Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
@radoslav78 tak to je brutal chaos, v TV povedali nieco uplne ine, ze dvihli. Cisty debilistan sme
Odpovedať
Pozeral som vsetkych velkych obchodnikov/dodavatelov a momentalne mi vychadza najlacnejsie DD2 od "zltocierneho" dodavatela. VT 0.126 €/kWh a NT 0.106 €/kWh (ale NT je iba 8 hodin co je dost malo). ale aj DD3 je najlacnejsia vo VT v porovnani s ostatnymi. Upozornujem ze je to pre zapad.Vychod a stred ma este lepsie ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@niless zltocierneho myslis Inter? :-) , jasne spp. Ale nizka tarifa je aj 20hodinova, to je myslim D11, len tam sa platilo vela za hodiny. Ono treba si to dobre vsetko prepocitat, co je vyhodne.
Odpovedať
@radoslav78 Ale pri 5-6000 kWh rocne uz to vychadzalo v ich prospech
Odpovedať
Pri SSE nema vyznam nic ratat, nic ine ako DD1 nema zmysel pre nikoho. Ci miniem mesacne 100kWh alebo 100 MWh.
Odpovedať
Profilova fotka
@niless v podstate mas asi pravdu, nejak som to nepocital. Mozno zas prejdem na 20hNT a 4hVT ked bude rovnaka cena za hodiny. Uvidim buducu zimu ked rozbehnem elektr. kurenie
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo hej no vsetko to je o spotrebe
Odpovedať
@radoslav78 Praveze pri SSE to vobec o spotrebe nie je. Ako som pisal, dvojtarif sa neoplati nikomu, nech mas akukolvek spotrebu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo hej zatial to vidim aj ja ze 12€ islo do luftu
Odpovedať
@jarosujo ,neviem aké tarify si porovnával,ale napr.DD2 je oproti DD1 výhodnejšia už pri pomere VT/NT jedna ku jednej.Aj keď minimálne..záleží na pomere VT/NT. U mňa pri spotrebe v pomere 1:3 vychádza priemer za 1 kWh 0,0941106.U teba v DD1 0,1026816. 0,1026816:0,0941106=1,0910736 t.j. o 9,1%viac
Odpovedať
@jaropetrik To si ako dosiahol pomer 1:3 ? Po novom je nizka tarifa len 8 hodin, cca. od 22:00 do 6:00. Co si netopier, ze vtedy mas 2/3 spotreby elektriky ? :-D
Odpovedať
@jarosujo ,nerozumiem reči tvojho kmeňa..veď len včera o 22:55 si tvrdil,že dvojtarif sa neoplatí NIKOMU,dnes pre zmenu už len spochybňuješ môj pomer VT/NT 1:3..podľa minuloročnej faktúry som mal spotrebu cca 900kWh vo VT a skoro 2800 kWh v NT.A je úplne jedno,či je po novom(aj keď zatiaľ je stále 12h) nízka tarifa 8 alebo 12hodín.Elektrická špirála 2,4kW v 200litrovom bojleri sa aj tak zapne len pri prepnutí sadzby stykačom.A je jedno či ho zopne o ôsmej alebo desiatej večer.Nastavenú teplotu na termostate musí dosiahnuť tak či tak..Pokiaľ sa ti zdá tých 2800kWh u mňa veľa..necelú 1kWh zožerie za noc chladnička,to máš 350kWh.Ostatné spotrebiče,svetlo,tv,pc,kotol tiež necelú 1kWh.Zostane ti 2800-350-350=2100kWh,čo je spotreba bojlera.2100kWh:365:2,4kW je 2,3972602 hodiny denne..v skutočnosti je to ešte menej,lebo na jeseň a na jar,keď sa nekúri v kotli,prikurujem v noci el.konvektorom,takže odhadujem prevádzku bojlera tak 2hod denne. P.S...ako si vyrátal tie 2/3 ? Poraď mi..podľa mňa sú to viac ako 3/4...netopier :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jaropetrik Dobre, upravim trochu svoje tvrdenie, ze dvojtarif sa neoplati nikomu. Novy dvojtarif sa neoplati takmer nikomu a to preto, ze celkom rapidne zlacnela cena za 1kWh pri DD1. Ja sa na to divam z toho pohladu, ze dvojtarif si ludia davali len kvoli tomu, aby usetrili. A teraz uz neusetria nic. Novy DD3 zabili uplne, to ani nema vyznam rozoberat. Ja som mal tiez nocny lacny prud (DD3 po starom), ale ten bol od 20:00 do 6:00. Tak som zo zaciatku aj vyuzival ten cas po 20:00 napriklad na pracku, susicku a umyvacku. Vtedy bol pomer VT:NT este celkom dobry, asi tak 1:2. Lenze velmi rychlo ma omrzelo vyberat pradlo zo susicky o jedenastej vecer, tak som sa na to vybodol. A tiez som mal bojler na nocny prud. Ja nevravim, ze nemas taky pomer. Ja len nechapem, ako sa ti podarilo mat pomer 1:3 v prospech noci. Po novom ale budes rad, ak budes mat pomer 1:1, lebo budes mat lacny prud len od 22:00-6:00. Ani bojler to nezachrani.
