Virtuálna baterka od ZSE - zvažujete niekto?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Zvazujete niekto sluzbu virtualnej baterky od ZSE? https://www.zse.sk/sk/Uvod/Domacnosti...
Odpovedať
Ahojte mám takú zaujimavost,dva mesiace dozadu nám konecne po 3mesacnom natahovani sa so spravnimy udajmi na kupone zelena dacnostiam (dotacia 1500€) namontovali a spojazdnilivFVE 4,4kWp (16panelov) a meničom atd...týždeň dozadu konecne prišli a vymenili aj eleltromer za nový Smart merač. FV funguje,vyraba, co priamo cez den nespotrebujeme ide do Virt.baterie. Zatial som mal od nich v ruke zmluvy o pripojeni, o vyrobe..no nikde stále nic o virt.baterii...na moje otazky či už mailom alebo po telefone nevedia odpovedat,ze mi vraj vsetko pride poštou... No zatial mi to nevadi,momentálnu spotrebu máme nizsiu, ostatok ide do siete..a prečo mi to nevadi?? Pretože doteraz nikto odomna zato nechcel ani korunu,FV beží 2mesiace a doteraz mi nikto ani fakturu zaFV neposlal... Jedine mi ZSE poslalo vyúčtovanie a vracajú mi preplatok 556€ Keďže máme vsetko na el.tak preto sme mali vyzsie zalohovky (100€) no sledujem si spotrebu priebežne a vzdy na konci a začiatku mesiaca. A za august (montaz bola 28.7) sme po ine roky spotrebovali cca 350kWh teraz s FV to bolo len 58kW..a aj to sa vlastne "zatiahne" z virt.baterky nakolko do siete islo dalsich 569kW a september podobný nakolko bol fajn teplo a nemuselo sa kurit.. Tak zatial som spokojny..a som, zvedavy ze kedy si vlastne vypytaju, zaplatit... Snad aj vobec...to by bolo super 😄😄😄
Odpovedať
@cvoky8 Kolko za tu elektraren mate zaplatit?
Odpovedať
@supiiik 5690,-€
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@solar_pro_sk teraz som to prepočítaval, tvoja analýza stoji na tom, že nespotrebuješ len 10%, vtedy sa batéria naozaj neoplatí. Už pri 15% sa oplatí, ale vie niekto aké je reálne dosiahnuteľné číslo? Lebo hneď spotrebovať 90% toho čo fve vyprodukuje je utópia, obyčajný dom má najvyššiu spotrebu vtedy keď slnko nesvieti. Ja by som to videl reálne na odpredaji 50% a to je navratnosť bez virtuálnej batérie 27rokov a s virtualnou bateriou 20. Má niekto reálne čísla?
Odpovedať
@solar_pro_sk preto sa oplati ludom ktorý majú spotrebu 2x taku ako dokaze FV vyrobit.. A aj s vir.baterkou. Sice to.mam zatial nieco cez 4mesiace..no celkom som spokojny
Odpovedať
@cvoky8 coo dal si panely na zmluvu?
Odpovedať
@rkorba ako???
Odpovedať
@cvoky8 bola to pre mna novinka ze mas FV a vsetko potrebne som si uz precital vyssie. Ta cena nebola zla. Kolko stali papiere potrebne na pripojenie a schvalenie?
Odpovedať
@rkorba nestali na stastie nic..vsetko zariafia SIEA..mne len prišli zmluvy, všetko som len potvrdil, podpisal, poslal späť.. A prisli mi ku vsetkemu zmluvy.. Za august az december som vyrobil 1865kW a na priame vyuzitie šlo okolo 1290kW a zbytok do siete do virt.baterky. Takže uvidim teraz aka bude Ročna vyroba, hodim sem potom udaje z aplikacie Solaredge.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
navratnost sa skracuje ako u koho. viem spravit dobru cenu na komplet montaz fotovoltaickej eletrarne. priklad 3 kWh s montazou 3000€ odratajtej si potom dotaciu a mate navratnost do dvoch rokov ,mozno rok podla vasej spotreby.
Odpovedať
@fx123 keby boli otvorene bary tak poviem ze si chlastal nieco fajnove. Ale asi len nevies pocitat. Mne by trebalo nieco s rocnou vyrobou okolo 8 - 10 mwh aby mi to pokrylo spotrebu. Daj cenu a navratnost
Odpovedať
@jozefsv dotacia statu na 1kw instalovaneho vykonu je 500€ , na 3kw elektraren je dotacia 1500€. z ceny 3000€ -1500€ je cena 1500€ za 3kwp elektraren. to nieje velka investicia . navratnost zavisi od velmi vela veci. napr kde je , ako je umiestnena, kolko realne vies spotrebovat celu vyrobenu elektrinu. je to velmi vela. s tym mojim prispevkom som chcel len naznacit,ze firmy vacsinou davaju niekolkonasobne vacsie ceny ako ich to stoji realne. taky solarny dom napriklad. po odratani dotacie zo statu,tak su stale velmi velmi drahy a potom je tam navratnost u nich 8-10 rokov a viac. nepocital som to presne. tak ma tu neukamenuj zase. je rozdiel mat 3kwp 3F elektraren za 3000-1500=1500€ alebo 3kwp 1F elektraren za 5500-1500=4000€. ludia prvych 8-10 rokov platia zisk takym firmam a vobe nie za realnu hodnotu. asi to som chcel len povedat
Odpovedať
Článok sa načítava...
@fx123 mozes dat konkretnu zostavu?
