Staci na domaci internet /bezne surfovanie/ pre jednu osobu 100 GB/mesiac?

ahojte, prosim vas, kolko dat /GB/ spotrebujete +- za mesiac na svojom PC? Postacuje 100 GB na mesiac pre jedneho cloveka na bezne surfovani + youtube? dik za info, ahojte
Odpovedať
1
2
tak som sa schválne pozrel na manželkin počítač, lebo môj je mimo realitu. Takže takto:
Odpovedať
@roboza to cislo si sem dal naco? aku to ma hodnotu? ziadnu ... 100G je dost, ale ked budes kazdy druhy den stahovat filmy a v kuse budes pozerat YT, tak ani nie .. ale na normalny zivot na webe v pohode ...
Odpovedať
vdaka páni, a co si myslite o tejto ponuke pre jedneho pouzivatela?
Odpovedať
10 mesiacov - 10 € dalsich 14 mesiacov - 15 € 310€/ 24 mesiacov
Odpovedať
@represent1985troska to si budeš musieť porovnať s dostupnými poskytovateľmi v tvojej lokalite.
Odpovedať
@roboza vdaka, mal som na mysli aj spominane unload, upload
Odpovedať
@represent1985troska no veď toto... ;-) Ak nemáš inú možnosť tak OK, ale inak: https://www.upc.sk/internet/ponuka/po... https://www.flexi.sk/a/696/opticky-fl... https://www.tesatel.sk/internet-telev... ...
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska To v dnešnej dobe ešte existuje nejaký datový limit? To sú čo za hlúposti? Mám internet od Telekomu 80/8 Mbps, bez omedzenia dát a rýchlosti a platím mesačne 20,90€. Aj to len preto, že nemám žiadnu inú doplnkovú službu. Ak by som si k tomu zobral napr. Tv s 88 kanálmi, tak by ma to stálo 29,20€ mesačne. A to je naša dedina prdel sveta, lebo vo väčších obciach má rýchlosť až 300/30Mbps. :-)
Odpovedať
@jamk1 dakujem. internet doma mam. toto potrebujem dalsi, taky pracovny mimo domu ...
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska To si ale doteraz nikde nenapísal. ]-(
Odpovedať
@represent1985troska ja len tak na okraj. Ty kde pracujes, ked na pracovny internet potrebujes tvojutrubu? Tisko ti zavidim taku robotu. Pre mna prave z pracovnych dovodov je dolezita spolahlivost pripojenia v ktorukolvek dennu, nocnu a rocnu dobu. Vyssia rychlost tiez potesila. Ale k veci, netusim kolko presurfujem mesacne da, nikdy som to nesledovala, ale kukla som, tak za 59 dni vraj 35,daco GB, to tu bol dva vikendy vnuk a to sa pozerali videa youtube celkom dost hodin
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska tvoja praca je pozerat videa na YT? 8-) Nuz ale takto, sam musis vediet, co je pre teba vyhovujuce a co nie. Mne by napriklad 100 GB s prehladom stacilo, ale tie "rychlosti", na to by som si asi nevedela zvyknut. Zvlast, ked vtedy, ked budes internet zrejme najviac potrebovat, moze byt na mobilnej sieti cela dedina a pojde ti to ako v lete na sankach. Samozrejme ked potrebujes vyslovene mobilny internet, tak si velmi nepomozes...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jamk1 Bez obmedzenia dat to snad ma len nejaky lokalny provider. Celostatny maju na svoje "internety" aplikovane FUP. Je to Fair Use Policy, ma to kazdy v podmienkach. Napr Telekom ma na DSL/VDSL tusim 250GB mesacne, potom sa rychlost znizi. @represent1985troska V akom rozliseni a kolko minut mesacne preyoutubujes? Video vo FullHd ma na YT bitrate 8Mbs v 4K 50Mbs. 1bajt = 8bitov Staci to vynasobit casom na YT a mas to. Internet cez LTE ma najvyhodnejsi 4ka, len pokrytie nemaju take,na ako konkurencia. Alebo si daj net len na mesiac , aby si zistil kolko budes potrebovat.
Odpovedať
Tak nic 4ka ten internetovy program uz zrusili
Odpovedať
@represent1985troska Ahoj , neskusal si pozriet ci mas pokrytie od SWAN , konkretne to.doma , 4G LTE , datovy limit je 600GB mesacne (150/tyzdenne), rychlost ako u O2 (15/2) , cena je 10 eur/mesiac. EDIT: teraz so si vsimol , ze otazka je ci staci 100GB dat mesacne :-) Je to individualne ,takze tazko poradit.