Odpovedať
Opravujem - stara DD3 mala NT od 20:00 do 8:00. Po novom to je uz len od 22:00 do 6:00.
Odpovedať
@jarosujo ,u nás zatiaľ 12hod NT platí stále,niekde som čítal,že do 3mesiacov by tie hdo prijímače mali prísť vymeniť alebo prestaviť.Bezplatne.Moja pračka bosch má odložený štart,takže perie až ráno na NT.Po novom budem mať pomer 1:2 až 2,5 ako som mával predchádzajúcich cca 30rokov,kým nebola sadzba DD3.Nevidím dôvod žiadať zmenu na jednotarif a platiť za to 40evri,ako som platil pred pár rokmi za zmenu z 8hod NT a 12hod NT. P.S...zabudol si mi vysvetliť tie 2/3 ;-(
Odpovedať
@jaropetrik Tie 2/3 som zle poratal, no ]-( Ja som to myslel tak, ze ak niekto teraz postavi dom a rozhoduje sa, ci dat pri SSE jedno alebo dvojtarif, tak dvojtarif sa mu neoplati. Ak uz dvojtarif ma, tak si to musi preratat, kedze za vymenu sa plati presne 51,60€. A pracku by som radsej na noc nedaval, kamarat sa tak rano prebudil a v celom dome mal potopu. A to mal aj Stop system.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo nechapem kde sa plati za zmenu,ale 2016 januar som menil z dvojtarif na jednotarif a neplatil som nic. Pokial viem raz rocne mozes menit bez poplatku, zato sa cudujem o akej platbe vravite
Odpovedať
@radoslav78 Platis za vymenu elektromera. Musia ti vymenit dvojtarifny za jednotarifny. Aspon mne to tak vysvetlili.
Odpovedať
@radoslav78 ja sa čudujem, prečo sa vlastne čuduješ, keď názov témy je novy cennik SSE na rok 2017 a ty si zo západného Slovenska.
Odpovedať
@jarosujo ,to mal akú práčku ten kamarát?Odkiaľ,z čoho mu tá voda išla?Moja má trojité istenie,neviem si predstaviť,že by z nej kvapka vody vyšla,od r.2007 ide bez poruchy.Si pamätám,kedysi na tatramatke žena asi zle nasadila filter a tiekla voda po dlažbe v práčovni do kanalizácie..odvtedy sa jej to nestalo :-)
Odpovedať
@jaropetrik Neviem uz presne, ale musel komplet menit novu plavacku a este aj daky nabytok. Peknych par tisic v cudu. Nieco sa mi zda, ze prave ten bezpecnostny ventil, co je na privodnej hadici, sa mu dako zasekol a voda stale tiekla a tiekla. Ale to sme od temy :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo no neplatil som mal som dvomi kolieckami a vymenili za digitalny a neplatil som ani cent
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim ked sa ti to nepaci nemusis citat moje prispevky ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim aj ine prispeky nekoresponduju s temou :-p
Odpovedať
Profilova fotka
V tom aka sadzba bude alebo nebude vhodna doporučujem počkať na cenník nový, pretože si nemyslím že sa nezmení, kedže sa zmenila cena distribúcie na základe rozh. ursa.
Odpovedať
@zubka5 no v tomto nemas pravdu. Ak si si poriadne precitala nove rozhodnutie urso tak sa to jedna len tarify dd1 kde je jedno aky je tam istic ci jednofaza alebo trojfaza. Platit sa bude do konca roka 2017 stale len za jednofazu. u ostatnich programov sa ceny nemenia a zostavaju v platnosti podla rozhodnutia urso pre sse-d. Tak ako bolo vydane rozhodnutie urso ku koncu roka
Odpovedať
@majklname tak cituj, urso vydal nove rozhodnutie 25.1. či 26.1. a tam sa ceny zvýšili pre domácnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@radoslav78 nuz len ako len, skoro 2x zdrazela cena za distribuciu :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majklname no netreba si mýliť D1 a DD1 a sadzby z minuleho roku a sadzby z tohto roku, len OM ktoré boli v sadzbe distribučnej do 31.12.2016 D1 sa týka nefakturovanie 3F, a cena za distribúciu sa zmenila oproti pôvodnému rozhodnutiu k 1.1.2017 výrazne...nechcem brať ilúzie nikomu ale cena za MWH bola v rozh 1.1.2017 7,7604 a teraz je iná, neverím že dodávatelia nebudú meniť cenníky
Odpovedať
ta bravcova hlava este vraj neodstupila, to je sila
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?