Je cena práce za bleskozvod 300 eur normálna?

Zobraz úvodný príspevok
dobry den , je cena za zhotovenie bleskozvodu ale iba stresnej casti na klasickej A-ckovej streche ,dom je 9x9 metrov dvojposchodovy... normalna???cena iba za pracu... :-|
Odpovedať
@originalx čo si spravil prípadným bleskom inštrukciu, že kam majú udrieť? =-)
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign kedysi sa bleskozvody nerobili,predsa stacil jeden kostol v dedine kde bol blezkozvod..asi na tom kus pravdy bude..
Odpovedať
@dart9 hmmm. Kedysi ani v autách neboli airbagy... Ani prudové chrániče, ističe v rozvádzačoch...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign kedysi sa autom nedalo ist rychlejsie ako 60 km/h,v dome sa s elektrinou max.svietilo atd..doba ide dalej to je jasne ale co to ma s fyzikou spolocne,neviem..ako sa vravi,bleskozvod vyrazne znizuje poskodenie majetku pred uderom blesku a tiez ho znizi aj fakt ak ma v susedstve napr.objekt o 5 m vyssi ako jeho dom..falsie faktory ktore ovplyvnuju toto riziko je aj napr.uroven spodnej vody,podlozie atd
Odpovedať
@megdesign sadni teraz do auta a dobehni sem, som na dome a ukazem ti moj bleskozvod na dome a velky bleskozvod nad domom a budes potom somnov suhlasit.
Odpovedať
Kuva, zase som múdrejší. :-) :-) :-) Tu sa ozaj neoplatí reagovať... :-) Alebo radšej takto. :-( :-( :-(
Odpovedať
@originalx ale veď to, že máš vedľa domu železný stožiar je bleskom jedno... Mal som doma teraz na opravu bleskom odpálenú X96. Dotyčnému odpálilo ešte wifi router, modem, TV, sat. prijímač,... Vedľa neho dom s bleskozvodom nižší, z druhej strany poschodový s bleskozvodom. On bleskozvod nemá... Jeho susedom neodpalilo nič...
Odpovedať
@megdesign Čo mohla byť aj náhoda :-)
Odpovedať
@kejsix som niekde počul niečo také, že náhody neexistujú. :-N Ale áno. Mohla. Len možno keby mal bleskozvod spravený a tak ako má byť.... Možno....
Odpovedať
@megdesign Ja tie bleskozvody pre RD beriem s rezervou. Ono ked sa spravia poriadne vsetky stupne ochrany, je to palba ktoru je ochotnych zaplatit zlomok investorov. A pokial sa niektora cast vynecha/zanedba, plati zname "lepsie ziaden ako nejaky naprd". Naviac, dodnes ani velki vyrobcovia nemaju seriozne statistiky, merania, odporucania. Zmeny noriem z roka na rok. Aktivne bleskozvody su skvely precedens (alebo menento?). Samozrejme ina vec su verejne a priemyselne budovy, ale tam je na to rozpocet. Kolko z RD, co maju bleskozvod "podla noriem" maju aj seriozny zvodic prepätia? (kiwa nieje seriozny zvodic)...
Odpovedať
@kejsix varistorove prepatovky znacky povedzme obo, saltec zase az tak moc nestoja. tak nedam do domu tapety a zostane mi aj na dehn ventil
Odpovedať
@megdesign Pozri si video ako Dankov stoziar pritiahol blesk. Cim to asi bude?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@originalx no povedz nám čím ? :-D a ak chceš vytiahnuť teóriu o tom že preto lebo blesk udrie vždy iba do najvyššieho miesta tak hamuj hneď na začiatku :-D
Odpovedať
@peter_83 :-D
Odpovedať
@originalx ten blesk udrel úplne niekde inde. To, čo stiahol stožiar bola len bočná odnož. A kamoš akurát stál pod stožiarom a fotil. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx lebo Danko je ☆☆☆☆☆ preto. :-D
Odpovedať
@peter_83 ja niesom fizik, ale postav dva stoziare vedla seba , jeden bude mat vysku 30m a druhy 5m, do ktoreho udrie skor blesk s vacsou pravdepodobnostou?
Odpovedať
@megdesign to bol rozum stat v burke poz ocelovym stoziarom! Mas rozumnych kamosov. 😀
Odpovedať
@originalx eeeee kámo blesk takto nerozmýšľa, to že to my ľudia máme takto zakorenené v hlavách je druhá vec. Je zdokumentovaných x-prípadov kedy blesk udrel úplne mimo našich predstáv, do človeka na kúpalisku ja keď kúsok od neho bol strom a trafostanica VN/NN, do človeka na lúke medzi stromami. Na toto sa nespoliehaj, aj keby ten hlavný výboj trafí ten väčší stožiar,ako je ten stožiar spravený ? Je v kuse alebo spájaný ? Ak je spájaný tak ako ? Aký majú tie spoje prechodový odpor ?Akú má vodivosť ? Aký má výsledný odpor ? Odkiaľ máš istotu že sa po ceste neodtrhne a nestrihne si to na tvoj dom ? Nie si fyzik ale vieš že to máš dobre lebo ten stožiar pri tebe je vysoký. Pozri mne je to úplne jedno, keby ho aj nemáš, tvoj dom tvoje riziko :-)
Odpovedať
@peter_83 aj mne je uplne jedno ci mi buchne blesk do stoziara, alebo do domu. A co, ked buchne aj do domu, co sa stane, zivot ide dalej, ja mam ine hodnoty a nie ci mi odpali nejaku posranu krabicu.
Odpovedať
@originalx na toto nemám čo povedať ;-( na toto vlastne ani neni čo povedať ...
Odpovedať
@originalx na vlastne oci som videla blesk, ktory si to neslahol do aktívneho bleskozvodu na 12 poschodovm panelaku ani do ziadnej z anten na nom umiestnených, ale tresol do jednoposchodveho domceka cez ulicu. A dalsi pripad, ked blesk pocas suchej burky zabil cloveka co siel po chodniku aj ked v okruhu od 20 do 100 metrov si mohol vybrat z dvoch 12-poschodakov, jedneho dvojposchodveho obchodu a par celkom vysokých stromov... Netreba sa spoliehat, ze blesk si vyberie najvyssi bod v okoli, nie on si vyberie drahu s najvyssou vodivostou. Jedine, ze by si vsetky blesky dokazatelne poucil o sposobe, ktorym maju vyrovnavat elektrostaticky potencial medzi zemou a vzduchom a tie, ktore to nedodrzia exemplarne potrestal pre vystrahu tym ostatnym...
Odpovedať
@originalx lovec bleskov/búrok je.... Hold, hobby je hobby. :-)
Odpovedať
@megdesign ked uz sme pri tych bleskozvodoch, dobre si popozeraj novostavby ako ich maju odflaknute tie bleskozvody co robili profesionaly ako si aj ty. Zo 100 novych domov ma max 5 domov dobre urobeny bleskozvod. Taketo veci si vsimam a ked som isiel robit bleskozvod tak som pozeral vsetky detaily a pytal sa eletrikarov co a ako. Ja ho mam urobeny docela dobre a vsetko podla projektu. Uz som ti povedal dojdi skontrolovat, potom mozes kritizovat. Ludia maju ine starosti a nie bleskozvod a blesk riesit. Este ti dam jednu ... neviem ci radu, alebo poznamku: Niekedy hoby robota je kvalitnejsia ako profesionalna. U mna to plati na 100%, lebo co som tu mal vsetkych profesionalov, tak to boli vsetko uplny amateri a jejich robota stala za hovno, banujem, ze som niekomu aj za to zaplatil, ruky som im mal hned dolamat.
Odpovedať
jj, všetci sú banáni, len ja som lietadlo. :-D Takých profesionálov si mal na stavbe, akých si si zohnal. Keď vieš všetko spraviť sám lepšie, nech sa ľúbi, nikto ti v tom nebude brániť. Len aby si nedostal zápal slepého čreva.
Odpovedať
@originalx Z tých 100 domov robilo elektroinštaláciu maximálne 5 profesionálov... To mi môžeš veriť.
Odpovedať
@volt A ostatne domy kto robil potom?
Odpovedať
@peterkob zatial sa mi dari vsetko urobit sam, kedze niesom lavi. Veru zdravie je najdolezitejsie...
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx Ešte sa doučíš slovenský pravopis a bude to OK :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx v jednom s tebou súhlasím musím uznať. A to v tom, že je hobby robota kvalitnejšia ako profesionálna v istom slova zmysle. V tomto prípade to ten, kto to robí len pre zisk to samozrejme nespraví tak kvalitne ako ten čo sa v tom výživa. A to hlavne preto že je nútený robiť pod cenu vďaka takým ako si ty. Pracuje pod tlakom len aby zarobil a potom to aj tak vyzerá. Presne preto ti elektrikár, ktorý si vie oceniť svoju prácu a skúsenosti nevylezie pod 300€ na strechu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?