Predpríprava na kúrenie cez Jablotron 100

Ahojte, vedel by mi niekto povedat ako urobit predpripravu na ovladanie kurenia cez Jablotron 100? Alarm mame uz funkcny ale do piatku musim urobit predpripravu pre ovladanie kurenia a neviem co a kam potahat. Pan ktory nam robil alarm je akurat odcestovany a neviem sa mu dovolat, v piatok zacinaju robit omietky....kurenie bude podlahove teplovodne a termostaty v izbach by som chcel asi bezdrotove. Neviem ako je to s riadiacou jednotkou ktora ovlada termostaty a ventily, aj tu treba asi prepojit aj s ustrednou alarmu aby sa dalo ovladat na dialku....??? Ak je tu nejaky montaznik poprosim radu ako to prepripravit ci aj ku kotlu aj k ustredni alebo ako sa to vlasne zapaja. Dakujem
Odpovedať
Ahoj. predpokladam ze chces termostaty ktore sa daju dopojit do systemu jablotron 100. treba vediet ze tie mozu byt v systeme max styri! (neviem kolko mas v plane?) nakolko 100vka ide po zbernici tak potrebujes vsetky termostaty prepojit stvorzilovym kablom max 0,8 a pritiahnut to k ustredni alarmu. Do rozdelovaca kurenia by som tiez pritiahol tento kabel cize zbernicu 100vky, tam by ti ten pan mal osadit silove pg vystupy (styri) cez ktore by ovladal servopohony kurenia + piaty pg vystup ktory by riadil kotol - takze s toho rozdelovaca by sa patrilo natiahnut kabel 3x1,5 ku kotlu tzn. ze ak akykolvek termostat zo styroch bude ziadat otvorit servo zopne prislusny pg vystup a automaticky by malo zopnut pg vystup pre zapnutie kotla. A samozrejme do rozdelovaca kurenia natiahnut napetie podla toho ake serva budes mat su rozne, (230V,24V,12V) Hadam pomoze ahoj
Odpovedať
Ja mam Jablorom, ale v sučinnosti s Inels a to mi ovláda kurenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak chceš ovládať kúrenie bezdrôtovo, na diaľku, tak by som to riešil mimo systém Jablotron. Zvažoval by som radšej ísť do nejakej inteligencie, buď Inels alebo Fibaro. Z toho dôvodu, že okrem zapínania, vypínania kúrenia, ti inteligencia vie dom vykurovať aj na základe nejakých podmienok. napr. keď otvoríš okno, vypne ti kúrenie.. alebo odchádzaš z domu, automaticky kúrenie stlmí.
Odpovedať
to samozrejme vie aj ked to ma cez alarm, ved alarm ma svoje snimace otvorenie v oknach na zabezpecenie a samozrejme to vsetko vie nastavit aj v alarme, ked ma kurenie riadene alarmom
Odpovedať
Ahojte, prosim Vas, dobre tomu rozumiem, ze ak chcem riadit kurenie Jablotronom 100 potrebujem: Na riadenie kurenia AC-116 kom modul na nastavenie AC-100LCD Termostaty TP-115 Termo hlavica TH-81 Ku kazdemu jablotronovsku zbernicu a mam "vybavene" ? Alebo treba este ku kotlu samotnemu cosi.. Hore @miaudi1 pise o max 4 okruhoch, to plati, ak to pripojim priamo na Jablotron ustrednu? Lebo k AC-116 sa pise, ze ma az 16 okruhov? ja budem mat v dome 3 okruhy izbove (detska/hostovska/spalna) a jeden spolocny - kuchyna -chodba-obyvacka.. takze by som vystacil so 4mi - t.j. staci mi to pripojit priamo do jablotronovej ustredne a AC-116 tym padom nepotrebujem? Vdaka za info.
Odpovedať
Profilova fotka
termostaty by som vylucil a usetrene peniaze investoval do poriadneho ovladacieho sytemu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Nedávno chcel odo mňa známy radu ohľadom kúrenia cez jablotron.Nemá alarm ,ale dá sa to aj bez alarmu.Stačí na to riadiaca jednotka ac-116+ zvyšok.Ale nechce mať riadiacu jednotku a na nej priamo LCD ac-100.jednotku chce mať v techn.miestnosti a ac-100 display vo vstupnej hale.Je to možné a ak je, akým káblom?FTP,UTP alebo to nejde,čo si nemyslím.?! Dík!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Na jablotron mozete pripojit az 48 ovladacich prvkov nie len 4 ako to tu uvadzaju niektori. Cislo 4 je spojene v suvislosti s tym ze na dialku cez aplikaciu mozete ovladat max 4. Nie ze v syseme mozete mat iba 4. Na funkcny system je potreben mat teda samostatne izbove termostaty a PG silove alebo signalove rele vystupy v zavislosti od typu servopohonou na jednostlivych okruhoch. Su na 230V silove a 12 V signalove.
Odpovedať
Uz je moznost az 8 termostatov keby to niekto zavrhol koli poctu.
Odpovedať
miaudi1: som montážny technik JA-100 a staršej verzie JA-80 . Neviem kde ste na to prišli že je možné ovládať 8. Výrobca stále uvádza na stránkach a na webe že je možné do systému priradiť 4 izbové termostaty. ..Prosím nepleťte si zabezpečovací systém JA-100 s reguláciou kúrenia od jablotronu. Ide síce o rovnakého výrobcu ale rozdielne výrobky.
Odpovedať
@007tomams treba navstivit skolenie popripade kontaktovat technicku podporu kde Vam to radi vysvetlia. ;-) ja som skolenie absolvoval v 11/2018 a dokonca ich mam namontovane a funkcne v JA-100!! Tak prosim predtym nez nieco napisete skuste si overit fakty. myslim ze dost dobre poznam rozdiel medzi regulaciou a JA-100 a tie medzery su u Vas! Otazka v tomto vlakne znela celkom jasne, to ze tu niektory pisu veci ktore snou nesuvisia nie je moj problem! s pozdravom
Odpovedať
@miaudi1 školenie som absolvoval tuším 4/2018 úroveň expert už po 3x. A opakujem že mám na montovaných desiatky systémov JA-100. Hľadal som informáciu aj v mycompany ak vám to niečo hovorí a nikde som sa nedopátral k počtu 8. Ale ak to tak máte tak prosím, nejdem tvrdiť že to nejde ale myslím že je zbytočnosť mat 8 termostatov v bežnom RD.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?