Zasuvkova rozvodnica pripojenie

ahoj ,mam/mozno hlupu,ale aj take byvaju../otazku.. chem pripojit istenu zasuvkovu rozvodnicu osadenu zasuvkami 1x 400V a 2x 230V ..akym sposobom to v rozvadzaci pripajate,na nejake svorky,ci sa este isti duplom..alebo..nechcem vymyslene/a hlvne zauzivane/ veci..vdaka
Odpovedať
@liptacik ked ju kupis, tak na privodny kabel je tam oznacena "cokolada" - taka ta skrutkovacia spojka. Ak myslis pripojenie privodneho kabla
Odpovedať
@stefanby ja myslim to pripojenie v hlavnom rozvadzaci nie v rozvodnici
Odpovedať
@liptacik v akom rozvádzači? RD alebo RE?
Odpovedať
@liptacik no, pýtať sa na projekt asi nema cenu. Podla toho odkiaľ to chceš ťahať- pripoj priamo na vystup z ističa, alebo ak budeš mať ističe/chrániče v rozvodnici, tak na hlavny vypínač- výstup. Ja som stav. zas. rozodnicu pripojil priamo za istic v RE a v rozvodnici som dal chránič..
Odpovedať
@liptacik Na toto je "tisíctristo" možností, ako to napojiť,... v súlade s normou a bezpečnosťou. Priateľu, pri všetkej úcte k Tebe, ak sa pýtaš na také veci, na aké sa pýtaš, zver radšej napojenie elektrikárovi.
Odpovedať
@stefanby Istic isti vedenie! Nemozes za hlavny vypinac v dome napr. s 25A pripojkou pripojit kablom 5*2,5 nejaku stavebnu zasuvkovu rozvodnicu, to je nepripustne! @liptacik Odfot miesto, odkial ju chces pripojit a odfot stitok rozvodnice, ak je tovarenska. Inak je to tu abstraktna debata.
Odpovedať
@kejsix samozrejme suhlasim. Stiahol som si to na seba - pripajal som zasuvkovu rozvodnicu do domu docasne kym prebehne stavba. Kabel CYKY 5x10.... akosi ma nenapadlo že niekoho napadne varianta s 5x2,5... Je tam "tisictristo" moznosti ako pise kolega vyššie.
Odpovedať
@petersd tak ak je tam tych tisictristo moznosti...daj aspon jednu,nie je kazdy taky zbehly..
Odpovedať
Najlepšie by bolo, keby si dal fotku rozvadzača.
Odpovedať
@kejsix ..no momentalne este nemam co fotit,je to len v stadiu navrhu,nie je zatial nic kompletovane...ale klasicka tovarenska rozvodnica 1x400V a 2x230V/vyrobcu neviem../ aslo vlastne o to usetrit miesto pre istic/istice v RE teda ak je to mozne a pripustne ..vdaka..jeden z mala kto sa nesmeje ale reaguje normalne..
Odpovedať
@liptacik No sak a v RE mas co? Mas tam bod rozdelenia PE/N? Aky tam mas istic? Ak mas napr 3B25, koser riesenie je v neplombovanej casti zavesit 3B16 a zan napojit svorkovnicu bud 4*2,5 alebo 5*2,5 uz podla toho, aka je to sustava.
Odpovedať
@kejsix do RE ide ako privod 5x16 kabel med..a istic je 25 ano..asi so nepochopil tu neplombovanu cast..alebo sa nerozumieme..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@liptacik Odfoť RE, nie v každom je dosť miesta v neplombovanej časti...
Odpovedať
@dedo758 som momentalne prec,nemozem odfotit ...ale ..asi ste ma tu nepochopili,resp.ja som sa zle vyjadril..nejdde o riesenie pripojenia rozvodnice k RE/ak myslite ze RE je elektromerovy rozvadzac...ale o pripojenie zasuvkovej rozvodnice k rozvadzacu v dome /rozvadzac je v dome v garazi a na inom mieste v garazi bude zasuvk.rozvodnica...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?