Fotovoltaika - revízna správa

Ahojte ! Viete mi ,prosím vás, niekto sem hodiť ako vyzerá revízna správa na fotovoltaické panely ? Ďakujem
Odpovedať
@robohke napíš mi v pondelok správu a pošlem ti ju
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Vie mi niekto poradiť? Je povinná firma ktorá inštalovala fotovoltaiku dodať aj revíznu spravu,nákres zapojenia a urobiť uzemnenie systému ? Tak isto čo sa týka protipožiarného predpisu STN 92 0203? Mne totiž tvrdí zhotoviteľ že nie je povinny my to dodať čo sa my nezdá lebo robil zásah do elektriky. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@kaja1960 záleží, či to bolo dohodnuté, objednané a zaplatené. Ale ak to zhotoviteľ už spustil do prevádzky, tak bez revízie to nesmie. Ale projekt aj revízia sú zo zákona povinné.
Odpovedať
Profilova fotka
@kaja1960 čo sa týka toho protipožiarneho predpisu, tak toto všetko má byť určené v projekte, podľa ktorého má firma vyhotoviť EI.
Odpovedať
Ďakujem za odpoveď ako vidím tak ten kto to robil porušuje všetko čo sa dá.Všetko spustil pred rokom,stale tam mal odomňa reklamácie ktoré doriešil až teraz a ja teraz zisťujem že by to ešte stále nemal spustiť ak tam nie je urobená revízia.Zatiaľ dodal iba protokol o tom že to robil a nakres zapojenia,ale revíznu správu nemám a neviem kde by som zohnala firmu ktorá by to urobila?
Odpovedať
@kaja1960 keď potrebujete revíziu, viem vám ju spraviť
Odpovedať
Skade ste prosím a čo to bude stáť.
Odpovedať
@kaja1960 môžte mi kľudne brnknúť na 0905500483, nech si vieme vymeniť ďalšie info
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť. Som RT ale ešte som nemal tú česť robiť niečo podobné a chcel by som si pozrieť čo to obsahuje. Vedel by mi niekto poslať vzor revízie pre inštaláciu fotovoltaických panelov pre rodinný dom? Vopred ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@spravca_stranky si zaplať PRO
Odpovedať
Nam firma urobi komplet vsetko,teda urobili projekt,ten mi pan poslal na distribucku,ta mi odpovedala do 10dni,uz mam aj poukazku na dotaciu 1500eur doma,teda zmluvy podpisane overene notarom,tie odovzdame ked nam urobia fotovoltaniku,zapoja,odskusaju,reviznu spravu urobia.Dotacia pride k nim na ucet,nasledne nam ju poslu.Vsetko urobi firma.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@emilia25 dotácia je pre firmu, nie pre teba, Na sprosťáka si o ňu navýšia cenu za FVE. Tých 1500 sa tam zmestí ako nič.
Odpovedať
@foox ved ano platili sme plnu sumu,no potom nam ju vratia.A mne je jedno o kolko si oni navysili,kolko na tom zarobia.Pre mna je dolezite aby spravne fungovala a aby nam usetrila elektrinu a hlavne vcase zimy,ked budu padat stromy,sme nezostali bez kurenia a sporaka.To ze 5 tv naraz neutiahne nam je jedno.
Odpovedať
@emilia25 nepochopila si tie dotácie - nevadí. To fakt s tými cca 3kWp chceš v zime kúriť a variť? Tak to si kúpim pukance a budem sledovať tvoje vytriezvenie.
Odpovedať
@foox neboj dam ti vediet ako to bude fungovat,a hlavne kolko spotrebujeme energie,resp.kolko usetrime.Tento rok sme mali 4400kw spalenej,ked bude 2000kw budeto mat u mna velky zmysel.vyuctovanie ti poviem zase v auguste o rok.a tie dotacie oni nam poslu na ucet spet.to uz sme sa s nimi o tom bavili.
Odpovedať
@emilia25 a aj si rozmyslala ze ked padaju stromy, tak vacsinou je zle pocasie a vtedy moc slnko nesvieti... Za dalsie 5 tv papa menej ako kurenie a sporak...
Odpovedať
@cukrik25 ale my nekurime na elektrinu,ale na peletky a drevo,a kedze uz ziaden kotol sa bez elektriny nehne,tak preto by ani peletky nefungovali.A ten sporak no pri 1platni to moc nezere,nechceli sme zase zruta,a mat 380v,teda ale mame sklokeramiku na 240v tak hadam to na tu 1 plotinku vyda,ved sama som zvedava co utiahne a kolko a kedy.
Odpovedať
@emilia25 jasne kurenie chapem...pri sporaku vsak napatie a pocet platni nerozhoduje o jeho spotrebe...
Odpovedať
@emilia25 Presne takych potrebuju 🙂
Odpovedať
@cukrik25 @kejsix este to nema ani sprevadzkovane a uz jej z toho kazite radost 🤔 Ved nechajte ju, pochopi na vlastnej kozi. Za tu dotaciu si mohla tych 3kWp v paneloch kupit i sama, ale tam by skoncila. Pri sulikovej cene za elektriku (mozno) sa ta investicia bude velmi dlho vracat ak niekedy.
Odpovedať
@rkorba To je az neuveritelne, ako lahke je Slovaka ofajcit 😅
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?