred domu a vikiere už sú hotové ako píšem vyššie, obložené termodrevom, čiže naozaj len zvyšok fasády treba dorobiť a cokel. Na fasáde je brizolit, na cokli bol velkoformatovy betónový obklad ktorý sme obili... Bude potrebné zrovnať podklad a na to lepiť.
Odpovedať
@lussinka23 hladaj si inu firmu. Eps isiel oproti minulemu roku dole. Uz predtym si mala nacenenu pracu za 35 euro/m2 a teraz este viac. Si z vas robi srandu.
Odpovedať
A to mne sa zdalo 36€/m2 vela...
Odpovedať
Profilova fotka
@lussinka23 Táto cenova ponuka vyzerá presne tak ako som očakával :-D tento človek nikdy nerobil s materiálom pravdepodobne. Ponuka urobena obrazne povedane na zdrape papiera nejakym tupcom, čo nema o ničom ani šajnu. Ani sa s nim ďalej nebavte :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem všetkým, idem hľadať ďalej..
Odpovedať
Teraz som zateploval 15 cm polystyren 300m2 15 e praca plus material lesenie dohromady 10300 zilina
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat mi tiez dorobili fasadu cca 300m2, 12500€, sedy EPS 20cm, cena aj s lešením. Praca bola 15,50€/m2. Mal som lacnejsich "majstrov" ale po par dnoch som ich musel poslat prec...
Odpovedať
@lussinka23 urcite vela. Ja som dal za pristavbu 180m2 plus 15tku isover baumit omietka plus podzabitie komplet aj s omietkou a este sa robila nova omietka na prízemí domu 11 000 euro komplet
Odpovedať
Profilova fotka
@lussinka23 cena za fasadu je +- 27eur za m².to je materiál a praca+ lešenie
Odpovedať
Dobrý deň, mali ste na zateplenie vypracovaný aj projekt ? Od nás to majstri chceli. Ďakujem
Odpovedať
@alsim dobrý deň, áno máme projekt.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@emill22 úplne odveci komentar , reklama na čistenie fasády? Čo to spoločne s cenou za zateplenie?
Odpovedať
co som tak pozeral rozne tak priemer je cca 30e m2 / 15cm nuz ale toto uz len podla tej ponuky ee 😄
Odpovedať
@lussinka23 uz len pre tu gramatiku by som ich nezobral :). ako si pokrocila, nasla si niekoho?
Odpovedať
@shadowmilan cena 30e M2 len za zateplenie či aj s fasadou
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Aká je teraz priemerná cena fasády na komplet? Na tehlu 20cm EPS, práca + material máme cca 400m2? Robil niekto? Budúci rok nás to čaká a neviem odhadnúť cenu. Počítajú sa aj velkoformátové okná napr. 5x2,3m ako práca m2 ? ďakujem
Odpovedať
@budix oslov firmy, uvidis...
Odpovedať
@budix pokial su okna velke pride mi ako uzera ratat m2 aj za okna. V tomto pripade ratame spaletu na bm. Cena podla CP ale odhadom 18-25€ m2(praca)
Odpovedať
@budix toto leto som mal partiu, vsetko na komplet mat+praca+lesenie cca 40eur m2. 12 eps,biely,na lepidlo.
Odpovedať
@profistavbari To je cena majstrov či firmy? Ja som dal odhad po cca 20k €, skusím to dať teda firme,aj keď asi pôjdem cez živnostníkov z okolia. Iná palba za fasádu teraz... výkaz od projektanta je dávno v koši 😄
Odpovedať
@budix Cena majstra. Firmu odhadujem na 35+. Vymeru netreba. Dobry majster si pride pomerat.😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?