Virtuálna baterka od ZSE - zvažujete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Zvazujete niekto sluzbu virtualnej baterky od ZSE? https://www.zse.sk/sk/Uvod/Domacnosti...
Odpovedať
@majkoj Magna je výhodnejšia cenovo sú lacnejší a záruku na panely majú 30 rokov a to hovorí za všetko. ZSE má dva roky. Kamarát to robí pre nich a známy čo to od nich majú sú spokojní.
Odpovedať
@robert_machata Magna má dobré podmienky kvalitné panely a super aplikáciu všetko na nej vidíš a vieš nastaviť. Má teraz akciu na panely a dáva 30 rokov záruka na panely a to hovorí za všetko. Návratnosť je tam nižšia a keď bude ročná batéria návratnosť sa skráti na polovicu. Kamarát to robí pre nich a známy čo to už majú sú spokojní
Odpovedať
@boris46 kedy bude rocna bateria?
Odpovedať
@profistavbari patrí to pod národný energetický projekt. A ročná batéria by mala byť v krátkom čase. Krajiny Eú už majú. No vraj na druhý rok
Odpovedať
@boris46 tak zase len cakat. To bude asi to "jadro EU" v ktorom sme 🙂
Odpovedať
@marcel714 neviem čo presne chceš vedieť ale známy róby pre národný energetický projekt a VB Magna. Kamaráti čo od nich majú FV sú spokojní. Čo potrebuješ? Chceš ísť do FV?
Odpovedať
@profistavbari bude to už čo skoro. Inak budú sankcie. A ty chceš ísť do FV?
Odpovedať
@boris46 FV uz mam. Kedze mam on grid tak celorocna baterka by bola super.
Odpovedať
@supiiik zúčtovanie je každý mesiac ale batéria je dvojmesačná. Čo nestihnete v ten mesiac prejde do druhého a koniec. Do tretieho už nie pokiaľ nebude celoročná batéria
Odpovedať
@boris46 Dakujem,riesim si to svojou cestou.Ak budem potrebovat odbornu pomoc,tak sa urcite ozvem.
Odpovedať
@boris46 inak Boris, začínaš má srat, týždeň si zaregistrovaný a všade robíš reklamu akože kamarátovi a ftv od magny... To si taký úbohý, že si nevieš zaplatiť pro?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Takze ako je na tom ZSE s virtualnou bateriou? No je na tom este horsie ako Magna. Ako som si s nimi pisal tak ZSE nema rocnu bateriu ale kazdy mesiac sa pocitadlo vynuluje. Takze ak ste vyrobily viacej energie nez ste jej spotrebovali tak mate smolu. Zarobila na vas distribucka. Dalsia vec ak si chcete zapojit FVE od ineho musite cakat na spojazdnenie od ZSD az 90 dni! aby vam namontovali nove hodiny a mohli fungovat.
Odpovedať
@milos_gubis pozri si cenníky za energiu obaja majú úplne odlišné, ZSE len 2 tarify, Magna až 8, no zároveň cez deň najdrahšiu a cez víkend noc najlacnejšie, jedno či dvojmesačné započítanie je úplne jedno, každý si musí voliť výkon ktorý dáva do siete tak aby nedával zdarma, distribučka i dodávateľ zarobia vždy najviac , preto to umožňujú, vlastník získa najviac ak potrebuje veľa teplej vody, ináč vždy nerentabilné, na vykurovanie nepoužiteľné
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
nastala tu nejaká zmena? už tuším virtuálna batéria funguje na ročnom zúčtovaní, nie mesačné - dvojmesačné etapy... keďže nemám momentálne prachy na fyzické baterky, tak skúsim virtuálku, viazanosť tam nie je, takže zrušiť to viem kedykoľvek...
Odpovedať
@milan_toman Skus Magna energia... 🙂
Odpovedať
@marcel714 nechce sa mi, dakto skúsenosť s virtuálnou od ZSE?
Odpovedať
@milan_toman ZSE platis 2€/mesacne a potom led stahujes co tam das,tak platis distribuciu a ee samotnu nie v tom istom mesiaci.Prebytky nevies vyuzit v dalsom mesiaci.V Magne neplatis za sluzbu nic,platis distribucny poplatok,za ee neplatis a prebytky ako keby stale tlacis pred sebou.
Odpovedať
@marcel714 či ťahám ee z virtuálnej batérie alebo ťahám ee zo napr. ZSE, tak či tak platím poplatok za distribúciu... a keďže momentálne to na Pylontechy nevyzerá, tak virtuál zostáva. O zmene poskytovateľa k Magne nemám záujem, zas až taká úspora tam nie je, ak vôbec...
Odpovedať
@milan_toman 🙂 ok,nech sa dari teda 🙂
Odpovedať
Aby som si to ujasnil. 1.Platis mesacny poplatok, za sluzbu? 2.Platis distribuciu pri dodavke do siete? 3.Platis distribuciu pri odbere "svojej" elektriky zo siete?
Odpovedať
Ahojte Som v SSE a konkrétne pod SSD. Dnes mi menili nové inteligentné hodiny. Spustenu fotovoltiku ešte nemám. Tiež rozmýšľam nad Magnou a Greenlogy. Viazanosť zmluvy mam do novembra. Čiže ešte mám čas. Momentálne, ale keď spustím fotovoltiku tak budem vyrábať na 100% a všetko navyše ide zadarmo do siete? Keď som volal na infolinku tak VB pri SSE najskôr august, ale len predpoklad spustenia...
Odpovedať
pre lepšie pochopenie si prečítajte podmienky napr. tu: https://www.zse.sk/fotovoltika-virtua...
Odpovedať
@duzu Ale uctovanie je mesacne,fakturacia rocna.Cize co poslem do VB si mozem pouzit len v danom mesiaci.
Odpovedať
@marcel714 pozri toto: Ako postupovať, ak mám záujem o Virtuálnu batériu? Od 1. 3. 2021 je služba Virtuálna batéria dostupná každému zákazníkovi z radov domácností s dokončeným a odovzdaným fotovoltickým dielom uvedeným do prevádzky na území celého Slovenska, bez ohľadu na dátum uvedenia diela do prevádzky. Podmienkou je uzavretá Zmluva o združenej dodávke elektriny pre odberateľa v domácnosti so spoločnosťou ZSE Energia, a.s., aktívny odber elektriny v tarife pre domácnosti a zhoda miesta inštalácie s odberným miestom zákazníka. Zúčtovacie obdobie za službu Virtuálna batéria bude od 1. 4. 2021 zhodné so zúčtovacím obdobím Združenej dodávky za elektrinu. Ak máte záujem o službu Virtuálna batéria a máte uzavretú Zmluvu o združenej dodávke elektriny pre odberateľa elektriny v domácnosti so spoločnosťou ZSE Energia, a.s., pošlite nám prosím e-mail s predmetom „Mám záujem o Virtuálnu batériu“ na e-mailovú adresu kontakt@zse.sk a naši kolegovia vás následne budú kontaktovať s podrobejšími informáciami o ďalšom postupe. Ak máte záujem o službu Virtuálna batéria a zatiaľ nemáte uzavretú Zmluvu o združenej dodávke elektriny pre odberateľa v domácnosti so spoločnosťou ZSE Energia, a.s., je potrebné najprv zrealizovať zmenu vášho dodávateľa. Najrýchlejšou cestou je vyplnenie nasledovného online formuláru. musíš mať novú zmluvu aby si mal ročné zúčtovanie
Odpovedať
@duzu A ake ma ZSE zuctovacie obdobie?Mesacne.Fakturacia je rocna 🙂
Odpovedať
@marcel714 ved to tam píšu Zúčtovacie obdobie za službu Virtuálna batéria bude od 1. 4. 2021 zhodné so zúčtovacím obdobím Združenej dodávky za elektrinu. prečítaj si podmienky ak uzavrieš zmluvu napr. na jeden rok tak po celý čas sa zápočet posúva dalej to je si v + alebo v mínuse denne,EM meria množstvo po 15 min takže ak máš + dostaneš na zápočet len do nuly a spotrebované naviac platíš za silovú energiu podľa cenníka, v čase VT alebo NT, no na ročnej faktúre môže ísť zápočet len do celkového spotrebovaného množstva za rok,ak dáš naviac dávaš im elektrinu zdarma, nemôžeš na tom zarábať
Odpovedať
@duzu Mozem v ZSE vyuzit ee vyrobenu v lete aj v zime ak je pustena do siete ako prebytok?
Odpovedať
@marcel714 ak budeš mať dostatočný prebytok do vykurovacieho obdobia tak áno, ideálne ak by si mal začiatok napr. až od apríla do apríla nasledujúceho roka, ak by si začal v oktobri tak ani na TUV cez zimu
Odpovedať
@duzu OK,dik za info 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?