Pripojenie 230V rúry do elektrického napätia s 380V?

Ahojte, chcela by som sa opýtať.. Máme v kuchyni elektrické napätie 380V a neviem, či môžem pripojiť rúru s 230V napätím. Bojím sa, že vyhoríme :). Ďakujem.
Odpovedať
@bemunchkin Záleží na tom, aký má rúra príkon, aký tam máte istič a prierez káblu. Ale malo by to byť dobre takmer na 100%.
Odpovedať
@bemunchkin Nemôžeš, ak na to nemáš odbornú spôsobilosť... ;-) Ten, kto to príde odborne zapojiť (dá sa to) už bude vedieť, ako na to... :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@bemunchkin Pripojiť sa do samozrejme dá ........ale ty to rozhodne nikam nepripájaj ! Zavolaj si šikovného elektrikára ten si s tým hravo poradí
Odpovedať
@bemunchkin netreba sa báť, je to všetko ako má byť treba si zavolať elektrikára a on vie ako na to. :-)
Odpovedať
@bemunchkin Ahoj, znamena to len tolko ze teraz tam mas tri fazove vodice, pracovny nulak a ochanny nulak( po starom tam mozno mas len tri fazy a jeden zdruzeny nulak). Kedze mas spotrebic na 230V tak ti staci pripojit len jedna faza plus tie nulaky na tvoj spotrebic (380V po novom uz 400V vznika medzi fazami co nepotrebujes). Problem by si mala keby mas spotrebic na 400V a mas tam len 230. Takto ked prijde elektrikar tak pouzije len tu jednu fazu (dva droty ti ostanu ako rezerva, ak sa da nechaj ich tam mozno sa v buducnosti rozhodnes pre spotrebic na 400V). Sama to radsej nezapajaj. Viac ako par eur to nemoze stat a budes kludnejsie spavat.
Odpovedať
Ďakujem vám všetkým veľmi pekne. Veľmi ste mi pomohli! V každom prípade to teda ja skúšať nebudem :), aj keď teória mi je už jasnejšia :).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?