Novy cenník SSE na rok 2017

Zobraz úvodný príspevok
Zdravim, chystal som sa, ze prejdem na dvojtarif DD5 (po novom DD3), kedze mam elektricke kurenie aj bojler. Ale nech pozeram ako pozeram, dvojtarif sa uz neoplati podla toho cennika vobec nikomu, ci ma spotrebu 200 alebo 2000 kWh za mesiac. Neviem, ci na to zle pozeram, alebo co :-) Mozno tak DD2, ak by som vodu zohrieval len cez noc a kuril akumulackami (co ale nemam), by este ako tak mohla mat vyznam. Ale DD3 je uplne mimo. Aj som sa pytal na SSE, ci nespravili niekde chybu - vraj nie :-) Ratam spravne ? Dik
Odpovedať
@lillian1313 Za 984eur/rok si mozete dovolit kupit elektrocentralu (a este vam aj zvysi na benzin a urcite nieco usetrire) , Resp. nejaku fotovoltaiku kedze za 10 rokov by ste zaplatili 9840eur za predpokladu ze ten poplatok nepojde medzitym hore. Ale najprv by stalo za uvahu prerobit na 1f istic a kedze sa plati za kazdy instalovany Amper istica , tak prehodnotit ci na by nepostacoval jeden 16 resp . 20A istic.
Odpovedať
@palko80 Presne to chceme spraviť, znížiť to len na jeden istič. Chcem zavolať do SSE a spýtať sa koľko by to vychádzalo potom. Boli sme sa pýtať aj osobne v okresnom meste na úrade, kde to riešia a tam nam pani povedala, že zvyšovanie sa týka aj domácností - a keďže väčšina domov má už varné dosky, na ktoré sa potrebuje ten 3 fázový istič - bude tam citelné zvýšenie. Takisto sa vraj bude platiť aj navyše za vodomery, tak už sa teším keď nam pridu faktúry na náš rodinný dom.
Odpovedať
Najhoršie na tom je, že im to schváli nejaký Regulačný úrad a oni môžu všetko. Nikoho dopredu neinformujú, nikto to neprediskutuje aký to bude mať vplyv na bežných ľudí. A človek sa cíti bezmocný, pretože nič s tým nemôže spraviť. Môže zavolať aj neviem kde (SSE, URSO) a vynadať tomu človeku na druhej strane, ktorý de facto tam len dvíha telefony, no nič nezmôže.
Odpovedať
Profilova fotka
no uvidíme čo rozhodnú sudruhovia: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cla...
Odpovedať
@tinara23 no dúfam, že to dodržia...
Odpovedať
No súdruhovia zbadali ,že to,, prepískli ,,, nečakli takú silnú odozvu a teraz sa tvaria ako svatí za dedinou.
Odpovedať
Profilova fotka
http://ekonomika.sme.sk/c/20436604/fi... Fico tusi predcasne volby a vie ze toto by bol jeden z klincov do jeho rakvy. ;-)
Odpovedať
uz by ho mohol trafit slak, Hulk, alebo aspon krvna zrazenina.
Odpovedať
inak, FIXna sadzba je dobre memento, preco jebat do nich, ked bude vypadok, nech su suVIX kruciFIX okamzite FIXuju opravit.. tak rychlo ako zvysili FIX, tak rychlo budem ziadat napravu.. ak vypadne dana energia a nepotecie ku men ako k zakaznikovi..preco nikto nezoganizoval protest? ved toto sa dotyka vsetkych a kazdeho, aj mrtvych. madarov vyslo do ulic 100000, tj 100 000 , tj STO TISIC ked im mal zdraziet internet o 2eura mesacne. slovakov nehne..
Odpovedať
@dusantt Možno toto bola tá situácia ,myslím že keby to neboli bývali zrušili tak mu to zlomí krk.
Odpovedať
@duzu @majkoj ÚRSO s Ficom Vás odrbali, cena za elektrinu podľa nového cenového rozhodnutia sa Vám zvýši. Nemali ste si sťažovať. :-D http://www.urso.gov.sk:8088/CISRES/Ag...
