Fotovoltaika do montovaného drevodomu

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý deň, chcel by som sa informovať ohľadom možností napojenia montovaného drevodomu. Nakoľko bude náš domček napojený len na elektrinu a vodu vyskytuje sa otázka ohľadom využitia solárnej energie. Existuje nejaký set fotovoltaiky ktorý by mi "utiahol" elektrické podlahové kúrenie a ohrev vody? Samozrejme niečo čo je efektívne a ekonomické. Treba to riešiť ešte pred samotnou montážou domu alebo viem počkať až sa táto technológia posunie ďalej a namontovať to potom... ? Poprípade by ste mi mohli odporučiť iný sposob ako znížiť náklady na el. v nízkoenergetickom drevodome. Ďakujem
Odpovedať
@martinn158 len nezavislost vyzera inac ako platit za elektricke hodiny, ktore potrebujes par mesiacov v roku :-)
Odpovedať
@rkorba platim 6evris, keby to bolo len o tom :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@martinn158 zdravim, ako sa dari s FVE, rozsiril si . Zaujimalo by ma ako kuris? A aku mas rocnu bilanciu elektriny, resp. co musia nakupit naviac.A kolko ta to stalo? svojpomocne? Nam tiez FVE 8,55kw 3NN ongrid Dik.
Odpovedať
@janopopovec ahoj, momentalne mam 4,2kW, 2 fazy napojene. kurim infrapanelmi, mam 125 m2 + 70m2 galeriu, + ohrev vody elektrika. mam okolo 6000w rocne, zima si potiahne na kureni..leto som cca na 0 aj s bazenom a saunou
Odpovedať
@martinn158 Bilancia , dom 2 podlazny 190m2 vykurovanej podlahovky A0 TC + rekuper., len elektrina, vsetko ostatne svoje vratane COV. Rocna spotreba 5050kwh komplet. Rocna produkcia FVE presne 9010kwh.
Odpovedať
@janopopovec 8.55kWp mas podla stitkov na paneloch ci dokážeš to i zmerat ?
Odpovedať
@rkorba Čo zmerať? FVE mysi mat svoju vlastnu skrinku s ističmi a ochranou, je tam umiestnene meradlo len pre FVE. Bez adekvatnej schemy zapojenia ti to VSD nezkolauduje a tym padom nepripoji do distribučky. Z ročných uzavierok sa pocita zisk ktory scashuju. Do pár dni očakávam platbu.
Odpovedať
@janopopovec ostatok davas do siete? ci co s tym robis? ja pozriem rocnu produkciu, mam 10 kw bateriu BMZ, v lete stiham vsetko minat, v zime mi chyba, preto rozmyslam doplnit este cca 4 kWp
Odpovedať
@martinn158 pls ake si mal naklady nato?
Odpovedať
Vo VSE ide všetká energia bezplatne do siete. "Slovné spojenie on-Grid znamená pripojený do siete, tzn. on-gridový FVS je permanentne pripojený do distribučnej sústavy. Znamená to, že vyrobená elektrina z FVS, ktorú nespotrebujete priamo v domácnosti prechádza bezplatne do distribučnej sústavy. Pre dosiahnutie čo najväčšej úspory je potrebné, aby ste prispôsobili spotrebu elektriny vo Vašej domácnosti. Ak to situácia dovoľuje, zapínanie spotrebičov (práčka, umývačka, elektrický ohrievač vody, by ste mali plánovať práve na čas, keď FVS vyrába elektrinu zo Slnka."
Odpovedať
@martinn158 @joeblack VSD v čase zapojenia našej FVE v 6/2018 umožnovala predaj prebytkov do siete / samozrejme FVE bez uplatnenia dotácie / to čo potrebujem v zime na kureni TC vykrijú prebytky v lete. Dáva to takmer vyrovnaný rozpočet na platbách.
Odpovedať
@adka_91 cca 9000 eur komplet, prva cast cez dotacie, potom vlastne dorabky.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?