Nový VSE cenník 2017

Ako to vyzerá? Fico v TV povedal že na východe sa ľudia nesťažujú. Ako to je? Ako sa dvihli ceny vo VSE? Prosím konkrétne prípady. Ja mám nehnuteľnosť, kde mám aj 3D istic, nejakú tarifu DD5 Komplet, to som vybavoval v júni 2016, keď som to kúpil. Nastavili sme platby 30e mesačne, ešte X mesiacov budeme rekonštruovať, minimálna spotreba energií je. Mal by som sa ísť informovať osobne kvôli tým zmenám?
1
2
5
Na vychode sa to potichucky spravilo uz vlani. Nas dobrotivy sudruh uz zas pan premier nas mal v tom case uplne u prd*l* :-S Ja cakam na novy rozpis zaloh uz od Noveho roka. Zatial ani vyuctovanie ani novy rozpis :-p
Teraz to bolo v TV Nemajú sťažnosti, majú na háku. Choré
mne by sa napríklad v konečnom dôsledku polepšilo o 40 Eur, pri odb 3000 kW
Staci si porovnat fakturu za minuly rok resp. 2015 a na tejto stranke je intetrgovana kalkulacka ceny energie zahrnujuca komplet naklady pre rok 2017 https://www.vse.sk/web/sk/domacnosti/... Napriklad 3000kWh D1 pri 1f rocne naklady 393eur 3000kWh D1 pri 3f rocne naklady 493 eur 3000kWh pri nizkej tarife DD3 v pri 3f naklady 487eur U mna je to napriklad zdrazenie skoro o 80perc. pripad 3f pripojky rekreacna chata spotreba 500-800kWh, na druhej strane kvoli instalovanym spotrebicom ako bojler, prietokovy ohrirevac, konvertori...nemozem vyuzit 1fazovy istic 25A. Kludne ma opravte ked som sa niekde zmylil.
@atak77 Dennik Pravda sa tejto teme dost venuje http://spravy.pravda.sk/domace/clanok... http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cla...
Skúste súhlasiť s kartou výhod. Následne k nej máte zľavu na tri roky. Nie veľkú, ale máte a kartu môžte zrušiť po troch mesiacoch, ale zľava ostáva. Aspoň takto mi to vysvetlila slečna z VSE minuly mesiac. Za odberné miesto nie 1 € ale 0,65 €€ bez DPH atd.
Ak mi poslu rozpis platieb, s ktorym nesuhlasim, mozem to ist riesit? Alebo mozem akurat suchat nohami?
Profilova fotka
@topfield B. je spravne :)
par reakcii ... no tak asi to aj tak bude, vychod sa nestazuje, im je to jedno, ze budu platit viac :-S yebat celu tu mentalitu ludi
Profilova fotka
@atak77 ty si kam konkretne v tejto veci pisal ?
@majkoj info@vse.sk a zajdem na Zakaznicke centrum osobne este / aj v mojom prvom prispevku som sa na to pytal.
Článok sa načítava...
@zita19 dala si tu zopar liniek ... kde tam najdem cenu za 3F istic? to co malo ist o 300% hore, ci kolko najviac komicke je to, ze ked kliknem na Cenník distribúcie elektriny na rok 2017 - tak mi ukaze nejaky stupidne oskenovany dokument.
Profilova fotka
@atak77 cize sa stazujes na VSE, ktore ma pravoplatne rozhodnutie regulatora v rukach ? :), mozno sa treba obratit na niekoho kto ma kontrolnu moc :)
@majkoj ja som sa len informoval, lebo neviem aka je cena maju to niekde na webe zverejnene? na VSE som nenasiel. Inak v TV to uz bolo, ze na vychode ludia nadavaju, ze maju brutalne navysenie, Fico to ma u prdele, z BA je vychod daleko ...
