Fotovoltika od ZSE

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. ZSE ma oslovila s ponukou fotovoltiky od nich. Jedná sa o inštalovaný výkon 3kWp - 10x FV panel monokryštál, 10x optimizér a 1x 1-f menič. Pri splátkach vyjde cca 5000€ a pri keš na drevo 4000€. Plus mesačne 2€ virtuálna batéria, kde sa opätovný odber zo siete sa platia len distribučné poplatky. Máte niekto s touto ponukou skúsenosť? Inštalovali ste niekto tento systém od nich? Ďakujem.
Odpovedať
@dominik_galaba pozerám údaje s faktúry je tam všetko rozpísané, porovnať dodávateľa môžeš i bez DPH to sa na faktúre pridáva nakoniec na všetko , ostatné neovplyvním tak mi je to zbytočné pozerať, to máš dané, pomer medzi silovou a ostatným je tak vždy rôzny, je tam ešte kopa premenných, ako hl. istič, sadzba, celková spotreba a to má každý iné
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu a čo má amperáž hlavného ističa s cenou virtuálnej batérie ? Virtuálnu batériu respektíve zákazníka zaujíma pri virtuálnej batérii len silová zložka. Nie amperáž ističa, platba za odberné miesto. Virtuálna batéria / úložisko nemá nič s distribúciou. Pre to je úplne zbytočné riešiť aký je pomer DIS/DOD, najmä pri dodávateľovi ktorý danú službu ani neposkytuje. Ja sa riadim cenníkmi, nemám tvoju faktúru na stole.
Odpovedať
@dominik_galaba dohodnime sa už viac na seba nereagujme, ja som nikde nepísal v predchádzajúcom príspevkun o VB, je tu síce téma FV od tvojej srdcovki, no je tu guľáš
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu irelevantné, v akej súvislosti teda riešiš distribučné poplatky keď nie v rámci úložiska ? 🙂
Odpovedať
@dominik_galaba nikdy už na mňa nereaguj
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu so sad
Odpovedať
Mne ponúkla ZSE ich produkt Fotovolt 4kW Štandard za 5190 so štátnou dotáciou. Máme 9kW elektrokotol aj na ohrev vody aj na teplovodnú podlahovku pre 136m2. Máme čisto elektrickú domácnosť, indukčnú varnú dosku, mrazničku, chladničku, umývačku riadu, práčku, sušičku, klimatizácie. Štyria v domácnosti 2 rodičia a 2 už dospelé deti. V ZSE mi vypočítali návratnosť 7 rokov, čo sa mi zdá málo. Oni hovoria že to je už so zvýšením ceny EE,a že pri každom zvýšení sa návratnosť skráti. Pre presné vypočty ešte bývame veľmi krátko, ani sme nemali vyúčtovanie od ZSE ešte. Odhadujem ročnú spotrebu okolo 8 MWh. Oplatí sa podľa vás FVE od ZSE pre takúto plne elektrickú domácnosť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
máte niekto? spokojný? s montážou, komunikáciou, výsledkami?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?