Tepelné čerpadlo (vlastný dovoz z Číny) a kolaudácia

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, poprosil by som Vás o informáciu, ak si sám donesiem TČ na kúrenie a ohrev TÚV z Číny, v podstate noname, aj keď zložené zo značkových komponentov, môže vzniknúť nejaký problém pri kolaudácii? Bude to hlavný zdroj pre kúrenie a ohrev TÚV. Certifikáty mi dodavateľ v angličtine vytlačí, aké si zaželám... Cena s dopravou je 1/5 oproti cenám tu predávaných TČ. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
@stanleyk1982 Kolko stal dovoz? Prislo to domov az pred dvere, alebo bolo treba ist niekde do pristavu pre to?
Odpovedať
@dimec116 zhruba 220m2 vykurovanej plochy, spokojnost velka, vie aj chcladenie a teda aj odmrazovanie recirkulaciou pri zamrznutom vymenniku v zime. ja chladenie nemam, vzhladom na to ze nim kurim iba do akumulacky odkial ide aj TUV. nechce sa mi to prerabat. spotreba je super ale mne to pod -5 prepina na peletove kachle.. @supiiik dovoz bol vcelku az pred dvere a je zapocitany v cene
Odpovedať
@stanleyk1982 vedel by si poradit odkial to objednat? Ako si platil?
Odpovedať
Poznate znacku haier?
Odpovedať
@dimec116 http://guangzhourealmenergy-savingequ...
Odpovedať
@stanleyk1982 dakujem napisem tam mail..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@stanleyk1982 nemas nove poznatky o tvojom cerpadielku za dobu pouzivania?
Odpovedať
@rkorba stale funguje bez vacsich problemov. Mali sme jednu havariu, ked mi vytopilo kotolnu tak som utopil ovladac cerpadla. mno priamo od vyrobcu za 100€ nova doska aj s ovladacom. (kedze uz teraz vyrabaju cerpadla s novsim firmware tak to bolo jednoduchsie takto). Okrem toho nic. Furt ide...
Odpovedať
@stanleyk1982 dakujem za info. Tiez nad jednym spekulujem a mozno spravim i hromadny nakup :-) A ked skoncia dotacie, tak ho budem obstaravat na 100% z ciny, lebo by nebolo lacnejsie o 20% ale minimalne o 60% oproti europskym skladackam!!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Zdravím, riešili ste niekto dovoz z Číny od kedy sa naposledy riešila táto téma? Aký ste brali typ? Koľko vás vyšlo? Zvažujem variantu zem - voda.
Odpovedať
@007tomams https://old.modrastrecha.sk/market/ku... lacnejsie si 1ks nedovezies.
Odpovedať
@rkorba to je fajn, nepotrebujem s zásobníkom na vodu, mám fotovoltaiku.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@007tomams tak to je super ze mas fotovoltaiku a kolko ti teraz vyraba? Urcite nemas baterie, takze nula nula hovno nic a ked sa pojdes sprchovat tak ju budes potrebovat, cize navratnost nekonecno. Ja nemam potrebu predat ale aby si si zase nemyslel, ze ta tvoj mikro system spasi.
Odpovedať
@rkorba keď sú zasnežené, alebo je fest škaredo tak nič. Ale momentálne, keď kurim peletami, mi príde výhodnejšie nahrať tú trochu vody z akumulačky. Nad TČ, uvažujem z dôvodu toho že pod chalupou mám plochu cca 200m2 ktoré sa budú zasýpať.( áno viem, odporúča sa 2-3x väčšia plocha ako je RD. Podlahovej na prízemí mám cca 100m) v pivnici som za dva roky nezakúril.) Prioritne na kúrenie na prízemí ak ti po zvážení bude stáť menej ako pelety do toho pôjdem... Časom možno rozmrazovať chodník, prístupovú cestu respektíve koľaje pre auto.
Odpovedať
@007tomams tc jedine do domu s vodnou podlahovkou (nemrznuca zmes), ak chces rozmrazovat chodniky a exterier celkovo tak odporove droty z prebytkov z fv inac to je financna blbost.
Odpovedať
Profilova fotka
zemny kolektor s plochou 200m2 mas tak na 2kw vykonu cerpadla. co je asi malo.
Odpovedať
@stanleyk1982 prečo si to prerábal na split? Prečo nie monoblok? Dik za info.
Odpovedať
@007tomams pri cene prerabky 200€ plus trochu vlastnej prace si myslim ze usetrim oproti stratam tepla ked je vedenie teplej vody vonku (aj ked zaizolovane) a hlavne ked je cely vymennik priamo v monobloku ktorym prudi vonkajsi chladny vzduch. Nemam presne odmerane cisla, ale odhadom 15-20% kratsie bezi cerpadlo oproti monobloku pri rovnakej vonkajsej teplote.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?