Zapojenie zásuvky Legrand Valena 770080

Zdravím U známych kedysi dávno na konci telefónneho vedenia umiestnili chlapci z telekomunikácií nejaký plošák, že ukončovacia impedancia vedenia. Akurát je to na voľne trčiacom kábli zo steny z krabičky. Popri tom je ešte natiahnutý kábel k routeru. Že či by som to nevedel skultúrniť. Legrand má kombinovanú zásuvku RJ45+RJ11 (770080). Otázka však je, čo s tým plošákom. Pod zásuvku nevojde. Musí to tam dnes ešte byť? Je obava, aby to potom správne fungovalo. Je to koncová zásuvka, do nej je pichnutý modem. Má s tým niekto skúsenosti? Ďakujem.
Odpovedať
Myslím si že fotka by nám viac pomohla :-)
Odpovedať
Ešte dodatok - ďalej na kábli je splitter. Ale pevná linka sa nebude používať, iba internet. Je tam nutný...?
Odpovedať
@dedo758 Splitter je nutný iba ak sa chce používať súbežne internet a pevná linka.
Odpovedať
Ale kdesi je aj staršia verzia bez krabičky, len ju neviem rýchlo nájsť...
Odpovedať
Otvoril som zásuvku
Odpovedať
Ten plosak je tam nato aby sa dala linka zmerať či je ok. Fungovať to bude aj bez neho, ale ak budeš mat poruchu tak si to nebudú vedieť zmerať na diaľku kde je problem.
Odpovedať
Otočil som kryt zásuvky... :-) Ešte ma tak napadlo - umiestniť tento plošák na kábel, ale až medzi novú zásuvku a modem, niekam, kde to nebude špatiť ako teraz na stene...
Odpovedať
Nepojde to tam ani bez svorkovnice a konektora? Ak sa nedá narvať pod ten Legrand tak by som to tam nedal.
Odpovedať
@smotek7 Nevojde. Krabička je plytká. Ale keby som to dal na ten kábel, tak tým nič nepokazím, nie? Aby mal domáci dušu na mieste... :-)
Odpovedať
@dedo758 môže to byt aj na kabli. Pre dobrý pocit :)
Odpovedať
Zapojené. Skultúrnené. Funkčné so starým plošákom, aj bez... :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?