Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo sak som ti napisal ano ze uz to mas dobre :-)
Odpovedať
@abobo napíš čo chceš vedieť, akú sadzbu a prípadne koľko vo VT a NT a nemusíš sa trápiť.
Odpovedať
@abobo , @jozopan platíš to síce jednému , no môžeš si vybrať len dodávateľa silovej, distribúciu má každý priradenú adresne, takže koncovú cenu nemôžeš ovplyvniť , sťažovať sa môžeš na SSE -D prečo neoznámili poplatky za distribúciu všetkým predajcom silovej, až to budú mať všetci potom si môžeš porovnať koncovú cenu
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo sorry to co som pisal o15:25 tam nemalo byt ale pisal som v zhone a nevsimol som si
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim 1) dom 6MWh/ rok. Mam TC nakolko vsak byvam 2 mesiace nemam predstavu o rozlozeni spotreby. Povedzme ze bude teda 4.8 MWh v NT a 1.2 MWh vo VT. Skalkuluj ak mas minutku celkovu rovnu platb (CELKOVU) pre SSE a DD1 a na porovnanie SSE predaj v DD3. 2) chata 200 kWh/rok momentalne v SSE ale zrejme niekam inam koli vysokanskemu rocnemu fixu 165 EUR v SSE. Kam??? Dakujem :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo neviem ci si pochopil podstatnu vec, distribuciu si NEMOZES zmenit :)
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo na fixe vela neusetris, vsetci to maju viac menej rovnake v SE predaj usetris 6.5 EUR rocne
Odpovedať
@jozopan takže si dostal pôžičku a budeš ju splácať, dokedy musíš dodávať do distribúcie, či koľko celkovo? len cenu za dotáciu? v ČR to majú lepšie , tam môže predávať energiu ktorú nespotrebuje, nepotrebuje akumulátor ušetríš ale za dodanú enrgiu vo VT a NT v SE predaj oproti SSE a.s.
Odpovedať
@abobo a ešte istič 1-fáz. alebo 3-fáz.?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu nedostal som pozicku ale 3450 eur od statu v ramci zelana domácnostiam. nemusim nic splacat ale zato ze som dostal tych 3450 eur tak prebytky dodavam gratis
Odpovedať
@abobo na kurenie vychadza 350 kWh mesacne? To je zazracne cislo, ale pisal si, ze mas TC zem voda? Cop 3 az 4? Dom ma byt na prijemne byvanie, a nie na pozeranie na elektromer, ale nie je to na pasiv vela, tych cca 1 MWh mesacne za kurenie?
Odpovedať
@abobo ten ročný fixný poplatok budeš mať stále , nezmení sa prechodom k inému dodávateľovi, platí sa za každé odberné miesto distribúcii, ostatný dodávatelia silovej majú len symbolický poplatok za OM,okolo 1 Eur, to je skôr za faktúru
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jozopan ale ako dlho či koľko celkovo?, do životnosti panela?je to jedno ako sa to volá je to v podstate pôžička , ked to musíš dodávať do siete zdarma . naviac systém len pre pár vyvolených posledne 100 a žiadostí ticícky
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj samozrejme ze distribuciu si nemozem zmenit, siet je tusim cela v ich majetku...
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim dom 3 fazovy a chata 1 fazovy...
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 odkial mas tieto cisla??? celkova spotreba kurenie + TUV + ostatna el spotreba je za 72 zimnych dni 1702kWh co je v prepocte 23,6 kWh/den.