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim a vies, ze na 2017 ani nie :D "sa uplatní pre kalendárny rok 2017 tarifa za prístup do distribučnej sústavy vo výške 2,8250 €/odberné miesto/mesiac, bez ohľadu na skutočný počet fáz pred hlavným istiacim prvkom na odbernom mieste. "
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majkoj ak dobre čítam tak to platí iba pre bývalú D1, čiže súčasnú C1-N a platí to len na rok 2017. C2-N, C3-N, atď sa nič nepíše. 7. Vo výrokovej časti rozhodnutia v bode 3.2. časti „SADZBA C1-N: Jednopásmová sadzba“ sa na konci písmena a) vkladá bodka a pripájajú tieto vety: „Pre odberateľov elektriny v domácnosti, ktorých odberné miesta boli k 31. 12. 2016 zaradené v distribučnej sadzbe D1 podľa rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví č. 0024/2014/E zo dňa 28. 11. 2013 v znení rozhodnutia č. 0015/2015/E zo dňa 28. 11. 2014 v znení rozhodnutia č. 0013/2016/E zo dňa 27.11.2015 sa uplatní pre kalendárny rok 2017 tarifa za prístup do distribučnej sústavy vo výške 2,8250 €/odberné miesto/mesiac, bez ohľadu na skutočný počet fáz pred hlavným istiacim prvkom na odbernom mieste. Pre tieto odberné miesta sa na kalendárne roky 2018 až 2021 uplatní tarifa za prístup do distribučnej sústave vo výške 2,8250 €/odberné miesto/mesiac v závislosti od skutočne evidovaného počtu fáz pred hlavným istiacim prvkom na odbernom mieste.“
Odpovedať
čiže keby sme to vedeli, tak stačilo pred koncom roka prejst do DD1? :) a teraz by to bolo lacnejšie?
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim tak sa hodim do D1 :), alebo napisem Sulikovi :-p
Odpovedať
@majkoj a čo to spravíš tiež retroaktívnek 31.12.2016 ako to spravilo ÚRSO? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@stastnyjim jasne, co som ja horsi ? :). Akurat toto uz nie je vobec smiesne, na toto by sa mala pozriet nenavidena EU....
Odpovedať
Profilova fotka
ja som z toho konik. Nic mi domov neprislo, mam D2, kde bolo 0,11 €-Kw,, co sa menilo vlastne? som okr. Levice.
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj kukni nato prosim Ta
Odpovedať
Zvyseny poplatok za 3 fazy sa rusi iba pre povodnu sadzbu D1 pozri Matovic @stastnyjim to uz vedel https://www.youtube.com/watch?v=6iQF-...
Odpovedať
@peto99 ja som ináč upozorňoval aj denník N aj Sme v ten istý deň, že naopak je to zdraženie pre domácnosti na Strednom Slovensku, ktorý nemajú sadzbu D1. Denník N mi poďakoval za príspevok a odkázal ma na článok, kde rozoberali KIU, že tým to zdražie a že sa tým budú zaoberať. Ale asi zabudli. A Sme mi ani neodpísalo. A dalšia vec ÚRSO vlastne porušilo zákon, tie nové cenové rozhodnutia sú protiprávne a nemali by vôbec platiť. Ale neviem kam to smerovať, či podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, alebo či sa obrátiť na súd, ale zasa sa mi nechce mínať peniaze na právnika. Keďže pre súdom nemôžem vystupovať a musím mať právneho zástupcu, alebo prípadne prokurátorovi, ale to neviem ako sa píše. A nerozumiem prečo sa média tomu nevenujú, však môžu osloviť odborníkov, a tí im to vysvetlia.
Odpovedať
@stastnyjim @peto99 A idu este nieco menit aj pre fyzicke osoby ? Lebo podla tlacovej spravy, ktoru ma SSE na stranke, by to mali menit len pre firmy a samospravy.
Odpovedať
Profilova fotka
@jarosujo mne sa paci to vyhlasenie, ze SSE s tym nic nema, ze to vsetko ma na triku SSE-D, ako keby nebolo jediny akcionar SSE-D samotne SSE :)
Odpovedať
Profilova fotka
zda sa mi to alebo sse uz potichucky upravilo povodny cennik https://www.sse.sk/buxus/docs/dokumen... ?
Odpovedať
Profilova fotka
blbost, je rovnaky :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj u nas zse sa udajne vela nemenil o minimalne centy isli Kw hore a udajne odberne mieto pre 20h NT a 4h VT nebude 17€ ale rovnako ako D2 okolo 5€
Odpovedať
@radoslav78 v ZSE zasa zdvyhli cenu variabilnej zlozky za distribuciu o 600%
Odpovedať
Profilova fotka
@tomhrom neviem o tom ,bola umna kamaratka ktora tam priamo robi a pytal som sa ze co dvihaju. Povedala ze nic akurat o minimum cenz za kw,,priklad bola 0,116354 a teraz bude 0,1223
Odpovedať
@radoslav78 takze vam ZSE nedvihli tie istice na 3x vyssiu hodnotu? (v pripade 3F co ma kazdy dom)
Odpovedať
Profilova fotka
@atak77 nie nedvihali nic udajne sa tie nedorozumenia tykali len stred a vychod. A dokonca ja mam trojfaz. Naschval som sa jej nato pytal vravela len tie KW. Dokonca ako spominam ked som mal D11 tak som platil za hodiny 17€.Teraz udajne aj D11 je hodinami tak ako D2 myslim,tych 5€
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?