Rozdiel spoločností SSE a Slovenská energetika a.s.

22. mar 2021110

Chcem sa informovať aký je rozdiel medzi spoločnosťami Stredoslovenská energetika, a.s. a Slovenská energetika, a.s.
Som zo Žiliny, dal som si žiadosť pre tarifu dd5 v Slovenskej energetike a presmerovali ma na SSE že to je to isté. Pritom ceny su pomerne odlišné. Vedeli by ste mi porediť najlacnešiu spoločnosť z dlhodobého hladiska? Vďaka

 • @robho  ak sa nemýlim tak SSE je distribúcia,čiže budujú siete riešia prípojky a všetky veci okolo a tá druhá vyberá mesačne zálohové platby. K tým cenám veľa ľudí špekuluje prechádza z jednej firmy do druhej potom plaču rušia zmluvy atď aj mňa nahovarali v SPP nech si dám elektrinu od nich ale pekne som im vysvetlil že plyn u mňa je od SPP elektrina SE.

 • @johny27  asi to tak bude ako píšeš, len je problém sa v tom orientovať.

 • teba si uvedomiť,že elektrina tvor í cca 8% ceny el energie a z toho je zľava a nejaka cena aj to nie na všetky tarify takže je to o ho..ne a spotreba pri skutočnej živote je isto menšia ako v tabulke .teakže uspora je zanedbatelná

 • Sponzor fóra
 • Pozor Slovenská energetika jsou podvodníci! Mají vždy větší ceny!
  Příklad u SSE 1 Kwh stojí k 1.8.2020 se všemi poplatky 0, 18 centů za 1 Kwh
  A u slovenská energetika mě višla 1 Kwh na 0, 25 centů ve slovenská energetika! A nechtějte vědět co vás vijde v tarifu domácnost v sazbě D1 to platíte 0.44 centů za 1 Kwh na Slovenská energetika!
  Já jim dal slovenský energetice výpověď že podvádí zákazníkov! Výživotě je už nechci jsou to podvodníci 😠 😠

 • @robho  http://www.urso.gov.sk/?q=Informa%C4%8Dn%C3%BD%20servis/Elektroenergetika/Zoznam%20DE%20poskytuj%C3%BAcich%20univerz%C3%A1lnu%20slu%C5%BEbu
   to je zoznam aktuálnych dodávateľov silovej elektriny ktorá tvorí 1/3 -1/2 celkovej ceny podľa odberu a tarify ostatok je cena od distribútora, pozri všetke položky na staršej faktúre.
   pozri i na stránku porovnania www.vyhodnaenergia.sk , tam vieš aktuálne zistiť najvýhodnejšieho dodávateľa podľa svojej spotreby, môžeš sa zaregistrovať a dostaneš najvýhodnejšieho dodávateľa, teraz je to Conte spol. pre DD5 v SSE distribúcii- tá sa stará o dodávku pre všetkých dodávateľov, u nich nahlásiš poruchu, no po novom roku má byť avizovaná nižšia cena , tak pozor na zmluvu na určité obdobie napr. 1, či viac rokov.
  @pavel_pataki   ani jeden dodávateľ nie je podvodník, každý má uvedený cenník a zmluvu a je len na tebe pre koho sa rozhodneš tarif DD1 , DD2 je pre malé odbery, tam je rozdiel v cene minimálny, no vo vyšších tarifách je rozdiel pri vyššom odbere i do 100 Eur, každý má ale výhodnú tarifu pre iný odber

 • @duzu  ale je, aj za mojim otcom ti hajzlici dosli, tvarili sa ze su so SSE a dokopali ho na mieste k tomu aby uzavrel zmluvu. Ked o par minut zistil ze ho okakali, nebolo toho, kto by tu zmluvu hned zrusil. Musel sa s nimi natahovat niekolko tyzdnov a poriesilo to nakoniec samotne SSE.

 • @duzu  no narovinu ja odešel z SSE a lituji toho! Už se vracím spět k SSE
  Máte pravdu! Každý musí skúsit a já skúsil ale špatně! Děkuji Pavel

 • @pavel_pataki  ja som odišiel z SSE už pred pár rokmi a dosiaľ nemajú výhodnejší cenník a to ma občas lákajú ponukou i 8% lacnejšie ako oF cenník, i tak je to viac ako konkurencia, ktorá tarifa je teraz výhodná od SSE?
  podvodníci sú podomový predajcovia ktorý zarábajú na nevedomosti neznalých, väčšinou starších dôchodcov, mal som babku cez 90 všetko som radšej platil sám, tak ich posialala za mnou

 • @duzu  no horší je to že dělám u pro lidi a nosí mně faktury Které chtějí přepočítat a vidím kde je zakopaný pes!
  Joko předseda vidím to že lidé chtějí jít spět j SSE! Jsem Čech a nepotřebuji dělat reklamu ale vadí mě osobně když mě někdo oklame a vidím že ono to tak není! No závěr je jednoduchý osobně zastávám větší firmy a hlavně 50 % podíl státu má SSE tak vždy oni můžou manipulovat s cenou jako hlavní dodavatel energie! A věřte i tak jako zákazník se vždy můžete z SSE dohodnout! Jen sem napsal svůj názor nato jak někteří lidé spadnou dotoho co nefunguje!

 • Stredoslovenska energetika nikdy viac!!!! Prve dva roky v pohode ale po ukonceni zmluv nam ceny vystrelily do extremov!!!!!! a vypoved zmluvy je potrebne dat 3 msiace pred ukoncenim cize cely rok 2020 som kazdy mesiac pri fakture vytoceny!!!!
  a to platim cez 2500€/mesacne

 • Dávajte si pozor na Slovenskú energetiku, a.s. - ako tu vyššie píšu, sú to podvodníci. Ak ale napriek tomu, sa necháte "ukecať" fakt na čokoľvek, dajte si tú zmluvu preveriť fakt dobrému právnikovi. Nepodceňujte to, aby ste sa tiež nenechali podviesť ..

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém