Menu Forum

Poradte dobrého dodávateľa fotovoltaiky pre rodinný dom / on-grid okolo 2000 kWh do 2500 €

12. feb 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
Registroval sa 2. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Žilina.
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
Registroval sa 2. februára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 24 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Žilina.
 Ahojte, sme v štádiu prípravy výstavby rodinného domu a zháňam dobrého dodávateľa fotovoltaiky okolo 2000 kWh do 2500 €, aj prípadne reálne skúsenosti, Ďakujem
2. feb o 09:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
duzu
Registroval sa 16. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 3414 príspevkov. Okres Brezno.
fotoportrét
fotoportrét
duzu
Registroval sa 16. decembra 2011 na modrastrecha.sk. Pridal 3412 príspevkov. Okres Brezno.
 ak s dotáciou tak ho máš určeného ktorý to môže
2. feb o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
wyrky
Registroval sa 30. júna 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 123 príspevkov. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
wyrky
Registroval sa 30. júna 2006 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridal 123 príspevkov. Okres Nitra.
 Skuste melmar.sk panko sactomu rozumie.
2. feb o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
 Chcel by som to s dotáciou.
2. feb o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

Stavebné a montážne firmy - Okres Bratislava
10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @marian87 pokial chces dotaciu tak mas presne urceneho dodavatela, a aj zoznam zariadeni..musis si iba z toho vybrat..tu mas zoznamy...http://www.mhsr.sk/zoznam-instalaterov/139870s +http://zelenadomacnostiam.sk/sk/zariadenia/zoznam-zariadeni/
2. feb o 11:41  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2945 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2940 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
 @marian87 a mas to zratena ze sa ti to aspon trochu oplati..?
2. feb o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
milan209
Registroval sa 28. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 680 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
milan209
Registroval sa 28. novembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 680 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Ujo Fico povedali ze sa oplatí a ze je to skoro zadarmo tak to nekúp!
2. feb o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
Registroval sa 5. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 750 príspevkov a 2 albumy. Má 10 priateľov. Okres Levice.
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
Registroval sa 5. decembra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 750 príspevkov a 2 albumy. Má 10 priateľov. Okres Levice.
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @marian87 2kWp za 2500Eur ti urobi skoro kazdy a este sa na tom pekne nabali :D
Za 2500Eur sa da aj 3kWp, treba jednat. Otazne je, kedy a ci vobec sa to vrati...
2. feb o 13:23  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
 Prosím Vás a má to niekto reálne nainštalované, tých zhotovitelov je dosť, potreboval by som aj prípadnu reálnu skúsenosť s firmou / supiiik @ počujem z každej strany je návratnosť je do 7-10 rokov - je to pravda ?
2. feb o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
5
Registroval sa 30. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1658 príspevkov. Má 3 priateľov. Trnava, okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
lubk0
5
Registroval sa 30. októbra 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 1647 príspevkov. Má 3 priateľov. Trnava, okres Trnava.
 @marian87 To je taký všeobecný "žvásť" ktorý musia povedať, inak by sa to nepredalo emoticon

Ono veľmi bude záležať, koľko s tej elektriny dokážeš spotrebovať, že ano emoticon Ak budeš mať plynové kúrenie a cez pracovný deň si drvivú väčšinu času v práci, tak bude návratnosť úplne iná, ako keď vykuruješ dom elektrinou a ženu s 2 mi detmi máš nonstop doma na materskej a aj ty pracuješ z domu emoticon

Predpoklad pri 10 ročnej návratnosti je ten, že to musí ročne ušetriť "viac" ako 250 Eur .. Viac píšem zámerne, nakoľko 250 by stačilo len v prípade, že za 10 rokov sa tých panelov ani nedotkneš a nebudeš mať žiadny iný náklad okolo nich ...

Takže v prepočte musíš ušetriť 20,83 Eur mesačne ...

Ak teda "kúriš" plynom a normálne obaja pracujete, je to podľa mňa unreal. Bežný spotreba takéhoto rodinného domu býva do 30 Eur (znova opakujem, ak sa elektrina nepoužíva na vykurovanie či ohrev TUV)... A väčšina takejto energie sa míňa večer, keď fotovoltaika už nemá slnko na to, aby ele. vyrábala. Tj svietiš večeč, TV pozeráš primárne večer, práčka / sušička ide večer ... V zime svietiš viac, ale aj svetla je menej.

