Elektroinstalacia pre exterierove zaluzie

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
vie mi niekto napisat, kolko zilovy kabel mam dat na ovladanie zaluzii spinacom? ako sa to zapoji?
Odpovedať
@bugiy Snimac vetra je prve co vsetci co to kupia vypinaju. Okrem toho ak sa da Shelly pripojit na nejaku automatizaciu mozes mat externy snimac vetra a vyvolat akciu. Este nemam zaluzia ale kupil som Shelly na skusku na jeden vypinac. Uvidime ako to bude fungovat ked sa namontuju zaluzie.
Odpovedať
@panak A nepotrebuješ k tomu aj nejakú riadiacu jednotku? Našiel som teraz aj že Legrand má tiež nejaké riešenie. Volajú to Legrand Valena life s Netatmo. Ukazoval som to ale manželke a jej sa tie vypínače Valena life nepáčia :D :D :D
Odpovedať
@bugiy Moj plan je nieco rozbehat na Raspberry Pi. Tam bude server co bude riadit vsetko. Inac na Shelly bez veterneho sonzora ti staci ich apka. A ak si kupis veterny senzor co ti posle na mobil notifikaciu ze je silny vietor mozes to cez Shelly apku vytianut sam dokial nevyriesis spoluracu tych modulov. Nie je to take elegantne ako ine riesenia ale urcite lacnejsie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Preco tahate 5x1,5 ak postaci 4x1,5 podla technickeho manualu somfy ?
Odpovedať
@weggie lebo montážne firmy na to majú priamo konektor ktorý sa len nacvakava 🙂 keď som mal 4x1,5 tak na to dívali jak.... A ďalšia vec, nikde neviem zohnať 4 žilový kábel ktorý má l1, l2, n a pe.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ahoj je velka chyba istit zaluzie 16A? Myslite ze padne zaruka ,alebo nejaky iny problem?
Odpovedať
@xixan nie, nie je to chyba keď sa splní všetko ostatné napr. prierez kábla. Aj 10A istič je defacto veľa. Ten motor neberie ani 1A.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravím, koľko motorov(žalúzií) môžem dať na jeden istič?
Odpovedať
Profilova fotka
@feri_dzanaj nie som elektrikár, ale laicky by som povedal, že to záleží od toho, na aký istič budú napojené, lebo je rozdiel 15, alebo 25A istič... takže potom stačí si pozrieť aký odber má motor
Odpovedať
@feri_dzanaj tak aby súčet výkonov v jednom čase bol menší ako 2300W (10A istic) alebo cca 3380W pre 16A istic. Ale určite by som nešiel viac ako 10 na jeden.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja riešim či môžem dať 4 na jeden 🤔 mal som obavy keď sa spustia naraz bude veľa, z druhej strany mám vo zvyku predimenzovať. Ďakujem 😉
Odpovedať
@feri_dzanaj motor ma odber max 200W
Odpovedať
Článok sa načítava...
@feri_dzanaj na jeden istic mozte dat svoje aj susedove zaluzie,16A istic si to ani nevsimne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ak budem ťahať 5x1,5 do vypínača aj z vypínača do žaluzíí, je lepšie osadiť hlbokú inštalačnú krabičku pre vypínač alebo sa to všetko v pohode zmestí aj do klasickej plytkej?
Odpovedať
Profilova fotka
@marselino7 zmesti, ale preco chces tahat do vypinaca 5x1,5 ked staci 3x1,5, naco budu tie 2 kable naviac?
Odpovedať
@marselino7 áno do vypínača 3x1,5 potom ďalej 5x1,5. Tam ide len o zopnutie kontaktu hore a dole. Každopádne inštaloval by som hlboké krabice pre budúcnosť a možnosť Smart ovládania cez mobil. To by sa do tej štandardnej už nezmestilo.
Odpovedať
@neutrino hlboke krabice treba dat uplne vsade, lepsie sa s nimi robi pri osadzani ovladacich prvkov a wifi modul moze byt ako bonus.
Odpovedať
@rkorba súhlas 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?