@atak77 ja som tiez z tych dokumentov nevycitala nic co by mi zmysel davalo. Ale ked ani ty netusis co tym chcel basnik povedat som kludnejsia. Asi nebudem tak blba ako sa mi zdalo. V tom oscanovanom dokumente je jeden prevelice zaujimavo sa tvariaci kooficient. Cely regulscny urad robi len s tym dokumentom, lebo reguluje iba a len cenu holej bosej kiloWathodiny. Vsetko ostatne je definovane kadetade, ako napriklad prispevok na zelenu energiu a jadrovu vyradovaciu, alebo vladtna tvorba dodavatela, rezia, poplatok za ptipojovacie miesto, nahrada strat vo vedeni a ostane zaujimave polozky na druhej strane faktury. Elektrarne nas drzia v napati a rozuzlenie sa dozvieme az z predpisu zaloh. Kedy ho dostaneme netusia ani srnky v lese
@atak77 musíš si nájsť iného dodávateľa, ktorý ma zverejnený koncový cenník pre domácnosti. Ale pomôžem ti, mesačná platba za OM pri 3-fáz. ističi je 13,81152 EUR. Nerozumiem prečo ľudia stále kŕmia rozpočet štátu aj cez pološtátnych dodávateľov energií ako sú VSE, SSE, ZSE Energia a SPP, akoby už nestačili dane.
@stastnyjim 13,8 len na vychode Slovenska, tak? na strednom Slovensku, kde Fico usudil, ze tam ludia nadavaju je to kolko? alebo na Zapade.
@atak77 tam je menej. Ale nejedná sa len o mesačnú platbu, ale aj platbu za kW. Ak berieme nejakú celkovú cenu, čo ja viem pri spotrebe 1500 - 2500 kW čo je bežná spotreba aj v bytoch, tak najlacnejšie je Stred, potom Východ a najdrahšie je na Západe. V roku 2016 aj roky predtým to bolo opačne, najlacnejšie bolo na Západe, potom Východ a najdrahší bol Stred. A podľa posledného nelegálneho cenového rozhodnutia čo vydal URSO pred 2 dňami, čo inicioval Fico, tak na Strednom Slovensku elektrina domácnostiam ešte viac zdražie. :-) Holt nemali sa sťažovať.
http://www.rtvs.sk/radio/archiv/1175/... Je to brutalne svinstvo, co tie prasce spravili. Rozhovor je naozaj na urovni, vidno ze ti ludia sa vyznaju
Velky lup v Mochovciach je zodpovedny za zvysovanie http://www.idemvolit.sk/873-kauza/naj...
@radoslavc yoyo, to bolo minule niekde v TV, jake svinstvo sa tam robi myslim, ze toto je mozne len v tomto bananistane
vlada je len obraz naroda
@kriloter tak .. tak sprosty a neschopny narod ako Slovaci siroko daleko nie je. Nas mozu oyebavat ako chcu, zanadavame si na internete, v krcme pri pive a ticho ...nic viac. Toto co ti hajzli spravili, kebyze sa to stane v inej krajine, napr. PL, HU, CZ a to nehovorim o vyspelych statoch na Zapade, tak by desiatky tisic ludi vyslo do ulic a protestovali by ... u nas su to desiatky ludi, bohuzial.
@atak77 pocuj, ja do tej ulice s tebou pojdem, mame nejaky slogan?
@atak77 ,niečo na tom bude :-) ,si pamätám,keď bolo referendum v r.1998,či sa majú privatizovať tieto strategické podniky,u nás prázdna vol.miestnosť,komisia na mňa pozerala ako na zjavenie,v noci počúvam správy,že bolo neplatné pre nízku účasť..no nezachránil som to,ani moja žena :-)
@jaropetrik ono, na slovensku statny podnik ziadna vyhra ...
@kriloter ,záleží na vláde,akú si zvolíme,renault je štátny od vojny a stále prosperuje..som pozeral pred pár rokmi ročnú uzavierku SSE(pološtátny podnik),jednoduchým výpočtom som zistil,že keby sa im zvýšili mzdové náklady o 100%,tak stále by boli v zisku..no neber to
@jaropetrik prd barani zalezi, stale to budu slovaci
@kriloter ,budú slováci..ale dividendy pôjdu do št.rozpočtu SR a nie do Luxemburgu
1
2
5

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?