Tým pádom z toho vyplíva, že reálne tú úsporu nedosiahneš a tým pádom sa jedná skorej o nenávratný projekt. Iné by to bolo, kebyže máš batérie na uskladnenie získanej energie, no to už sa bavíme o úplne inej cene riešenia ktorá je v tomto čase opäť nenávratná emoticon
2. feb o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
 @lubk0 v projekte máme elektrické podlahové kúrenie tuším Fenix to bude a ohrev teplej vody elektrickým bojlerom, dom bude NED, cez deň žienka doma- nepracuje a detičky v pláne
2. feb o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @marian87 ..a kde chces tu vyprodukovanu elektriku minut? ohrev teplej vody? podpora do Fenixu? na chladničku, alebo TV?vies to povedat?
2. feb o 17:00  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2945 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
sysell
19
Registroval sa 22. júna 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 2940 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Martin.
 @marian87 Je to sprostost, ziadna navratnost neexistuje, asi to rataju ze to vyrobi elektriku ktora ma taku cenu ale problem je v tom ze tu elektriku nemas kde predat a ani ju nemas kde minut. Ak ti to bude robit v lete za slnka neviem kolko chces povedzme 3 KW kde ich minies? Doma ti nic take silne nebezi, mozno TUV ale ale ked sa ohreje tak co? Tiez neviem ako sa to riesi ked sa vecer umyjes a chces teplu vodu, hadam nebudes cakat do poobedia na dali den aby ju ohrialo... V zime to nespravi takmer nic niekedy ked je zle pocasie su to radovo len waty.
Je to dobre ak mas peniaze a chces mat ne streche daku technologiu co mozno pamaha zivotnemu prostrediu.
2. feb o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
fotoportrét
fotoportrét
marian87
1
 @pr na ohrev teplej vody.
2. feb o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @marian87 tak ohrev TUV solarnymi panelmi vyjde urcite lacnejsie, resp.tepelne cerpadlo na ohrev TUV
2. feb o 17:41  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
Registroval sa 10. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1199 príspevkov. Má 27 priateľov. Okres Martin.
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
Registroval sa 10. septembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1199 príspevkov. Má 27 priateľov. Okres Martin.
 @marian87
Fotovoltanika je tak dobrá na vyhrievanie holubích zadkov. Ak mám čakať na návratnosť 10 rokov a ďalších 10 rokov aby som začal na fotovoltanike zarábať tak ďakujem-neprosím.
- Mám 33 rokov / návratnosť cca.10 rokov /
- Mám 43 rokov / panely zaplatené / idem šetriť ale musel som kúpiť nový bojler za 600€ a to som ešte nič neušertril strata -600€
- Mám 53 rokov / ušetril som 2000€ ale treba vymeniť panely pretože nespĺňajú požiadavku XY ,ktorú si vymyslela EU prípadne panely sú v kely ale už ti nedajú tie isté a budeš musieť doplatiť a koľko????
- Mám 63 rokov ak sa ich dožijem a čo ďalej ????
Teraz mi ukážte kde je tu šetrenie a aká je návratnosť panelov
2. feb o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @blackomt ..bojler musis mat tak ci tak pokial kuris elektrikov...panely nemusis vymenit pre ziadne nariadenie EU..vymenil si napr auto na EURO 5?
2. feb o 17:47  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
 @pr
Nemám rád porovnávanie neporovnateľného a vy ako pro by ste mali uvažovať trošku inak. Stále sú tu nové nariadenia a príkazy takže mi skúste garantovať za 30 rokov, že nebudem musieť meniť panely prípadne robiť akékoľvek zásahy a hneď si ich u Vás objednám aj s montážov. Čo sa týka toho auta len pre zaujímavosť už dávno majú automobilky problém spĺňať aj staršie EURA a som zvedavý ako chcú spĺňať tie najnovšie. KeĎ to nedokázal VW tak kto potom????
2. feb o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @blackomt ..myslite napr. ze v elektroinstalaciach sa za poslednych 20 rokov stali zmeny, nieco EU zmenila, a ludia hufne menia elektroinstalacie?..to fakt?.....a celkom asi nerozumiem..ako by som mal ako PRO uvazovat?
2. feb o 18:01  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
fotoportrét
fotoportrét
blackomt
15
 @pr
Iba tvrdím ,že FOTOVOLTANIKA nemá návratnosť ,prípadne ak má tak na ňu nebudem čakať 20rokov.
2. feb o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @blackomt ...s casti suhlasim..je to diskutabilne apovedal by som ..tak na hrane..ak mobily boli v r.1992 uplne mimo a neskutocne drahe..a vidis ako je to teraz?Pri rozumnom nakonfigurovani to ma zmysel napr. tzv GridFree uz ma vyznam..tam si dovolim tvrdit ze to ma navratnost cca 5-6 rokov
2. feb o 18:14  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1224 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
bozsky_kaja
8
Registroval sa 13. decembra 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 1224 príspevkov. Má 4 priateľov. Okres Bratislava.
 @blackomt
a teraz si zober, ze nemci naplnia svoj plan 2020 na znizenie emisii (citaj - uzavru viacere uholne elektrarne, nastavaju vsade drahe veterne a fotovoltaicke), pripadne na podnet rakuska obmedzia vyrobu z atomu, elektrika zdrazie x-nasobne, ale kvoli dopytu narastie radovo aj cena fve.

