Betónové tvárnice

Ahojte. Otazka. Mame plot od presbeton. Ked prišla tvárnice mali krasnu farbu. Po cca mesiaci ako je plot urobeny su po tom samé stekance z vrchných ciapiek. Aj čiapky z vrchy su cele biele. Je to normálne? Plot bol raz cely vyvapkovany co trosku pomohlo. Po týždni opäť cely flákaty zteceny
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 je to normálne ..... https://www.stavebnik.sk/clanky/odstr...
Odpovedať
Vykvety z betonu mali ste pouzit nieco do betonu niaku prisadu aby to tam nebolo. To je betonom nie tvarnicami
Odpovedať
nechajte to tak, nech ten beton vyzreje dostatocne a potom jedine premalovat .. s tymto uz nespravite nic
Odpovedať
@martinak15 mám tie isté len okrové, ja mam stekance iba tam kde som ich neutrel pri betónovaní, inak nikde, striešky som lepil 2-mi druhmi flexi lepidla a tiež nič, mezi základom a tvárnicami mám hydroizoláciu ako odporúča výrobca. Robil som to svojpomocne.
Odpovedať
@maros11 hydro je urobená. Tvarnice boli robene postupne. Ked bol plot urobeny bez ciapiek nic tam nebolo. Az ked sa urobili čiapky
Odpovedať
Ak mysliš nopovú (bublinkovú) fóliu tak to nie hydroizolacia, práveže na tej jednej fotke kde je aj nejaký základ nie je, aspon ja ju nevidím. Netvrdím že by to na 100% pomohlo ale ja výkvety nemám hlavne v zimnom období Čím lepili striešky?
Odpovedať
@maros11 hydro je na základe ktory je natretý komplet cely z vrchnej strany. Je to lepené flexilepidlom a aj zasilikovany
Odpovedať
@martinak15 keď by to betónom tak by boli výkvety aj niekde v strede alebo dolu, ale ty to máš takmer všetko hore. Ešte ma napadá jedna vec stalo sa mi to ale nie pri plote, nepršalo na druhý deň alebo aj trebars 8-10 hodín po inštalácii striešok?Vtedy sa mi vytvorili stekance ktoré tiez nešli vyčistiť, ako som pisal ale nie pri plote.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ak kupite beton v obchode vo vreciach uz hotovy. ten nie tak kvalitny ako ked si ho sam namiesate...na stavby vonku sa pouuiva silnejsi cement...bezny cement vo vreci je 325...treba od tohto cementu kupovat silnejsi cement, ktory je odolny aj voci vode a pouziva sa aj pri stavbach vodnych...ak ste si sam miesali beton s originalu silneho cementu ktory sa pouziva a je odolny proti vode,,,tak by sa to nemalo stat. ak ste si robili beton sam ale so slabeho cementu tak toto je nasledok slabeho cementu v betone...vrcha cast prave ze zamedzuje pristupu vody na spodnu cast ale ako z vrchu postupne steka tak sa vam dostane a vsiakne len do vrchnej casti...mali ste pouzit silnejsi beton a nie beton vo vreci nebodaj nejake stavebne leoidlo na mur...jednoznacne je to slabym cementom...
Odpovedať
@bohuzial kedze pisete ze vam to robila firma...a aj ciapka je cela biela ...tak je to vina firmy ktora vyraba ciapky a tvarnice a ak vam to ta firma aj robila cele dielo tak to tam treba reklamovat , a zdovodnit ze dielo je nekvalitne urobene,,,,nezasahujte do toha a reklamujte dielo...
Odpovedať
@bohuzial @bohuzial pozrel som si znova vase fotky este raz a zvacšil...a vidim teraz lepsie to vase dielo co robila firma...tie flaky idu len z vrchnej ciapky...zrejme firma co vam to robila . musela vrch ciapky na zaver niecim nejakym roztokom proti vode napenetrovat....tie biele flaky idu len z čiapky...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?