Nový VSE cenník 2017 (bez politiky)

povodna diskusia: http://www.modrastrecha.sk/forum/elek... pokracujeme TU, uz bez politiky :-)
Odpovedať
definitivne CELE SLOVENSKO http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cla...
Odpovedať
@atak77 este keby vyriesil aj vodarov https://kosice.korzar.sme.sk/c/204515...
Odpovedať
Zase cenzúra a prejav politickej korektnosti. Čo na tom, že táto energobúrka má čisto politický charakter. Admin musel zasiahnut a zavriet ludom ústa. Ako vidno pajáci J&T si uvedomili, že kývat ani so slovákom sa donekonečna nedá.
Odpovedať
Od tejto témy sa politika ani nedá oddeliť... Keď cenzúrovať, tak nech zakážu predýávať aj v potravinách hračky. Je to to isté!
Odpovedať
Profilova fotka
my sme to už pokazili, teraz to čaká Grékov, privatizácia vody, môžete sa vyjadriť http://www.right2water.eu/sites/all/m...
Odpovedať
Dufam, ze s tym vratenim cien, to je len zly vtip. Ja som dal naspat jednotarif na zaklade novych cien, zaplatil som 50€ za vymenu elektromera a oni to teraz vratia ? Podla mna je to protizakonne.
Odpovedať
@jarosujo hlavne je to hlupe... Uz to mali nechat tak, aby sa tie rezervacie zrealnili.... Ale takto to vyzera, ked sa politici pchaju do toho, comu nerozumeju....
Odpovedať
@ivantausk Nesuhlasim, ze to spravili, ako to spravili. Ale je pravda, ze vela ludi ma zbytocne velke istice a potom novi maju problem dostat potrebnu kapacitu. Najskor mali ludi ale upozornit, nie im rovno zdvihnut 5-nasobne fix.
Odpovedať
@jarosujo "Ludia mali zbytocne velke istice" ale fixny poplatok pre domacnosti bol zavedeny na istic, bez ohladu na Amper istica. Poplatok mal byt rovnaky za3x25A ale aj za 3x63A. A vacsina domov ci chat ma 3x25A je dost nerealna ist na 1x25A, resp diskutabilny by bol istic aj 3x20A.
Odpovedať
@palko80 A to bola chyba, poplatok by mal byt aj od velkosti istica. To je presne to iste, ako internet. 100Mbit je drahsi ako 10Mbit, lebo si rezervujes kapacitu. A je jedno, kolko mesacne natahas. Ale mali to dat vediet dopredu a tie ceny mali spravit normalne, nie taky brutal narast.
Odpovedať
Myslienka bola dobra, prevedenie take... slovenske.
Odpovedať
@jarosujo to iste by to bolo vtedy keby si uz neplatil za kW tak ako pri internete uz neplatis za MB
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jarosujo ked sa bavime o rodinnych domoch, o dedinach, tak 95% z nich MUSIA mat 3F a tieto domacnosti by mali brutalne navysenie platieb. To ze to 3nasobne platenie zrusili je OK.
Odpovedať
@jarosujo no ja obhajujem iba to, ze chcu nieco robit s tymi kapacitami. Tu zlyhali manazeri v regulacnom organe, novinari..... Riesia ti kapitanov a ine hluposti, ale takato dolezita vec im "utecie"? Zle to bolo odkomunikovane, ale ako napad to bolo dobre.
Odpovedať
@topfield presne tak...
Odpovedať
@atak77 Ja mam dom, 3x25A minuly rok som platil za dvojtarif fix 13,5€ mesacne a potom NT 8 centov a VT 12c. Teraz som dal jednotarif, 11,4€ mesacne a 10c za kWh cely den. Ja to chapem tak, ze ceny stupli hlavne ludom, co maju 3x50A a podobne. 3x do roka pustia cinkular a cely rok blokuju 3x50A. Hovorim za SSE.
Odpovedať
@jarosujo tu nejde o ziadne blokovanie podla mna to si len oni vymysleli siet je podla mna OK len vymysleli umele navysenie platieb, nic viac a nic menej elektriny mame dost u nas, resp. pozri co sa robi s tymi jadrovymi blokmi, tam idu miliardy a stale to nie je dokoncene a presuva sa to - tam je naj problem u nas v energetike, nie v tom ci mas silny alebo slaby istic v domacnosti
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo s internetom je to trochu inac, rychlosti su uvadzane , "až" 70 Mbit ale garant pre bezne domacnosti je aspon u nas 192 kbps (samozrejme optika )a dosahuju sa rychlosti aj 60 Mbit garant 10 mbit stoji okolo 100 eur mesacne
Odpovedať
@jarosujo Ja by som sa zamyslela naco je urceny istic a potom by som sa snazila pochopit ten poplatok. Ale nejde mi to. Som len zena ale ked sa zamyslim a ako uvadzas niekto ma 3x50A ale kable co mu idu zo stlpu a tam niekde je 3x35A. Kolko ma platit ten clovek? Za 3x50A alebo 3x35A ??
