Indukcna doska, prerobenie 230V na 380V?

Zdravim, chcel by som vyriesit moj problem v rodinnom dome, kde nemam zavedenych 380V ale len 230V a hlavny istic 25A. Kupujem ID Electrolux EHI 7543 FOK, kde je uvedene napajanie 230V. Je potrebne prerobenie na 380V? ak ano, ako to je najlepsie spravit prosim vas?
Odpovedať
@4d4m nie je treba
Odpovedať
Profilova fotka
preco chces riesit problem 380 v, ked mas uvedene napajanie 230 v.??? tie dosky funguju jak na 230, alebo aj 380v.., teda aj na 2 fazy...........
Odpovedať
@4d4m presne ako pisu pani nado mnou, a co takto si stiahnut navod k tej indukcii tam mate sposob zapojenia. Ja mam indukciu ktora sa da zapojit na jednu aj dve fazy 400V 3 fazy nepotrebuje. Jedina vec na ktoru musim upozornit je ze naindukcii nezapnete napr. dve platne na boost naraz lebo vam logicky vyhodi istic. Zo zaciatku som mal provizorne zapojenu len jednu fazu(hlavny istic na dome mam 3x20A) a obcas sa podarilo istic vyhodit tak som to prerodil na dve fazy.
Odpovedať
Takze najlepsie bude, ak ju zapojim na 2 fazy? V navode je tiez napajanie 220V-230V no kedze ma max. prikon 7 400 W, tak som myslel ze to bude celkom aj problem. Na akom istici by som to mal mat teda zapojene? Staci tomu aj 25A hlavny istic, ano?
Odpovedať
No pokial mate v dome len 230V ako pisete. tak na 2 fazy to urcite nezapojite pretoze 230V znamena ze mate v dome len jednu fazu. Pokial by ste mali pripojku 400V tak by ste mali 3 fazy a vtedy viete laborovat. Trochu matematiky: mate hlavny istič do domu 25A t.j. max sucasny prikon do domu je 230x25 = 5750W Prikon indukcnej dosky mate max 7400W t.j. nemozete je zapnut na max ani keby ste vypli vsetky ostatne spotrebice v dome. Urcite by som do buducna porozmyslal o 400V pripojke do domu.....v dnesnej dobe nutnost.
Odpovedať
A este jedno upozornenie, urcite by ste na dosku nemali pouzit istic vacsi ako 20A, pretoze najblizsi je 25A ale to uz mate hlavny privod do domu (ak by ste to zapojili nan, bude Vam rovno vyhadzovat hlavny istic popr. istic/poistku dalej v RE skrinke, popr. na stlpe), nehovoriac o tom, ze musite mat samostatný a samostatne isteny prvodny kabel pre dosku od Vasho domoveho rozvadzaca.
Odpovedať
ked tak citam niektore odpovede tak dnes je kazdy majster aj kuzelnik.
Odpovedať
wolf, a ak vymenim 25A istic za 32A istic?
Odpovedať
@4d4m co si tam mal doteraz? Elektricku platnu?
Odpovedať
@4d4m Hlavny istic ti schvaluje tvoj poskytovatel elektriky, ked chces vacsi istic musis dat ziadost a je na nich ci ti schvalia 32 alebo nie... to je ten za ktory platis vo fakture :-) plus samozrejme tarifa.
Odpovedať
och jaj, no dobre dobre, a tak teda to by pomohlo, ak by mi schvalili a hodil by som tam 32A istic a zapojil platnu na 230V, ano? nemal som tam predtym nic, je to novostavba :)
Odpovedať
@4d4m ano poziadat o zvacsenie istica 32 alebo 40A. Na jednu fazu to vychadza cca 32A, preto by som ziadal 40, lebo urcite tu dosku na plno nevyuzijete.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@4d4m vidim ze nerad odpovedas ked sa ta niekto nieco opyta... varnu dosku nebudes mat nikdy zapnutu na 4 platniach na max. vykon.., a ak, tak ti to platna sama obmedzi...., zapojenie na 230 V... davat 32 a istic kvoli zatazeniu jednej faze je blud, lebo urcite mas len 2,5mm2 tahane kable ku platni........... takze sa drz navodu.., ak mas 230 tak zapoj na 230.., ak mas 400 V pripojku tak si daj na dve fazy..
Odpovedať
Prepáčte, ale toto je otázka typu, mám garáž vysokú 150 cm a chcem si kúpiť auto, čo ma 200 cm. Čo mám robiť?
Odpovedať
Tak ved prave preto riesim tuto otazku, lebo ked si bezny zakaznik ide kupovat vec a pozrie si, ze tam pisu ze to mas zapojit na 230V tak to kazdy hned samozrejme zapoji na 230V. Ale ked som studoval cital a dobre ratal, tak ako sa tu uz spominalo, ten vykon je daleko vyssi a tym padom nebude dosiahnuty pri zapojeni na 230V.
Odpovedať
@4d4m nezabudni ze pre zvysenie istica pred elektromerom potrebujes aj dostatocny prierez kabla od elektromeru do domu a takisto ako mimms spominal aj ku varnej doske. Najlacnejsie bude asi zvazit kupu slabsej indukcnej dosky.
Odpovedať
nevymyšľaj zapoj indukciu za 16 c a hotovo
Odpovedať
@4d4m vy byvate v novostavbe rodinneho domu a mate tam len jednu fazu? Je na to nejaky padny dovod? To by som inak celkom rad videl, ako ste to stavali, lebo v dnesnej dobe je to takmer az nerealne zrealizovat vystavbu rodinneho domu s jednou fazou :) (viem si to ciastocne predstavit, bol som parkrat brigadovat na stavbe domu na samote, kde sa stavalo s 1f benzinovym agregatom).
Odpovedať
@stowasser netusim, idem to cele prezistit, do elektriny sa nevyznam, preto sa tu vypytujem na rady, zajtra idem zistit ako to vpodstate cele s elektrikou v dome je. ten, co ho stavial mi tvrdi, ze to bude vediet spravit, nejako spojit a neviem co, tak uvidime.
Odpovedať
@4d4m zavolajte poriadneho elektrikara alebo revizneho technika a on vsetko vyzisti, spravi aby to bolo tak ako sa slusi a patri.
Odpovedať
@4d4m podla vsetkeho ty mas 3-fazovy prud akurat nemas 400V zasuvku :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?