Skúsenosti so Schneider Asfora

Profilova fotka
Máte niekto skúsenosti s vypínačmi / zásuvkami Schneider Asfora ? Či už ako profesionál / elektrikár alebo užívateľ. Cenovo vychádzajú veľmi pekne, aj dizajn sa mi páči. Zvažujeme ich.... len by som rád vedel, ako sú na tom kvalitou - či už povrchový materiál, strojček, hlučnosť, atď... Budem vďačný za každú skúsenosť.
Odpovedať
Určite odporúčam, za tú cenu veľmi dobrá kvalita
Odpovedať
@lordxor je to taký lacný šunt. Vyzerajú pekne.. Mali sme ich ako dočasné pri stavbe a nám ich chválili že pekné vypínače. Aj materiálovo nič moc. Potom sme dali niko a to je iná kategória. Každopádne do garáže, technickej miestnosti, záhradného domčeka som ich dal a sú v pohode. Ale do domu neviem či by som ich dal...
Odpovedať
@lordxor ja som ich uz viackrat montoval kadekomu, ale teda sebe by som si ich nedal. Nie ze by na trhu neboli aj horsie, to isto su, ale ako vravis, su lacne a kvalitativne je to taky priemer az nizsi priemer. skus si kuknut staru valenu od legrandu, ak teda riesis cenu, tie vyzeraju ako tak fajn, ale vo vnutri sa skryva kvalita daleko vyssia
Odpovedať
@ondro81 A čo povieš na legrand niloe?
Odpovedať
@kipsii legrand niloe je jedna z najvacsich katastrof, co si clovek moze dat namontovat. Mama kedysi kupila novopostaveny byt, kde bolo niloe, hned som to musel odtial vyhadzat. tam staci o pol otacky silnejsie dotiahnut skrutku, ktora drzi vypinac na stene a hned sa to cele prehyba. uplne zle
Odpovedať
@ondro81 Dakujem za odpoveď, tak čo je podla teba cenovo a kvalitov najdostupnejšie?
Odpovedať
@kipsii tak ono vacsinou co je moc lacne, nebyva moc kvalitne a naopak. Ja osobne, ak by som teraz staval dom, tak by som si dal legrand valena life. je to pomerne nove, neokukane a v katalogoch je toho fakt hodne.pomontoval som ich uz tisice kusov a mam z toho celkom fajn pocit. ak niekto ide po nizkej cene, tak vseobecne plati, ze ma pozerat hlavne po farbe bielej, pripadne bezovej, ta byva zvacsa za rovnaku cenu na spodnej urovni cennika. ked uz niekto chce nieco strieborne, ci uz nakomplet pristroj ,alebo len ramik, cena zacne dost prudko stupat. v ponuke je toho vela, kazdy vyrobca zvacsa vyraba viacero produktov s rozdielnou kvalitou a cenou, pretoze chce predavat zazobanym ludom za draho, ale i developerom za lacno.
Odpovedať
Profilova fotka
Dik za skúsenosti. Nejdem vyslovene po cene, aj keď nižšia cena určite poteší. Rozhodne však nechcem riešiť nejaké predražené dizajnovky. Mne na tej asfore vyhovoval dizajn a cena príjemne potešila. Dnes som ich bol okuknúť naživo a musím priznať, že od legrand valena mi na omak neprišiel ten plast menej kvalitný. Ale ako píšem, obam sa vzhľadom na cenu, aká bude životnosť strojčeka, stalfarebnosť plastov atď... Taktiež sa mi páči aj Valena niloe, ale je to podobná cenová kategória ako Asfora... Tak mám z toho obavy. Velena life sa mne napríklad moc nepáči, preto hľadám kvalitatívne niečo podobné, čo by sa mi viac páčilo.
Odpovedať
@lordxor ak sa Ti paci schneider, tak si kukni radu unica
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zivotnost strojceka je rovnaka ako pri legrand valena / valena life. Sem tam odide nieco od legrandu, sem tam od schneidru. Je to prast ako uhod. Jedina vyhoda pri tej valene je jednoduchsia montaz pre elektrikara. Preto to vsetci elektrikari preferuju pred asforou.
Odpovedať
Profilova fotka
@manageere Je to už síce staršia téma ale dám update. Išiel som nakoniec do Asfory a vôbec neľutujem. Strojček je kvalitný a úspora na cene skoro 50% .. Takže za mňa spokojnosť.
Odpovedať
@lordxor súhlasím. Tiež mám asforu a je to kvalitatívne to isté ako legrand valena/valena life. Asfora prešla aj vylepšením a vypínače sú dnes tichšie s "mäkkším" dorazom. Nevýhoda je u nich akurát pri dvojzásuvkách pod sebou, že tá vrchná nie je smerovaná do strany pre jednoduchšie zapojenie prívodných káblov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@manageere Ja som napríklad vôbec dvojzasuvky nedával, keď sa tak som dal radšej dve vedľa seba...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?