Menu Forum

Norma 62305-Bleskozvod

27. máj 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
Registroval sa 11. mája 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 18 príspevkov. Okres Prievidza.
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
Registroval sa 11. mája 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 18 príspevkov. Okres Prievidza.
 Zdravím pánov revíznych technikov!
Vysvetlí my niekto ako mám chápať normu 62305-konkrétne priemer vývodu zo zemniča k meracej svorke.keď beriem že je to súčasť zvodu,ktorý je definovaný že zvod sa považuje až po spojenie zo zemničom tak tabuľka v č.6 v norme dovoľuje prierez 50 mm2-čo je 8 mm priemer-FeZn gulatina.Ak je to ale súčasť zemniča je tam tabuľka č.7-prierez 78 mm-čo je 10 mm-FeZn.pýtam sa preto,lebo by sme mali ísť montovať bleskozvod a vývody sú spravené v 8 mm-FeZn.JE TO ZREVIDOVATEĹNÉ
KEĎ SA BLESKOZVOD VYHOTOVÝ S 8 mm FeZn.?????!!!!!!!

Dík za odpovede!
26. máj o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
patriky
Registroval sa 14. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 298 príspevkov. Má 1 priateľa.
fotoportrét
fotoportrét
patriky
Registroval sa 14. januára 2016 na modrastrecha.sk. Pridal 298 príspevkov. Má 1 priateľa.
 Od strechy po skusobnu svorku by som dal ALMGSI 8 lepsie vlastnosti lepsie sa s nim robi. A od skusobnej svorky do zemnica fezn 10 nakolko hlinik nemoze ist do zeme. Pokial bude bleskozvod viditelny na mure treba uholnik a skusobnu svorku do vysky 180cm. Ale mozete namiesto fezn 10 pouzit zavadzacie tyce rd16 na zemnic, a tym padom nemusite dat ten spatny uholnik. Dalsia kapitola su skrute zvody. Tam by som zo strechy po skusobnu svorku pouzil almgsi v pvc cize poplastovany prichytil prichytkami a skusobnu svorku do krabice kez a odtial poplastovanym fezn 10 do zeme. Potom zateplit a je hotovoemoticon) zavolajte si odbornika lebo zle spravene zemnenie a bleskozvod to radcej ziadny
26. máj o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
 Ok!dík za odpoveď.mne je jasné ako spraviť bleskozvod,len neviem čo s týmy 8 mm vývodmy už urobenými.je tam základový zemnič v betone a sneho už idú vývody von.vývody už existujú a je to neopraviteľné.Ja chcem len vedieť či to bude zrevidovateľné,alebo má domáci vlastne urobený zemnič na nič. emoticon
26. máj o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
patriky
fotoportrét
fotoportrét
patriky
 @kokso1976 ak su vyvody naozaj 8 fezn tak je to zle a ked bude dobry revizak tak to nezreviduje. Jedina moznozt potom, odrezat povodne vyvody zo zeme, vykopat meter od zakaldu ryhu a spravit po obvode nove zemnenie a nove vyvody uz z fezn 10
26. máj o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
 Ďakujem!toho som sa obával,ale je to na investorovy ako sa rozhodne. emoticon len si aj tak myslím,že tabuľky v norme si odporujú a aj revízny nebude vedieť vysvetliť prečo 10mm a nie 8 mm.povie len 8-ka nie je dobrá,daj 10 mm,ale to len so zdravím úsudkom,nie podľa tabuliek s normy.metie ma len to,že kde zaradiť vývod z uzemňovača.či je to súčasť uzemňovača,alebo je charakterizovaný ako zvod,resp.jeho súčasť.tam je ten rozpor,alebo len ja to neviem pochopiť!? emoticon
26. máj o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
megdesign
14
Registroval sa 2. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 2221 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Hlohovec.
fotoportrét
fotoportrét
megdesign
14
Registroval sa 2. októbra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 2221 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Hlohovec.
 @kokso1976 no pokiaľ viem, tak zvod je cast bleskozvodu od zberaca po skusobnu svorku....
26. máj o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
patriky
fotoportrét
fotoportrét
patriky
 @kokso1976 megdesign to vystihol presne. Zakladovy zemnic a vyvody od nehi po skusobnu svorku a na ekvipotencialnu svorkovnicu musia byt fezn 10 alebo zavadzacia tyc 16.
26. máj o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
peterkob
Registroval sa 21. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 69 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
fotoportrét
fotoportrét
peterkob
Registroval sa 21. februára 2014 na modrastrecha.sk. Pridal 69 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
 Hej, je to podľa tabuľky č. 7, uzemňovací vodič - pozinkovaný tuhý drôt s priemerom 10 mm.
26. máj o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
fotoportrét
fotoportrét
kokso1976
 páni ďakujem!mám v tom jasnejšie! emoticon zvyšok už doladím!
27. máj o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to