Norma 62305-Bleskozvod

Zdravím pánov revíznych technikov! Vysvetlí my niekto ako mám chápať normu 62305-konkrétne priemer vývodu zo zemniča k meracej svorke.keď beriem že je to súčasť zvodu,ktorý je definovaný že zvod sa považuje až po spojenie zo zemničom tak tabuľka v č.6 v norme dovoľuje prierez 50 mm2-čo je 8 mm priemer-FeZn gulatina.Ak je to ale súčasť zemniča je tam tabuľka č.7-prierez 78 mm-čo je 10 mm-FeZn.pýtam sa preto,lebo by sme mali ísť montovať bleskozvod a vývody sú spravené v 8 mm-FeZn.JE TO ZREVIDOVATEĹNÉ KEĎ SA BLESKOZVOD VYHOTOVÝ S 8 mm FeZn.?????!!!!!!! Dík za odpovede!
Odpovedať
Od strechy po skusobnu svorku by som dal ALMGSI 8 lepsie vlastnosti lepsie sa s nim robi. A od skusobnej svorky do zemnica fezn 10 nakolko hlinik nemoze ist do zeme. Pokial bude bleskozvod viditelny na mure treba uholnik a skusobnu svorku do vysky 180cm. Ale mozete namiesto fezn 10 pouzit zavadzacie tyce rd16 na zemnic, a tym padom nemusite dat ten spatny uholnik. Dalsia kapitola su skrute zvody. Tam by som zo strechy po skusobnu svorku pouzil almgsi v pvc cize poplastovany prichytil prichytkami a skusobnu svorku do krabice kez a odtial poplastovanym fezn 10 do zeme. Potom zateplit a je hotovo:)) zavolajte si odbornika lebo zle spravene zemnenie a bleskozvod to radcej ziadny
Odpovedať
Ok!dík za odpoveď.mne je jasné ako spraviť bleskozvod,len neviem čo s týmy 8 mm vývodmy už urobenými.je tam základový zemnič v betone a sneho už idú vývody von.vývody už existujú a je to neopraviteľné.Ja chcem len vedieť či to bude zrevidovateľné,alebo má domáci vlastne urobený zemnič na nič. :-|
Odpovedať
@kokso1976 ak su vyvody naozaj 8 fezn tak je to zle a ked bude dobry revizak tak to nezreviduje. Jedina moznozt potom, odrezat povodne vyvody zo zeme, vykopat meter od zakaldu ryhu a spravit po obvode nove zemnenie a nove vyvody uz z fezn 10
Odpovedať
Ďakujem!toho som sa obával,ale je to na investorovy ako sa rozhodne. :-| len si aj tak myslím,že tabuľky v norme si odporujú a aj revízny nebude vedieť vysvetliť prečo 10mm a nie 8 mm.povie len 8-ka nie je dobrá,daj 10 mm,ale to len so zdravím úsudkom,nie podľa tabuliek s normy.metie ma len to,že kde zaradiť vývod z uzemňovača.či je to súčasť uzemňovača,alebo je charakterizovaný ako zvod,resp.jeho súčasť.tam je ten rozpor,alebo len ja to neviem pochopiť!? ;-)
Odpovedať
@kokso1976 no pokiaľ viem, tak zvod je cast bleskozvodu od zberaca po skusobnu svorku....
Odpovedať
@kokso1976 megdesign to vystihol presne. Zakladovy zemnic a vyvody od nehi po skusobnu svorku a na ekvipotencialnu svorkovnicu musia byt fezn 10 alebo zavadzacia tyc 16.
Odpovedať
Hej, je to podľa tabuľky č. 7, uzemňovací vodič - pozinkovaný tuhý drôt s priemerom 10 mm.
Odpovedať
páni ďakujem!mám v tom jasnejšie! ;-) zvyšok už doladím!
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?