Príprava na alarm - aký kábel

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcem si sám spraviť prípravu na alarm (iba na 7x PIR čidlá) ale ešte neviem od akého výrobcu sa bude používať. Páčia sa mi sety paradox napr. http://www.paradox-alarm.sk/paradox-s... ale ešte nevylučujem že v budúcnosti použijem iný alarm napr. Jablotron. Kábel mám teraz nachystaný štvoržilový biely Jablotron 4*0,5 a neviem ak ich natiahnem k zamýšlaným umiestneniam čidiel, či v budúcnosti sa budú dať na tento typ kábla použiť aj čidlo iných firiem ako Jablotron (resp. celý systém iného výrobcu).
Odpovedať
Profilova fotka
Ved som len povedal svoj nazor, uvedomujem si ze asi nie vacsinovy. Cat7 mi prave dosiel a dalsie klbo rozhodne kupovat nebudem. Prechadzam vsetko na optiku. Ma to vyhodu ze kamkolvek ti staci jeden opticly kabel (3.5mm priemer a ma 12 vlakien) a 2x 1.5mm2 elektriku z toho napojim vsetko uplne bez problemov. Ano, konvertory, pigtaili atd niecu zadarmo, ale tento zvazok je najmensi mozny co sa tyka zabrateho miesta a v buducnosti ma najvacsiu rozsiritelnost. Ak by som staval nove robil by som inak. Nehovorim ze si mate zo mna brat priklad, iba som prezentoval svoj nazor, ale aspon sa zamyslite ked nieco staviate ci je to dostatocne aj v buducnosti (aspon blizkej). V inom vlakne tu niekto diskutuje pripravu na zaluzie a tiez mu radia 4 zilu iba. Uz teraz si odstrihol datovu komunikaciu a bude odkazany na radiovu komunikaciu co je nespolahlive a nezabezpecene, ked bude chciet nieco pridat tak to bude komplikovane ak nie nemozne (zalezi aka to bude technologia).
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Zdravím je tu niekto z okolia Považskéj Bystrice? Chcel by som poradiť, chcem robiť prípravu na alarm a kamery poradiť kde aký kábel na ťahať a on by mi to potom skomletoval. Dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
Hľadám niekoho na Paradox systém, vedel by mi dať niekto kontakt? Bytča.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?