Odpovedať
@cvoky8 ty si dal za 4,4kw s dotaciou 5700€, ja za 8,55kw 3F 13k bez dotacie, este aj s predajom prebytkov do siete. Rocne som vyrobil 9MWh. Spotreboval som z toho cca 3MWh, do siete odoslal 6MWh. Za elektrinu som distribicke v ramci odberneho miesta platil 645€ ( komplet) za 5040kwh. Za rocne vyuctovanie FVE som dostal 644€. Tento rok som musel zaplatit poplatok za tarifne a systemove sluzby vyrobenej a spotrebovanej ee, - 110€. Cela rocna prevadzka len elektrifikovaneho domu (240m2 podlahova plocha, TC, rekuper, indukcna, COV, studna, spotrebice.. ) ma vysla 111€ Vdaka predaju prebytkov bateriu riesit zatial nemusim,ale chcem ist do max.moznej miery sebestacnosti, takze bateriova UPS a 3x5kw menic na kazdu fazu casom urcite. Virtualka je nieco ako predaj prebytkov ale s ovela horsimi cislami. Teraz je stanovena vykupna cena velmi nizka, a nechcu ani pripajat takze sa uz,neoplati predavat prebytky. Zaujimalo by ma kolko by vysla taka mala zalohova UPS stanica pre viacerych susedov ulice ( skladacka na dielo) povedzme so zalohou 120kwh. Myslim ze firmy by mali zacat uvazovat tym smerom, lebo budeme dozivotny vazali energetikov Ja urcite zrealizujem svoj sen dokonca ,a a doplnim jednu veternu turbinu 3kw.( sme dost veterna oblast )
Odpovedať
@janopopovec Ked chces byt sebestacny tak nerieš ulicu ale dom za hodinami. Vietor je sprostost a urcite nebudes prvy komu to bude fungovat :-) Za 2000E by si mohol mat 3x5kw 3f ale ku tomu potrebujes fyzicky baterie.
Odpovedať
@codyy
Odpovedať
@codyy
Odpovedať
@codyy
Odpovedať
@codyy Zostava 11ks fotovolt. panely 280Wp Canadian solar .(3080Wp)+Solar Inverter 500Vdc 5000W 80A MPPT 48V 220V Off Grid Inverter 5Kva Pure Sine Wave Inverter 60A Battery Charger Zostava 10ks fotovolt. panely 300Wp Canadian solar .(3000Wp)+Solar Inverter 500Vdc 5000W 80A MPPT 48V 220V Off Grid Inverter 5Kva Pure Sine Wave Inverter 60A Battery Charger
Odpovedať
@codyy Bluetooth Inverter 3000W 500Vdc PV 230Vac 24Vdc 80A MPPT Solar Charger Support Mobile Monitoring USB LCD Control je vela roznych konbinacii.
Odpovedať
@fx123 toto je ten 280Whp panel prva fotka je 330Whp panel
Odpovedať
@fx123 Toto je ten menic https://www.aliexpress.com/item/32943... , ktory spominas vyssie? Da sa kupit aj u nas, alebo len CN? Aka je na to zaruka a ako sa vybavuje zarucny servis?
Odpovedať
@rkorba no tak daj 3 menice s 5kw alebo jeden 3f za 2000€..
Odpovedať
@supiiik ano je to ten menic. da sa kupit aj v EU ma ce a emc certifikaty.
Odpovedať
@supiiik Vacsina ludi si vystaci 1F ale najdu sa aj ludia co chcu mat vsetky 3F pokryte fotovoltaikou. tam je cena okolo za 3F inverter 1500€. Niekto chce 2F mat pokryte. Moznosti je velmi vela.
Odpovedať
@fx123 investovať do FV len pre jednu fázu? ak má niekto len jednu fázu ročná spotreba je okolo 2 MWh to je niečo cez 200Eur a nestaráš sa o nič
Odpovedať
@duzu aj 1F vedia ludia efektivne vyuzit. teda aj FV na 1F. dovody na investiciu do FV je vela . Ak nevidis ziadne moznosti vyuzitia aj na 1F ,tak sa spytaj ludi co vedia vykurovat bazen ,TUV, nabijaju si elektromobili a je toho este ovela viac. ale ok,tvoj nazor si si povedal. 😄
Odpovedať
@janopopovec #Aliexpress US $1,922.30 6%OFF | (MK) 15Kw 3Phase Solar inverter 230vac 48vdc + 80A MPPT solar charger + battery charger 60A + zero transfer time (PIP5048MK*3) https://a.aliexpress.com/_dVT9Ksi
Odpovedať
@fx123 podľa tzbinfo je výhodnejšie len ohrev vody solár,alebo TC,využiť sa dá na všetke spotrebiče, ak má niekto chatu v oblasti kde sieť nie je
Odpovedať
Ahojte chalani skúste mi poradiť. Je krásny slnečný deň.. FV začína od rána pekne vyrábať elektrinu, príde k cca 11tej hodine a zrazu začne štrajkovať.. Ako keby bola prehriatala alebo čo, vypne sa, restartuje po 15min znova nabehne..slniečko stále krásne.. Nabehne na výkon napr. 2,5kWp...A bum znova padne..zasa 15min reštart... Zaujímavé že toto robí hlavne cez víkendy..ako keby ze na ulici je väčší odber a mne sa nestíha spotrebovavavt a ide do siete, lenže tam je väčší odber a to nejako skratuje moju výrobu... Zväčša keď je týždeň.. Paraca...tak vyrába krásne celý deň.... Prikladám dve foto ako príklad, oba dni bolo nádherné slniečko...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?