Zapojenie elektriky surneee 🙃

18. okt 2020200

Dobry den
Viete mi niekto poradit so zapojenim???
Ako mam zapojit privod , svetlo, vypinac ,,,,, v krabici ,tak aby to fungovalo ako maaa ,,,,
Neviem zapojit tie hnede kable aby to vypinacom fungovalo
Dakujem za radu

• @janci0802  Mozno by pomohlo popisat,ktory kabel kam ide.Jeden urcite do svetla,jeden je privod ee a ten treti?Alternativa?Alebo pokracovanie vedenia niekam inam?

• @marcel714 ten treti ide do vypinaca

• @janci0802  ved nevies ani popisat co tam mas, sak privod svetlo a treti do akeho vypinaca, sak toto co vidime je vypinac nie?
    Ak tam mas z toho napajany "dalsi vypinac" tak ten spoj s privodom, zltre spoj tka ako modre a cez vypinac co vidime zapoj predsa hnedy privod a hnedy svetlo

• Sponzor fóra
  • Hnedý prívodný s hnedým do vypínača, modrý (preznačený hnedou izolačkou) od vypínača s hnedým od svetla. Modrý prívodný s modrým od svetla. Zelenožlté všetky spolu. Na vypínač hnedý a modrý (preznačený)... 🙂

• @janci0802 http://www.x-idea.cz/zapojeni-vypinace-a-svitidla/ a nieze zatra budeš v krimi - domaceho majstra zabila elektrika 😃 😃 😃 😃

• @dedo758  ked pijes tak nepis rady

• @dedo758  ale čo je cieľ. Keď sú tam dve fázy smerom na svetlo jedna sa o dvojvypinacoch, alebo paralelne zapínanie svetlá z dvoch miest. Nestačí popísať co tam je ale ako to ma fungovať 🙂

• z obrázku to ani svätý Peter nezapojí správne. Môžeme sa iba domnievať, že jeden je prívod, druhý svetlo a tretí vypínač. Ktoré dva vodiče sú použité na kontakt vypínača si môžeme iba tipnúť. Bude to hnedý a....?
    Krivo odrezaná fxp, káble oholené kuch. nožom a nesprávne zvolené farby k vypínaču vo mne vyvoláva pocit utekaj rýchlo preč od toho 🙂

• @janci0802  tak to vyzerá, že zasa raz niekto natiahol nesprávny kábel do vypínača, namiesto CYKY-O použil CYKY-J. Jednoducho babrák a fušer.
    Treba pozrieť, ktorý kábel ide do vypínača a pozrieť, ktoré vodiče sú v ňom zapojené a ako sú zapojené.

• @sysell Čítaj s porozumením - “ Ako mam zapojit privod , svetlo, vypinac ,,,,,” - jednoducho tak, ako som napísal. Ktorý kábel kam ide musí vedieť domáci, takže tak... 😉

• Do vypinaca idu modry hnedy zeleny
    Vsetko je to privedene do krabice a tam mam problem to zapojit aby vypinac fungoval

• @janci0802  Postup som napísal, ďalšia polemika zbytočná...

• @janci0802  Do vypinača ide faza hnedy a vracia sa faza hnedy alebo čierny.Vypinač nieje vhodne uzemnovat zeleny a nema ani svietit modry. či 🙂

• @janci0802  otvor vypínač a sprav foto a daj ju sem.

• Sponzor fóra
  • @merak Na 100% bude vo vypínači-Hnedý, žltozelený, modrý... 😞

• @technik007  to mi je jasné, ale ktoré z nich budú zapojené a ktoré nezapojené? žeby zelenožltý a modrý? 😎

• @merak Všetko je možné.. 😉 I tak še dá, jak hutoria vychodzniare.. 😃

• @dedo758
    Dakujem velmi pekne za radu,,, zapojene ,funguje 👍👍

• @janci0802  Za málo... 😎

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém