Koľko stojí elektroinštalácia v novostavbe domu?

Zobraz úvodný príspevok
Nechcem tam nič špeciálne, len rozmiestniť káble, skrinku, prípravu na zásuvky a pod.
Odpovedať
1
2
@misko1985 je to pravda a nielen med. Kov ako taky siel riadne hore.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Dobry den, chcem sa spytat mam ponuku na elektro+datovu instalaciu, vychadza to cca na 7500e. Dom ma 6izieb, cca 130m2. Hlavne ma zaskocilo, ze ta datova(slaboprud) instalacia je tak draha ako elektro(silnoprud) instalacia. Ta datova su iba internet/tv rozvody, to by som ani nenazval inteligetnou instalaciu. Je ta cena adekvatna. A je sanca, ze na konci roka, zaciatkom buduceho januar/februar sli ceny materialov dole?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Bungalov klasika 2 izbicky,spalna kuchyna z obyvackou , wc a komora robim aj s kompletazou vyp + zas a Rozvadzac za 2500€ za pracu . MATERIAL 2000 € + - 300 € bolo ZDRAZOVANIE
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
ahojte,.nejaký cenový odhad na elektroinštaláciu- materiál + práca? novostavba ,čiastočne dojpodlazny dom, uzitkova plocha 180m2(spodné podlazie cca 110m2), tepelko, rekuperacia,priprava na kamery,alarm, zaluzie, datove rozvody, bleskozvody + pripojenie vedľajšej budovy ...zatiaľ nam to od oka bez výpočtov odhadli dosť veselo ...kolko stoji momentálne materiál ?
Odpovedať
Ja som teraz dokoncil elektrinu a bol som dost nemilo prekvapeny z cien materialu.. len material ma vysiel na 3100€ + 450€ bleskozov… to je len material!! Praca plus revizka elektrina a bleskozvod dalsich 3500..
Odpovedať
@gedy veru. Aktuálne štandardná cena. Naceňoval som teraz novostavbu bungalov západné Slovensko, pôdorys 10*10m. Žiadne špeciality, kamery, alarm, žalúzie a pod.... Od prípojky po revíziu materiál + práca = 8200€...
Odpovedať
@megdesign To je velkost 4izboveho bytu.Kolko stal material?
Odpovedať
@kuracinarez v štvorizbovom byte nemáš vonkajšie osvetlenie, bleskozvod, toľko alternatív,... Takže ťažko porovnávať... Vychádza to zhruba 60:40 materiál : práca skoro vždy...
Odpovedať
@1bubko2 už by som pri tom rozsahu zainvestoval do Smart inštalácie... Pri takomto dome komplet Smart inštalácia okolo 10-13 tisíc v závislosti od použitého riadiaceho systému.
Odpovedať
sa mi paci vyjadreni niektorych "obycajna" a 8000e aj v dnesnej dobe ma material vysiel cca 500e... ale ako chapem, ak to ma robit niekto iny a za robotu pyta 4000e ...nuz aj vzhladom nato, ze je to elektrika a "berieme zodpovednost" co by som tu realnu zodpovednost videl ... ale ... kamarat pred cca 4 mesiace nechaval robit a platil rekonstrukciu domu "bezneho" 2500 mne nacenili na cca 1800 ... takze vase "obycajne" domy nacenene na 8000 asi take obycajne nebudu ako sa to snazite prezentovat
Odpovedať
@shadowmilan mozno ze praveze su obycajne,ale cena je neobycajna 🙂
Odpovedať
Co chcete? Nie velky dom, skor nieco mensie, do 150m²,nic komplikovane (zaluzie, klima atd) … Asi 50 krabiciek (1€kus) , 500-700 m kabelu (1.5€m), rozvadzac (asi 80-100€), nejaka instalacna trubka (50-100€), vybava do domoveho rozvadzaca (300-400€) atd. Iba tento material (cisto interier) je za asi 1500€. Bude sa riesit vacsi “standard“ cena rapidne hore. K tomu ratajte cenu za vykonanu pracu. A ratajte aj cenu za zasuvky, vypinace. To je strasne individualna polozka s velkym rozptylom. Stale sa bavim iba o interiere, nie napr. o garazi, vonkajsom rozvode, pripojke, bleskozvode atd. Cena (8200€) za ten bugalov (10x10), so vsetkym je podla mna naozaj akceptovatelna. A kto si mysli, ze taky bungalov, stihnu dvaja ludia za 2 tyzdne na kompletku urobit (1 mesiac clovekohodiny) tak nech si to vyskusa a potom napise, ze kolko hodin stravil elektroinstalaciou. Nech pripocita material, co musel nakupit, nech pripocita revizie a vobec, vsetko, hoc aj cestu do obchodu, dovoz materialu a mozno bude prekvapenie…
Odpovedať
Článok sa načítava...
@shadowmilan Cena sama o sebe nic nevypoveda (a mnoho ludi zamerne skresluju fakty, len aby boli v niecom “lepsi“ od zbytku sveta) K nej je smerodatny udaj - mnozstvo. Preto by bolo fajn zverejnit aj dalsie podrobnosti o tej elektroinstalacii v tej rekonstrukcii. Takze by som (a urcite aj zbytok ludi na fore) rad poznal co, v akom rozsahu bolo nacenene v tej sume 1800€. Taka fotka s rozpisom tej cenovej ponuky by bola naj.
Odpovedať
@frantisekca dokončujeme susedovi elektro... Čiže platí len materiál.... A už je na 3000€....robotu si nerátam, lebo sused....
Odpovedať
@frantisekca preto som napisal, ze ked tu niekto napise "bezny" dom a "bezna" zakladna instalacia za 8000e ...tak to nemusi byt bezna vravim, kazdy nech si nakresli kde co chce mat a vie si to vyratat sam ... 100m kabla stoji akutalne v hornbachu 120e ... mne to pred rokom "nakupime za nase zlavove ceny" a vychadzalo to viac nez keby som prisiel do hornbachu a zobral taku istu rolku, podotykam od rovnakeho vyrobcu ...rovnaky typ ... kable ma stali cca 200e, skrina 4x12+2 cca 50e, istice, prudove chranice a pod okolo 200e ... legrand ked si spocitam zasuvky obycajne legrand a vypinace ...bude to este cca par stovak vacsinu som si natahal sam datove rozvody sa daju kupit za relativne slusny peniaz na bazosi, prip. aj "darujem" vela ludom sa to ale nechce riesit, zbytocne to prekomplikuju ... ale su ochotny zato zapltit, to kvitujem no ja ti neviem ...riesit to asi nebudem, len preto som aj napisat kamarotov dom, ze ho to stalo dokopy 2500e ...co by mi sedelo ...lebo mal aj pivnicu kde chcel porobit ...a izbu navyse ale to nieje, ze aby usetril tak nedal vypinac a svetlo do chodby, svetla su vsade, vypinace k nim tiez podla potreby a zasuvky ...tych je tiez dost na izbu cca 4-6 ... aj tak to vacsina ludi potom nataha predlzkov, lebo to nakoniec nieje to idealne miesto 😄 poznam aj taky pripad, kolegyna riesila, ze kde bude gauc atd. aky, podla toho, nakoniec sa jej zapacil iny, ina skrinka sirsia ...a uz to zrazu nesedelo 😄 ja som dal na kazdu stenu 1-2 zasuvky 1/3 a 2/3 +- rozmeru steny v spalni na kazdu stranu postele a po stenach naokolo vypinac na izbu jeden pri dverach, v spalni priprava na vvypinanie nad postelou @megdesign co to ma za dom, a co vsetko sa tahalo ked to ma zatial len za 3000e ,,,to tam z kablov robi popravisko pre nejaku revoluciu ? asi ako ked mi jeden chalan povedal, taky bezny domcek, no prenho to znamena 300m2 hacienda co z neho nakoniec vyliezlo 😄
Odpovedať
@shadowmilan Kolko to bolo kablu, akeho? Cenu 1.5 som pocital priemerne, kedze na dom je treba aj 5x1.5, 5x2.5 atd. S 200m kabla, sa do domu cez 100m² instalacia urobit neda, to mi zas netvrd. Nikto nechce mat vsetko na par isticoch, lebo potom su problemy. Pises o rozvadzaci 48 modulovom, takze cca 15 - 20 okruhov? S 200 metrami kablu??? Len prepatova ochtana kolko stoji… Ziaden koaxial, ziaden datovy kabel? Kolko hodin si stravil tou istalaciou? Si pisal, ze ti to nacenili, ja (asi aj zbytok fora) by rado videlo, co za tych 1800€ to bolo... Kolko a akeho kabelu, kolko krabiciek, kolko svetiel, kolko zasuviek atd… Sa tu vies pozastavovat nad nad obycajnou instalaciou v bungalove za cenu 8000€ a sam tvrdis, ze material u tvojej rekonstrukcie stal by v dnesnej dobe by ta stal 500€ tak bud tak dobry a rozpis to podrobne… Nema vyznam pokracovat v diskusii z rozpravkarom…
Odpovedať
@shadowmilan nie preco? Normalna instalacia bez nejakych vymyslancov. Ale teda je to rekonstrukcia (stary hlinik ostava v stene...) + zrusenie nastresaka (t.j. pripojka) + prechod na 3f...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?