Inštalácia bez sekania z káblov CYYP

Budem mať stavbu z vápenno-pieskových tehál, do ktorých je drážkovanie a sekanie pracné. Je možné napríklad urobiť niektoré rozvody z káblov CYYP - ploché káble, nalepiť ich sadrou priamo na omietku a potom preomietať? CYYP 3x2,5 má výšku 3,8mm, omietka je cca 10mm. Máte s tým niekto skúsenosti?
Odpovedať
Profilova fotka
@vilo38547 Nie je problém Kábel CYKYLo-J 3x2,5 (CYYp-J) plochý prilepiť sádrou priamo na tehly.Následne nástrek /špric/ a preomietnuť .
Odpovedať
@zmrzlina_sk Pre lepšiu prácu som rozmýšľal najprv ho prilepiť tavnou pištoľou na bodoch na tehlu - tak sa to hneď prilepí. Potom to po celej dĺžke pretrieť natenko sadrou, a do sadry cez kábel vložiť sklovláknitú pásku, aká sa používa na spoje SDK. Takto to bude vystužené a nehrozí, že by omietka pukala. Myslím, že by to mohla byť jednoduchá robota a že by to mohlo fungovať. Lebo lepiť kábel sadrou na stenu - to ho tam budem musieť vždy minútu držať, než sadra stuhne. Ďalšia možnosť je zohnať 4.5mm hrubý diamantový kotúč a urobiť iba jednu drážku na šírku CYYP kábla a do nej ho vložiť, ale taký som nenašiel...
Odpovedať
Profilova fotka
@vilo38547 S tou tavnou pištoľou je to dobrý nápad. Potom už stačí aj cementovou maltou /prípadne lepidlom na kachličky / to natenko pretrieť a na to už špric a omietky. Tá páska je dosť pracná a aj zbytočná.Ovšem ak sa s tým chceš piplať ....nevidím v tom problém.
Odpovedať
@vilo38547 Hlavne ist s káblom len rovno žiadna zákruta 😉
Odpovedať
@vilo38547 chemoprenom natrieť stenu, kade pôjde kábel. Rovnako natrieť kábel. Po odvetraní prilepiť. Drží hneď. Otazka... Prečo neprestrkas káble cez diery vo VPC?
Odpovedať
@peknymino Áno, len rovno, zákruty zasekať. @megdesign Tavnú pištoľ som práve skúšal, drží to. Pri reálnej práci môžem skúsiť iné lepidlo. Takto chcem viesť káble od zástrčky k zástrčke, zvislé spoje pôjdu cez dutiny.
Odpovedať
@vilo38547 zásuvky/vypínače budeš mať nadomietkové?
Odpovedať
Mam stavbu z VPC (Silka), elektrina ma este caka ale mam objednany nadstavec na uhlovu brusku "Mechanic AirCHASER 125" na skusku, mozno bude fajn. Umozni Vam rezanie drazok bez prachu a v sade je distancna podlozka s ktorou mozete namontovat 2kotuce na brusku a tym spravit drazku siroku 12mm a hlbkou 0-35mm. Pre vacsinu rozvodov je to dostatocne (CYKY 3x2.5 ma spriemer 9mm) Na youtube je video, staci pozriet.
Odpovedať
@vilo38547 Neviem prečo zase vymýšlať koleso ( tavné pištole a pod) ? Urob presne ako hovorí @megdesign to je rokmi vyskúšaný a overený postup ktorý funguje.
Odpovedať
@tomasndca chudatko karbobruska....
Odpovedať
@vilo38547 drazkoval som VPC, dokonca som daval chranicky, lebo kable sli az po omietkach a prezil som to bez ujmy. Lepsie ako drazkovat rozpadajucu sa tehlu. Btw. ak tie zasuvky neplanujes kilometer nad zemou, aky je problem s kablom zist stale na podlahu a prevaznu cast elegantne tahat bez sekania/lepenia?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?