Odpovedať
@abobo Pridal som ti tam aj najlacnejších dodávateľov. Enjoy. :-D D1 6MWh - 3-fáz.istič SSE - 895,49 € Elgas - 868,70 € BCF - 868,25 € D3 - 4,8 MWh NT + 1,2 MWh VT - 3-fáz. istič SSE - 955,54 € SE Predaj - 866,84 € Elgas - 855,82 € Čo sa týka chaty, tak jedine že si zmeníš istič na 1-fáz. jedine na tom dokážeš ušetriť pri 200 kWh ročne. 1-fáz. istič 200 kWh D1 SSE - 80,38 € A.En. - 74,31 € 3-fáz istič 200 kWh D1 SSE - 161,74 € A.En. - 155,67 €
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu to som nevedel. To koli tym ich posratym cennikom. Fakt ma točia... ]-(
Odpovedať
@abobo tak od oka ;-) odratal som 10 kWh elektrinu, a 3 kWh TUV, zvysok je cca 11 kWh. To samozrejme nie je vobec vela, ale prk prepocitani cop to bude cca 35 kWh denne. Krat 200 dni je 7 MWh. Viem, ze TC tolko nepotrebuje, a ja aj tak neuznavam pasiv, ale nie si trocha mimo ciela? Ja mam deravy dom, spotrebu cca 10 Mwh rocne. Ak by som mal TC bude to cca 3 az 4 MWh rocne. Rozdiel v kureni 1 az 2 MWh. Viem, ze budes pisat o prehrievani a rozpravkovom komforte v EPD, ale stalo to za to? A ja mozem mat krb, mam previs strechy bez zaluzii, takze v lete nemam tmu, nemam schody a druhu zbytocnu chodbu hore.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 strielas tie cisla od pasa, to bude asi ten problem. Nemozes vediet kolko mam spotrebu el a kolko minieme na TUV (neviem to ani ja) ;-) . Co vsak viem ze mam 195 m2 barak na severnom slovensku, sme stvorclenna domacnost a robim z domu (nonstop PC, monitor, reciever...). Neviem aky velky je tvoj dom a kolko Vas je a vakej je lokalite...
Odpovedať
Profilova fotka
@abobo no a 90 percent toho fixu je prave za distribuciu, takze si nepomozes. Usetrit sa da jedine na dodavke energie, preto som ti daval len ceniky za energiu.
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim ak su tie cisla spravne (k mojmu zadaniu) tak velke DIK. A kolko EUR stoji preskok od jedneho dodavatela k inemu?
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj uz tomu rozumiem. Nic to vsak nemeni na skutocnosti ze dodavatelia el.en. pre domacnosti tymi ich cennikmi podla mna silne zavadzaju koncovych spotrebitelov. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 a 200 dni vykurovacia sezona v pasivnom dome??? ak ich bude 150 to uz prehanam ;-)
Odpovedať
@abobo spotreba TC sa da lahko zistit. Ja mam tiez niektore dni v zime 25 kWh denne na elektromeri, vtedy viem, ze na kurenie islo 10 kWh, lebo ostatnu spotrebu som odmeral bez kurenia.
Odpovedať
@abobo prestup nestojí nič. Vyberieš si dodávateľa, napíšeš mu maila, prípadne zavoláš, alebo niektorý majú aj formulár na stránke. Dáš mu nejaké údaje čo po tebe chce. Potom ti pošle poštou, zmluvu + obchodné podmienky + cenník + plnú moc aby vybavil ten prestup. Toto si doma všetko v kľude prečítaš, podpíšeš a pošleš naspäť. Prípadne niektorým stačí aj keď to len oskenuješ a pošleš mailom. No a potom ti pošlú oni zmluvu + kam máš platiť a odkedy. Ak by si to posielal teraz, tak ten prestup stihnú tak najskôr k 1.3.2017. Vždy je prestup k prvému v mesiaci. A medzitým, príde niekto aby si odpísal stav na elektromeri. A minulý dodávateľ ti pošle vyúčtovaciu faktúru. A ináč pozor či nemáš zmluvu so súčasným dodávateľom na dobu určitú.
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim dakujem za info.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 ja nemam zvlast elektromer na TC (zatial)... Preto uvadzam celkovu spotrebu. Ta sa mi po porovnani s ostatnymi (velkost domu, lokalita, pocet osob, ma/nema komin )prave teraz uz javi OK ;-)
Odpovedať
@abobo vsak spotreba je naozaj nizka, ja len polemizujem, ci je na vine pasivny standard, alebo TC. Pred 2 rokmi som ti pisal, ze ked kupim TC, rozdiel v kureni budeme mat 2 MWh rocne, a to si vtedy este TC ani neplanoval. Domy sa samozrejme nedaju porovnavat. Ale u mna by pasivny znamenal poschodovu kocku, 20 m2 chodby a schodiska navyse, a ziadny komin. Tiez mi vadi tma za zaluziami. Neprijatelny kompromis, ked je uspora na kureni 2 MWh. O investicnych nakladoch radsej ani nepisem, lebo svojpomoc neovladam.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 je to na diskusiu inde ako tu pri tarifach elen... A okrem ineho nerad by som bilancoval po dvoch mesiacoch. Myslim ze tento rok sa vojdem aj do 5,5 MWh, mam este rezervy, stale vsade svietim mojimi stavebnymi 100 W ziarovkami, mam LCD spred 8 rokov so spotrebou 150 W a podobne perly co sa coskoro zmeni... :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?