pripojky viacero pozemkov

11. nov 201740

Caute
.chcem sa spytat ci mozem ako sukromna osoba napojit viecero elektromerov?pozemky su na jednom liste vlastnictva ale rozparcelovane zvlast.
dakujem za radu

 • @22dodo22  Neviem, čo máš na mysli napojenie elektromerov, alebo celý proces ?
  El. prípojky od bodu napojenia na rozvodnú el. sieť (určí rozvodný závod) k jednotlivým pozemkom, pokiaľ ako "developer" - PO alebo FO - investor - stavebník (podľa stavebného zákona) máš vlastnícke, resp. iné právo k pozemkom (nejaký typ zmluvy), tak podľa mňa môžeš mať vydané stavebné povolenie na všetky prípojky . K proj. dokumentácii by si požiadal distribučný závod o vyj. k vydaniu stavebného povolenia, v ktorom určia technické podmienky pripojenia a ďalší postup. http://www.zsdis.sk/Uvod/Developeri/Ako-prebieha-developersky-projekt
  Zmluvu o pripojení elektrického odberného miesta na stavbu už musia zrejme riešiť vlastníci pozemkov - stavieb.. Treba sa opýtať priamo na rozvodnom závode..
  http://www.zsdis.sk/Uvod/Domacnosti

 • elektrarne mi spravia na sukromnej ceste elektricky rozvadzac-skrinu na ich naklady ale ja budem muset do 2 rokov napojit tie pozemky inak tam je pokuta.ide oto ak by som to nestihol predat ci to mozem napojit ja sam na seba.

 • @22dodo22  Podľa stavebného zákona prípojky IS, t. j. aj el. prípojky môžu byť povolené a zriadené aj na pozemky. Pokiaľ si vlastníkom týchto všetkých pozemkov, tak podľa mňa SÚ, pri splnení podmienok, by nemá právo nevydať SP, resp. oznámenie k ohláseniu DS - el. prípojky k stav. pozemkom.
  Vo vzťahu k SÚ budeš stavebník - developer.

 • no uvidim v pondelok co mi povedia hlavne tie podmienky ake budu 😐
  Dakujem za rady... 🙂

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém