Spotreba elektriny na bývanie v dome

17. jan 20223050
  • @mirofza  záleží od dodávateľa silovej, napr. SSE má VT 153 Eur/MWh no v NT 64,8
     a protiklad napr. VSE má VT 97 no NT 71,8
     k čomu je plnohodnotný sekundárny zdroj? investícia naviac, to ako keby si mal druhú chladničku ktorú použiješ až sa 1 pokazí , i krb môže byť ako hlavný zdroj tepla záleží na výbere vložky napr. viac výkonu do vody, drevo je najlacnejšie na spotrebu aj ked ho kúpiš ako hotové, elektrina najdrahšia , no niekedy je kúrenie na činnú elektrinu najlacnejšie a najmenej pracné takmer bez údržby a servisu

• @mirofza  nemám sekundárny zdroj tepla. Pridaj sem faktúru, @duzu  Ti ju určite bude vedieť vysvetliť.

• @mirofza  my mame ZSE, tak to nemusi byt 100% rovnake, ale nema aj SSE taku normal fakturu kde mas rozdelene dodavka a distribucka a pri oboch mas 2 obdobia (rok X a rok Y) s platnymi cenami pre kWh a OM? Lebo z tych udajov dostanes final cenu SUM za kWh a OM v roku X a v roku Y a z toho si uz lahko vyratas vysku faktury. Alebo si proste rovno pozri integrovany cennik na dane roky a mas to +- to iste.

EDIT: teraz citam ze mate uctovne obdobie januar-december? tak to mas este lahsie, mas tam len jedny ceny

Inak co je malo/vela ti nepovie nikto, asi len ty sam podla tvojich prijmov 🙂 Ak mas ale napr v zimnych mesiacoch dennu priemerku nejakych 50kWh, nie je to nic tragicke pri elektro kotle a urcite necakaj, ze najdes sposob ako to bez "investovania" znizit na napr polovicu. Dodatocnym sposobmi vykurovania ako je krb alebo napr klimatizacia vies spotrebu samozrejme znizit, treba ale ratat so vstupnymi nakladmi a dalsimi vecami

• Sponzor fóra
  • @hockto  pozri lepšie faktúru ak máš napr. ročné zúčtovanie, mení sa cena za distribúciu alebo i za silovú ak nemáš garantovanú a máš platbu za rôzne obdobia nakoniec sa všetko spočíta, tak platíš za každé obdobie inú cenu ak sa mení v priebehu ročného , ja mám ročné zúčtovanie v júli takže minimálne v každom kalendárnom roku iná cena za všetko
     aj v priebehu kalendárneho roka sa menili ceny

• @hockto   ZSE a SSE sú dodávatelia silovej majú len inú cenu za silovú elektrinu, môže ich mať ktokoľvek na SK, čiže v ZSD môže mať i SSE alebo iného dodávateľa, toho si môžeš vybrať, danú máš len distribúciu,
     faktúru vystavuje a zasiela dodávateľ silovej tam sú i položky za distribúciu a tie sú rôzne v každej distribúcii

• @duzu  diky, ale na zaklade coho si nadobudol dojem ze to potrebujem vysvetlit? 🙂 Tieto zakladne veci celkom dobre chapem a ta faktura od ZSE mi nepride nijak zlozita. Navyse ak ma mirofza zuctovacie obdobie v ramci jedneho roka, ma to este jednoduchsie (ak teda plati ze SSE ma +- podobne faktury kde je vsetko normal vypisane)

• @hockto  aj ked nie len pre teba , kopa ľudí sa v tom ľahko orientuje, faktúra je rovnaká od každého dodávateľa, mal som ich viac tak môžem porovnať, dodávateľ vystavuje len faktúru, poruchu odstraňuje distribútor, niekedy sme to mali jednoduchšie bola len celková cena a len jeden dodávateľ pre celú CS a hlavne koncová cena bola 30 hal v NT, 70 v VT

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém