Koľko stojí revízna správa za elektrinu?

Zobraz úvodný príspevok
Potrebovala by som poradit (z vasich osobnych skusenosti) kolko stoji revizna sprava pre kompletnej rekonstrukcii elektriky v 2izbovom byte. Poradte mi niekoho kto by mi peciatku na uz spravenu elektriku dal ? Dakujem za vase odpovede :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@darja121212 Aký má príkon umývačka a práčka?
Odpovedať
@darja121212 prudove chranice treba doplnit.snad boli pouzite spravne kable a je v rozvadzaci na to priestor.co sa tyka tej pracky, dalo by sa argumentovat,ze ma max prikon 1,9kW, alebo ze vy pracku nechcete,je to proti vasim ekologickym zasadam, preto aj periete v miestnom potoku :D ,cize v podstate je to len obycajna zasuvka. toto vsetko sa ale nemusi zhodovat s projektom a sme tam, kde sme boli. v kazdom pripade je ale fajn,ze revizak je zasadovy.ten suded vam tam narobil skolacke chyby, alebo ste moc skrtili rozpocet. pocitam,ze pri dokladnejsej revizii sa tam tych chyb najde este viac a budu mozno zavaznejsie nez tie spominane
Odpovedať
@lukino55555 Na svetlá zatial netreba.
Odpovedať
@robohke ale treba. Už je v platnosti nová norma 4-41.
Odpovedať
@lukino55555 Ďakujem za reakciu, idem si ju hneď aj kúpiť :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Prúdový chránič na chladničku a mrazničku sa neodporúča a ani nie je nevyhnutné. Dôvod: si na dovolenke a zakmitá trochu elektrinou a vypadne ti prúdový chránič. Doma nájdeš len obrovský smrad v kuchyni, ktorého sa už nezbavíš ak si mal mrazák plný mäsa a dovolenka bola v lete.
Odpovedať
@pelepeco čo je to "zakmitá trochu elektrinou"?
Odpovedať
@pelepeco nebalamut s hlupostami. Vsetky zasuvky pristupne laickej verejnost v rd. A ocividne nevies ako prudový chránič funguje. Nan ziadne vykyvy siete vplyv nemaju. A ked sa tak strašne bojite vypadku staci na chladnicku a mraznicku pouzit kombinovany rcd s isticom.
Odpovedať
@pelepeco Trt makový. Keď je dobre spravená elektroinštalácia, musí vydržať kurevsky dlho. Mne za 12 rokov vyhodilo prúdový chránič 2x. Raz syn pichol klinec do zásuvky a raz sa pokazila pračka. Čiže, keď nie si doma, tak neviem, čo by mohlo chránič vybaviť...
Odpovedať
@catscan tebe v zasuvkach nekmita? co mas jednosmerny? :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Dobrý deň , je tu nejaký revizak z okolia Senice ktorý by bol ochotný spraviť správu na toto??🙂 Ide o 3 izbak, su tam aj med aj hliník ešte...díky za tip prip.radu :?
Odpovedať
1200 euro
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marek_ochranek Pochybujem, že niekoho nájdeš, kto by sa pod to podpísal. V každom prípade by si mal osloviť Inšpektorát práce o preverenie spôsobilosti toho, kto Ti to robil. Po tom, čo si pozrú vyhotovenie inštalácie, to určite spravia... 🙂 Počkaj si ešte na ostatné názory, ale pochybujem, že budú odlišné.
Odpovedať
@marek_ochranek nuž neviem ci to bude bez ďalších zásahov vôbec možné. Pre posúdenie treba publikovať schému zapojenia a ak ide o vychodiskovu reviziu po rekonštrukcii tak celkovo je tam legislatíva podľa normy STN 33 2000-6. Ďalej co je ten hrebeň? Celkovo z tých fotiek sa nedá ani zorientovať. Ďalej rozvadzac podľa normy by mal mať kusovu skúšku a vyhlasenie o zhode. Ďalej do východiskovej revíznej správy je nutné doložiť prehlásenie o vlastnej zodpovednosti osoby vykonávajúcej montáž (článok 6.4.4.4 vyššie spomínanej normy). Takisto aj projekt a protokol o určení vonkajších vplyvov (vie zabezpečiť aj revizak teoreticky). Aj keď niektorí revizaci nemusia mať problém vydat papiere aj bez vyššie spomínaných podkladov.
Odpovedať
@marek_ochranek a len aby som to doplnil... Potrebné podklady sa pre spomínaný rozvadzac nedajú vydat, nikto s platným osvedčením sa pod to nepodpíse.
Odpovedať
@marek_ochranek pozrel som si pozorne, ako je to pozapájané - prívod ide na istič/zvodič prepätia, odtiaľ vývod na hrebeň, ale aj vývod na chránič, z ktorého ide vývod na hrebeň!!! Zokruhované jak hovado...Čiže aj keď zareaguje chránič, fáza v okruhu zostane, keďže chránič odpojí nuláky! Na toto priateľu dostaneš správu len ak bude revizák po ťažkom kokaínovom víkende
Odpovedať
@volt ja som si naopak takmer isty, ze mu to niekto za par eur podpise a ani tam osobne nepachne. Vacsine ludi ide o ten "papier" a nie o to, aby chranili seba a svoju rodinu.
Odpovedať
@catscan Keď pozrieš ešte lepšie, zbadáž, že zvodič je iba prizemnený, ale fáza do neho nie je privedená. 🙂 To by aj kuchár-čiašnik urobil lepšie...
Odpovedať
@volt AMEN! Toto je na mašlu. Ja si osobne myslím, že si toto "zapájal" sám majiteľ
Odpovedať
Profilova fotka
@marek_ochranek vyhotoviť ti na toto revíznu správu nie je žiaden problém, len sa nečuduj, ak v nej nájdeš napísané: nespôsobilé bezpečnej prevádzky, nutné okamžite odstaviť aby nespôsobilo závažný úraz alebo usmrtenie alebo niečo obdobné
Odpovedať
Ten zvodič kks. Istič B25 ako vypínač selektivita asi nič. Prvý istič ide cez chránič. Ďalšie 3 nejdú a ostatné idú cez chránič. Ale čudne je spravená tá lišta. Trošku uložiť a popisky. Hlavne prerobiť.
Odpovedať
Inak keď tak pozerám na jeho požiadavku tak mam pocit ze ani sam neverí že mu na to niekto dá papiere 😄. Pýta sa či je niekto ochotný vydat reviziu na toto 🙂. Možno je to revizak a niekto mu tvrdí že sa nájde kopec revizakov co to podpisu 😄. Tak aby dokázal dotyčnému že nie tak to dal na strechu a spýtal sa na vyjadrenia. Niekde sa dá prizmurit oko ale ten rozvadzac je ukážka toho ako sa to nemá... Cele prerobiť a znova... A zas aj keby to z tade všetko vyhodil a znova zapojil tak ako sa patrí aj s nejakým vykresom tak to nie je viac ako deň roboty, len nikto nevie ako vyzera zvyšok inštalácie keď takto vyzerá rozvadzac.
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino nie som revizak , som laik, potreboval som lacno prerobiť hliník na med v ostatných 3 miestnostiach, káble sú ťahané pod listu (výrezy v panely) ...robil mi to jeden známy za lacno, je elektrikar ale malo skúsený zrejme...označené popisky tam sú, môžem doložiť...lepšie by bolo vidieť celé osobne a prerobiť /doplniť len skrinku ...ak o niekom viete budem vďačný za kontakt...🙂
Odpovedať
@marek_ochranek v pohode 🙂, ale ten co Vám robil tu elektriku nech už radšej nikomu nepomáha s elektrikou. Toto ako už všetci písali je až životu nebezpečné. Hrebeň z chrániča ale následne je tam privedena nezávislá fáza takže ako písal @catscan aj keď zareaguje chránič napätie tam zostane. Ďalej nepripojena prepäťovka. Žiaľ z daného regiónu neviem nikoho odporučiť na opravu a následnú reviziu. V konečnom dôsledku sa ale môže stať to ze to bude drahšie ako keby to robil rovno profesionál... Ten rozvádzač treba spraviť komplet na novo a keď tak vyzerá rozvadzac, ako vyzerá zvyšok? Veľa zdaru.
Odpovedať
@catscan Ahoj Len chcem reagovať na tú lištu. Podľa mňa tie 3 ističe čo nejdú cez chránič tak na lište odrezal vydličky si myslím. Ale to len tak na margo.
Odpovedať
@martin272 tiež mi to napadlo, otázka ale je, či nebolo jedoduhšie rovno skrátiť lištu a nevyrezávať...
Odpovedať
@martin272 ved by stačilo vymeniť pozície a mal by dva hrebene pre 3 a druhu pre 4 pozície a oveľa ľahšie by sa to zapájalo. Ja by som dal hlavný vypínač, zvodic, pôvodne okruhy, chránič, nové okruhy a zvonček. A nemusím tak robiť žiadne klemy a mam to pekne.
Odpovedať
@neutrino Áno☺ 100 ľudí 100 chutí ako sa hovorí.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Mne robí kamarát elektroinštaláciu. Revizak je dohodnutý iný. Ale ešte to musí kamarát dokoncit nakoľko Loxone ešte nieje celé zapojené. Čo na to hovoríte?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@caco
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?