Odpovedať
@atak77 @jblaze @jojo2jojo Aby som nevyzeral ako "ficovolic" este :-) Ja ich nechcem obhajovat, tiez by som tu bandu nakopal najradsej. Spravili to uplne zle a chapem niektorych ludi, ze su nasrati. Ale ide o to, ze sa stava, ze clovek potrebuje dat do novostavby napriklad 3x32A a pride odpoved, ze siet je v danej lokalite pretazena a daju mu maximalne 3x25A. Mali zacat dakou osvetou, aby si ludia sami pozreli, ake istice maju a ci vobec take potrebuju. Az potom mali postupne pristupit na to, ze sa plati od kapacity. Na zapadnom Slovensku to takto predsa funguje uz davno a nie je problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo to je inak presne dovod preco mam TC :) V odpovedi totiz stalo max 3x25A a nepovolili mi cisto elektricke kurenie. Chvalabohu :)
Odpovedať
@atak77 tak to čo vyšlo na povrch. 1) Fixné mesačné poplatky + ceny za kWh boli schválené tak aby distribučným firmám neklesli tržby/zisk. Preto jedno išlo hore a druhé dole. 2) Ďalej domácnosti + malé podniky hodili do tej istej distirbučnej sadzby. Pritom malé podniky predtým platili podľa hodnoty ističa. 3) Z toho čo radil Holjenčík vodárenským firmám, vyvstávajú pochybnosti aj o preceňovaní odpísaného majetku v distribučných firmách SSE- Distribúcia, Západoslovenská distribučná, Východoslovenská distribučná a SPP-distribúcia. 4) Úrad nechce zverejniť výpočty ako došiel k cenám distribučných sadzieb, ktoré schálil 5) Pravdepodobná nezákonnosť poplatku TPS, a podpora ťažba uhlia cez Elektráreň v Novákoch (alobalová kauza) ktorý nemá oporu v zákone, iba vo výhlaške ÚRSO, čiže v zdrape papiera. Podaná žaloba na Bratislavskom súde, stojí už rok, súd nekoná 14 mesiacov už nekoná, dalšia stažnosť bola podaná na Európsku komisiu, a v Novembri dali opoziční poslanci aj podanie na Ústavný súd. A úplne najlepšie by bolo keby štát predal svoje 51 % podiel v dodávateľoch energíí ZSE Energia, SSE a VSE. A tiež 100% podiel v SPP. A konečne by bola na trhu konkurencia, a štát by sa nesral do koncových cien energií. Stačí že má ÚRSO, a podiel v distribučných spoločnostiach. Slovensku vlastne nemá žiadnu koncepciu energetickej stratégie. Raz to je bezbrehá podpora slnečných parkov, postavených po celom Slovensku na úrodnej pôde, raz podpora ťažby uhlia a spaľovania v Elektrárni v Novákoch na 20 rokov, dostavba/nedostavba Jadrovej elektrárne, tajné zmluvy s Ruskom o odbere plynu.
Odpovedať
@jarosujo No da sa suhlasit ze domy kt. mali cisto ele. vykurovanie a maju aj 3x63A istic a v dnesnej dobe by staci aj 3x25A. Ale ten clovek si tu pripojovaci poplatok za 3x63A raz zaplatil. Ak mu teraz staci 3x25A musi zaplatit vymenu istica, zamblombovanie, vyjazd reviznu spravu a nasledne uvolni "rezervovanu kapacitu" a ta moze byt pouizita niekomu na novostavbu. Kto zaplati spotrebitelovy naklady na znizenie istica ? Ten odvedla co ma novostavbu a zrazu bude mat moznost sa napojit? Ano niekto kto ma vstupny istic 3x63A si ponizi na 3x25A istic predava svoju rezevovanu kapacitu 3x38A....
Odpovedať
na východe sa A pre domácnosti neriešili, 3x15 alebo 3x60 všetko jedno.garáž 3x15A (osadený mám dokonca v garáži 6A istič) a dom 3x25A poplatok rovnaký. Takže ako je to s rovnosťou pri garantovanej kapacite. A zmena na 1 fázu cca 100 €, ktoré si musí zaplatiť každý sám
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?