Vysoke spotreba bojlera Tatramat vts 300/3

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je to tu moj prvy prispevok. Chcem sa spytat ci ma niekto skusenosti s tymto bojlerm + solarnym systemom. Byvam v prenajatom dome, kde je tento bojler. Celu zimu sme sa snazili kurit krbom, tak som sa teda chcel pozriet ako sme na tom s elektrinou, ze ako "setrime". Zistil som, ze aj pri vypnutom elektrickom kureni mi elektomer za den natoci 30kw. Patral som co to teda je a zistil som ze je to tento bojler. Je tato spotreba podla vas realna? Sprchujeme sa 3ludia len vecer a to nemame ziadne polhodine ovievacky vodou.. Aby som vylucil, ci to nezere iny spotrebic, napojil som ho do zasuvky s meracom spotreby a naozaj velku vacsinu z tych 30kw zobral ten bojler. Podla manualu by sa mal nahriat vykonom 2kw za 4,5h. Podla tej spotreby ale mne ide nonstop. Co to moze sposobovat?
Odpovedať
1
2
Doteraz som byval v byte, tak prepacte moju neznalost :D. Ta cirkulacia vody moze byt to na obrazku? Je to napojene na spinacie hodiny ako pozeram, ktore vsak boli prepnute na "always on" ale bolo tam prednastavene vypnutie pocas noci. Solar odstavit ventilom neviem, ale vyskusam regulator uplne zajtra vypnut, co to spravi..
Odpovedať
@kukiak podľa návodu je cirkulačný prívod do bojlera v polovici jeho výšky, tak to bude ono. Skús ho vytiahnuť zo zásuvky, zavrieť ventily pri ňom a odmerať dennú spotrebu. Nevidím nikde pri ňom spätnú klapku, tak ju tam domontuj, stojí 5€. Čerpadlo si potom načasuj tak, aby bolo zapnuté len v čase, keď púšťate teplú vodu. Ak čerpadlo správne načasuješ a nedáš tam tú klapku, bude voda aj tak celý deň cirkulovať tak, ako keby to čerpadlo stále bežalo. Vlastná skúsenosť :-D
Odpovedať
Cirkuláciu stačí nastaviť tak 5x za hodinu na 1 minútu. Aj to len ráno a večer. Častejšie spínanie ide do spotreby... :-)
Odpovedať
@jakino akurat toto vsetko by mal urobit domaci, kedze @kukiak je v podnajme. Ja bych do toho nesprtal, resp. po konzultacii s domacim. Je to jeho majetok a v podstate aj jeho problem.
Odpovedať
Zahada vyriesana!!!! :-) Cirkulacia bola nastavena na nonstop, vypol som ju na noc uplne a do rana spapal 3kw. Takze dufam ze je to ono.. Dakujem velmi vsetkym za pomoc.. Nastavim ju tak ako tu bolo spomenute, hlavne nech mi bezi a rano a vecer ked je treba vodu.
Odpovedať
@kukiak ahoj, ak móžem poradiť, cirkulácia sa dá nastaviť spínaním, alebo aj na dialkové ovládanie, ja to mám na dialkové a je to super, ráno sa zobudím a zapnem na min. a večer pred sprchovaním, samozrejme ak si nie doma počas dňa, len ju nesmieš zabudnúť dialkovo aj vypnúť, čo sa mi už stalo
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?