Odpovedať
Profilova fotka
@tzar Aký lokálny poskytovateľ? Ja mám datovo a rýchlostne neomedzený internet na optike od Telekomu. To s tým znížením rýchlosti po vyčerpaní 250GB nemyslíš asi vážne že? Ja konkrétne nevyužívam TV cez internet, ale môj sused má rovnaký paušál ako mám ja, len s tým že okrem internetu má aj 88TV programov a TV u neho ide 24 hodín denne. Okrem toho čo len ja viem, tak má PC s internetom on a aj jeho syn + mobily. To by asi moc ten TV nenapozerali, ak by mali datové omedzenie. :-)
Odpovedať
@jamk1 Bohuzial, @tzar ma pravdu. Napriklad Telekom ma na ADSL a VDSL sluzbe FUP limit 300GB/mesacne, ked ti po prekroceni mozu znizit rychlost. Na Optike sa ziadny FUP neaplikuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 https://www.telekom.sk/casto-kladene-...
Odpovedať
@jamk1 TV a internet ma separovane linky, data sa nespocitavaju. Lokalny? Napr CNS, Petrocomp atd....
Odpovedať
Moja spotreba mesačne 500GB min. na PC, niekedy aj 5TB , takže či stačí 100GB ? nie..DSI data optika 10mb download 10mb upload
Odpovedať
@jamk1 Treba citat male pismenka. 80/8 od telekomu znamena VDSL, nie optika. Do domu ti ide medeny kabel, nie opticke vlakno. A mas cas aj data neobmedzene, to ano. Ale po 300GB v mesiaci sa ti to spomali. Magio tv sa do limitu nepocita (iba "go"). Spominany biely internet O2 je tiez casovo a datovo neobmedzeny, ale po 100GB spomali.
Odpovedať
Profilova fotka
@cache Čítam aj malé písmenká, nemaj obavy. Je to optika po rozvodňu na OÚ, a odtiaľ potom cca 300m je už medené vedenie ako píšeš. Rovnako som to mal aj v At, len tam to bolo o desať rokov skôr a podstatne rýchlejšie. Tiež bola optika dotiahnutá do jedného bodu na ulici a odtiaľ max. 500m bolo vedenie do jednotlivých domov. Na jednom mieste mohlo byť pripojených 5 účastníkov (to mi hovoril technik, čo mi internet inštaloval) :-) .
Odpovedať
Profilova fotka
@tzar Aj u nás je lokálny NB sieť (Nová Baňa sieť) Nechápem, ako môže byť ešte dnes na trhu a ponúkať internetové pripojenie s max. rýchlosťou 10Mbps a neskutočne vysokej poruchovosti. Preto som u neho zrušil zmluvu a odišiel k Telekomu. Okrem toho je tu k dispozícii aj o2 a Orange, tak neviem čo ho vedie k tomu stále tú sieť držať pri živote. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj Ono je to tam síce jasne napísané, ale ja mám na nete non - stop pripojený PC, tablet a smartfón, rýchlosť si meriam pomerne často (speedtest.net) a ak si dobre spomínam, tak pod 15Mbps som sa nikdy nedostal. ale to bolo naozaj v dobe, keď boli sviatky, víkend, keď bolo naozaj pripojených a surfovalo 100% účastníkov. Vtedy sa to zníženie rýchlosti dá pochopiť. :-)
Odpovedať
@mejdi1 5tera mesacne? To by som chcel vidiet kam to ukladas, alebo ake video streamujes snad 8k? Alebo si nejaky wrz uploader?
Odpovedať
Profilova fotka
@jamk1 Schválne - toto je aktuálna ponuka lokálneho poskytovateľa NB sieť v čase, keď je na trhu množstvo veľkých poskytovateľov a pokrytie majú ďaleko lepšie, ako tento lokálny so svojim wifi pokrytím, ktoré pri daždi, hmle, snežení ani nefunguje. :-( http://www.nbsiet.sk/2/content/view/3/4/
Odpovedať
Profilova fotka
@represent1985troska 4ka dáva aj neobmedzený net za 12 EUR mesiac. Mám ho doma minuly mesiac 159 GB a stále to frcalo rýchlo. Bez obmedzení.
Odpovedať
@jamk1 chce to klud, ked nemas kabel tak co si ma natahat sam? Nefrajer tu s optikov, sak tie programy su lte - cize bezdrotovo v podstate ako keby cez mobil, vsetky maju nejake obmedzenia tak klud. @represent1985troska pozri si swan
Odpovedať
@tzar upload ,download
Odpovedať
@represent1985troska daj s si modry a máš tam 500gb
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?