Spinac ovladania zaluzii 230V a 5V

Zdravim, viete mi niekto poradit, ci existuje spinac zaluzii s moznostou pripojit oddelene dve napatia? konkretne potrebujem spinat 5V DC a zaroven 230V AC. Dakujem.
Odpovedať
@lukasflip Popíš bližšie, čo chceš docieliť. Chceš pripojiť na dvojspínač žalúzií (hore - dole) nejaké iné zariadenie na 5 V, ktoré bude tiež ovládané (hore - dole)? Alebo ti stačí len vypínač s polohou zapnúť-vypnúť pre 2 okruhy? Podľa toho ti napíšem, ako by som to riešil.
Odpovedať
aj ked to je jedno, ide o domace riesenie automatizacie zaluzii. v automatickom rezime bude jedna z moznosti ako ovladat zaluzie stlacenie tlacidla - 5V signal do riadiacej jednotky. v manualnom rezime bude tlacidlo priamo spinat fazu. z pochopitelnych dovodov potrebujem napatia oddelit. otazka je, ci existuje zaluziovy vypinac, ktory dokaze spinat rozne napatia v ten isty moment. - nieco ako vypinac c. 2
Odpovedať
@lukasflip Neviem o takom, že by existoval. Ja by som to riešil tak, že paralelne by som k vypínaču (230 V) pripojil 2 relé, ktoré by cievku mali na 230 V a spínali by tých 5 V. V takom prípade nepotrebuješ hľadať vypínač s 2 nezávislými okruhmi. Bude to síce o niečo drahšie - o cenu 2 relé, jedno hore, jedno dole, ale je to len jednorazová investícia.
Odpovedať
@chrobak7 tak to by ti moc nefungovalo. cievka paralelne k vypinacu by vyradila vypinac. ale dik za snahu. spat k povodnej otazke, viete niekto o zaluziovom vypinaci s moznostou zapojenia 2 napati?
Odpovedať
@lukasflip Veď preto som napísal, že treba vedieť presne, čo potrebuješ docieliť. Keď chabo napíšeš zadanie, tak ťažko vymyslíme alternatívu. Napr. neviem, ako chceš prepínať z automatického na manuálny režim. A tiež nechápem, že keď budeš mať automatický režim, prečo potrebuješ manuálne ovládať žalúzie. Však si to prepneš na manuál a ovládaš. Potom jedine dať 2 žalúziové vypínače na stenu vedľa seba. Silno pochybujem, že by niekto vyrábal vypínač na žalúzie na 2 samostatné okruhy.
Odpovedať
@chrobak7 vdaka za snahu ako som uz napisal. to ze cievka relatka paralelne ku vypinacu je blbost, nema nic so zadanim. ja nepotrebujm vymyslat alternativu, tu mam. chcem si overit, ci nahodou neexistuje pozadovany vypinac.
Odpovedať
@lukasflip skus pozriet na vypinac 6+6 a vymenis na nom krytku vypinaca p.s. treba ale zistit ci bude krytka pasovat:) neskusal som to.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?