Vysoká spotreba elektriny - ako ju znížiť?

15. feb 2020420
  • @megdesign neviem ten co robi tieto certifikaty si to da na triko oni obcas tieto ec kontroluju a prist o razitko neni za tento risk plus pokuta

• @virnik27  neboj. Týpek to spraví tak, aby to bolo pre neho v pohode. Rovnako ako revizak revíziu elektro, že "v čase revízie".... 🙂

• @megdesign  elektro revizia sa ešte dá zakamufovať , ale EC??? neviem neviem, ved aj všetci ostrielanýí strecháči vedia zo základných parametrov domu vedia určiť konečný učet energie. No je rozdiel aký región sa jedná. U nás na dedine ked prišiel típek kolaudovať videl brutál barák s technologiami ani nepozeral papiere, len EC a revizia eletriny ho zaujíali, ináč pohoda.
    No viem si predstaviť uradníkov vo väčších mestách ako vedia byť nepríjemný jak osina v zadku.

• Sponzor fóra
  • @kavar  Logika taka,ze ked kuris klimou,tak kuris de facto tepelnym cerpadlom,a preto mas mensiu spotrebu .Capisto?

• @janopopovec a ked ma niekto skolaudovane nema este vyhrate mne chcu zrusit kolaudaciu 😠 koli mojmu prijebanemu susedovi ktori tvrdi ze na udrziavacie prace treba stavebne povolenie a on si tam veselo stava cierne stavby a SU TN v jeho pripade hra mrtveho chrobaka mozno budem aj televizi

• @virnik27  Ake udržiavacie práce ak smiem vedieť? Dik

• @virnik27  co si nepohrozil ze pojdes do medializacie, ak je vsetko koser tak sa p. uradnicka nema coho obavat, ak nie bude hanba,na n tu pred celym narodom, take veci treba preventivne riesit aby uz nikoho nenapadlo sikanovat ludi popripade porusovat zakon. A uradnicka na s
    SU nie je ziadna bohyna ktora si moze robit co chce, na rozdiel od nas obycajnych ludi moze robit len to co ma oporu v zakone! Nic naviac! Tak by ma velmi zaujimalo zdvovodnenie, popripade paragraf.

No zarucujem ti ze ked susedovi pohrozis ze predas pod cenu prvemu spinavemu osadnikovi z 20cl. rodinou ze bude srat bobky !!

• @janopopovec no ako by som to vysvetlil kedy si bol na urade a denodene by si mal tam takehoto tutumaka pocuvat tiez by si zo zufalstva sa ho snazil zbavit a dat mu co chce a to trva skoro dva roky a nasi indiany by mu moc nepohrozili ty maju vedši poriadok na dvore ako on 😃 keby si si popocuval jeho reci a myslienkove pochody tak by si si povedal ze naš pan kapitan - predseda parlametu je celkom inteligentny člove voci nemu fakt jenu z toho ing asi hrablo 😛 ale ako vravim idem nahliadnut do jeho kolaudacie a stavebneho povolenia čo on vlastne tam ma a čo nema potom budem konat ale viem ze ma v nedostatkoch nedorobenu fasadu - len protherm50cm uz to ma tak 12 rokov a budem trvat na jej dorobeni a to pri ploche 400m2 a vyske 7 m vyjde aj s lesenim a s hroboukov a fanpucom a penetraciami a naterom silikatovov farbov a robotov vyjde okolo 15 000€ a na zateplenie bude potrebovat stavebne povolenie potom sa mu pozrem na studne ci ma na ne stavebne povolenie povolenie od banskeho uradu a povolenie na odber vody pre tc ma 2studne 30 m hlboko povolenie sa udeluje na 10 rokov dalej budem apelovat na riziko prasknutia vymenika a tym padom uniku chladiva aj s olejom do zdroja pitnej vody a tak dalej kto chce kam pomozte mu tam a to som mu pomohol tu chalupu vobec skolaudovat je to dvojdom jedna cast je obyvatelna druha ma len strechu okna a nosne mury neni tam kurenie zdravotechnika ani elktroinstalacia len po stene natianute kable aby si tam svietil tak som mu poradil že ked to ma dva vchody da sa to rozdelit a za pomoc po kolaudaci sa mi odvdacil tak ze ma neustale udava 😒

• @panak  c) údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie, najmä výmena klimatizačného zariadenia, výťahu, vykurovacích kotlov a telies a vnútorných rozvodov,
    Zdrojový zákon
    Zákon č. 50/1976 Zb. (o územnom plánovaní a stavebnom poriadku - stavebný zákon)
    § 139b, ods. (15)
    ps:reviznu spravu a spustaci list mam

• @virnik27  nemrhaj zbytocne enrgiou na suseda, snaz radsej sa poslat SU legalnou cestou do prdele. Tebe SU ziadne stavebne rusit nemoze a na SU to musia vediet !

• @majkoj  uz sa na to pripravujem v pondelok ide manzelka osobne podat do podatelne nech je to s razitkom ze to prebraly lebo v trencine sa akosi doporucene listy na SU stracaju potom pockam na odpoved a za odmenu nedam susedovy spavat poslem mu kontrolu zo zivnosteskeho uradu ja som za 13 roku čo mam zivnost mal už dve tak nech si uzije

• Aké krásne susedské vzťahy... Máte aj spoločný gril na grilovačku? 🙂 🙂 🙂

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém