Zapojenie elektromotora 3 kW, 2860 ot/min, 400 V

Zobraz úvodný príspevok
Prosím poradte ako zapojiť elektromotor z týmto štítkom. Do hviezdy alebo trojuholníka, alebo je to jedno.
Odpovedať
1
2
@viktor811 A tak isto, keď dáš menšie kolesá na auto, tak zvýšiš jeho výkon...? :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@viktor811 nie vykon, ale krutiaci moment.
Odpovedať
@volt mal si pochopiť, že mne nejde teraz o motor, ale o zmenu výkonu resp. krútiaceho momentu na cirkulári. Ja myslím, že aj to auto by s menšími kolesami vyšlo do strmšieho brehu.
Odpovedať
Profilova fotka
@viktor811 vyslo, ale zase bude mat mensiu maximalnu rychlost. A obehova rychlost zubov piloveho listu je pomerne dolezity parameter.
Odpovedať
viktor, tak som myslel že rukou potočič pílu smerom krutenia a kym sa toči zotrvačnosťou zapneš vypinačsamozrejme ruky preč od píly ked daš vačsiu remenicu na os píly bude mať pil a mensie otačky ale vačsiu silu a píly maju predpisane otáčky cca 1500/min takže tvoj prevod 1:1 neni bohvie čo alebo prevod je iný? majkoj ti niečo dobre pise
Odpovedať
@vrajmantak pravdupovediac ja mám, okrem iného aj vídiový kotúč (fi 350) s 5000 ot/min. , ktorý si opatrujem a používam ho len pri pozdĺžnom pílení dosiek z hranolov. Prevod na cirkulári motor -oska je do rýchla a to 100/80x2860= 3575 ot/min. Pri tom pozdĺžnom pílení je to dosť slabé a uvažujem prehodiť remenice takže budem mať otáčky kotúča 2288. Ide mi oto, čo to urobí, či to bude tak ako by som mal motor výkonu 4,68kW.
Odpovedať
@viktor811 Vykon sa prevodom nemeni, meni sa len tocivy moment. Vykon ostava stale nemenny.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?