ze sa bude coraz viac vyuzivat fve a hawt/vawt nariadene vladou, je viac nez jasne. francuzi zacinaju napr. so solarnymi cestami
http://www.startitup.sk/francuzsko-vybuduje-1000-km-ciest-so-solarnymi-panelmi/
2. feb o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @pr mozem poprosit nejaky priklad s vypoctom, ako Vam to vyslo 5-6 rokov pri GridFree?
2. feb o 18:28  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @supiiik ..staci v nejakej firme zapojit 10 PC na 8-10 hodin
2. feb o 18:29  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @pr Aha, cize firma a jeden panel s mikromenicom, ktory nejakym zazrakom vydrzi tych 5 rokov...
Ja ale rozmyslam o FV pre rodinny dom a jeden panel nema pre mna zmysel, rad by som si znizil faktrury za EE o viac ako 2Eura mesacne.
2. feb o 18:33  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @supiiik a NIEKDE SOM NAPISAL ZE ze ten mikromenic je pre vas?...to bola reakcia na blackmont..co sa tyka vas..neviem aku FTV potrebujete, co chcete dosiahnut..ale treba debatovat k veci,vecne a nie ako deti s predsutkami..hypoteticky aj televizor moze vydrzat 3 roky..alebo aj mobil..dokonca aj 2 roky... emoticon
2. feb o 18:38  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @pr Ospravedlnujem sa, ziadal som o vypocet na 5-6 rocnu navratnost pri GridFree a vy ste mi dali priklad na firmu s 10PC, kde ta navratnost vychadza na 5-6 rokov. Moja chyba, nechajme teda moj dom tak...
Vratme sa ale prosim teda k tej firme, kde pri GridFree zapojeni vychadza navratnost na 5-6 rokov. Vedeli by ste mi uviest, ako ste k takemuto cislu prisli? Dakujem.
2. feb o 18:43  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
poliacik321
22
Registroval sa 14. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1344 príspevkov a 1 album. Má 14 priateľov. Okres Liptovský Mikuláš.
fotoportrét
fotoportrét
poliacik321
22
Registroval sa 14. februára 2010 na modrastrecha.sk. Pridal 1344 príspevkov a 1 album. Má 14 priateľov. Okres Liptovský Mikuláš.
 @marian87 ja mám a som spokojný. Zatiaľ ohrev vody postupne aj kúrenie
2. feb o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
fotoportrét
fotoportrét
pr (49 r.)
Ja
xx PRO

10
 @supiiik ..odpoviem vam otazkou..co myslite ze stoji panel+mikroinventor+nejake kable?
2. feb o 18:45  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nesske
Registroval sa 12. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 153 príspevkov. Okres Košice-okolie.
fotoportrét
fotoportrét
nesske
Registroval sa 12. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 153 príspevkov. Okres Košice-okolie.
 skús http://www.pvsolarsys.sk/
su v zozname dodavatelov, Vychod
2. feb o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
fotoportrét
fotoportrét
supiiik
23
  • Už bývam v dome
    Levice, okres Levice
 @pr +-400Eur za 250Wp panel+mikroinvertor+kable+konzola+robota. Predpokladam, ze ceny poznate, bez toho sa da tazko dopracovat ku konkretnej navratnosti. A teraz uz skutocne poprosim ten vypocet, som dost netrpezlivy. Vdaka.
2. feb o 18:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to