Elektrocentrála - máte dobré odporúčania?

Dobrý večer. Chcel by som Vás požiadať....potrebujem kupit elektrocentralu...nemam s tym skusenosti.....potreboval by som odporučiť nejaku značku podla Vasich skúseností kedze na internete je dost velky výber....poziadavky viem...cca 3-3.5 kW vykon, štvortak, aby mala AVR, 230V. Rocne na nej budem potrebovat najazdit do 200 motohodin...dakujem za odpovede
Odpovedať
@xesm práve dnes som objednal Scheppach SG 3100 AVR, recenzie OK, Zajtra príde, uvidím. Pre teba trochu slabá, mne bude stačiť. Aj tak sú všetky na jedno kopyto. Bol 3-oj hodinový výpadok a v liahni kopec vajec ....
Odpovedať
@xesm Čo chceš na ňu všetko napojiť??? Čerpadlo-príkon, vŕtačka-príkon,...?? ;-)
Odpovedať
@xesm tak už je doma o 11:00 prišla (Scheppach SG 3100 AVR) a za pol hodiny výpadok ako na zavolanie tak išla hneď robiť (montáž kolečiek, rúčky a olej, benzín) Pracovala +/- 2 hod úplne v pohode, pripojil som k nej čo mi prišlo pod ruku, všetko bez problémov (kocúr 600W, vrtačka 1800W, notebook, nabíjačka na mobil, kalové čerpadlo) a v druhej zásuvke nonstop liahne 200+70+70W. Ani sa nezadýchala, žiadne kolísanie otáčok. Za mňa má +++
Odpovedať
@foox Mam tu istu uz dlhsie, najazd bude mat okolo 500-700h. Na domace zuvanie uplne spoko. Nema problem 8 kompresorov v chladnickach/mrazakoch tahat. Len pripajat musim postupne.
Odpovedať
@technik007 pripojeny bude ohrievac 700W...vynimocne 2x700W
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Mam otazocku k tej elektrocentrale. Sice sa tam pise, ze ma AVR ale v manualy sa pise ze: Generator nemoze byt pouzivany na presne pristroje ako su napriklad pocitace. Taketo presne pristroje mozu byt podla okolnosti poskodene skreslenim sposobene sirokymi vlnami na vystupe z generatora. Myslite ze tam pomoze ked sa kupi dodatocne napriklad: GEMBIRD Energenie stabilizátor napätia 220V/1000VA EG-AVR-1001 Aby sa v pripade nudze dala napojit naprikad nabijacka na smartphone.
Odpovedať
Netreba ti žiadne AVR. Úplne stačí kondenzátorov regulácia.
Odpovedať
Tomu nejak nerozumiem, miesto toho GEMBIRD udelatka treba nieco ine ? Alebo staci ta elektronika ktora je v centrale.
Odpovedať
@xesm ohrievac 700W? To je dost malo... Ved viac Ti vykuri samotna centrala 😄
Odpovedať
@danocoys používam CNC stroje/zvaracky elektro, na tupo, švajčiarske mikropocitacove riadenie, mam síce Hondy 5kw, ale nemám s nimi problém, 20rokov idú..
Odpovedať
Profilova fotka
@danocoys nabijacka na mobil/smartfone nie je ziadna zataz. ta si to ani nevsimne. Problemove su odbery s velkym prikonom, ktore potrebuju sinusoidu (nie kockatu), tam je naozaj nutny plny sinus z generatora. Vyrobcov je kopu, len si treba pozriet specifikaciu.
Odpovedať
@danocoys Nejdem rozpisovat o com je AVR a co je to "tvar napätia". Velmi skratka, pointa je v tom, ze ta centrala nena na vystupe "pravy sinus". V praxi to ale spinanym zdrojom v dnesnej elektronike a IT technike z mojich skusenosti nijak nevadi. Nabijacka od telefonu alebo zdroj PC ci NB, ziaden problem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda Zatiaľ čo viem tak ju má iba GUDE..
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 pravy sinus ma kopec vyrobcov. Honda, cinsky HERON, atd. ale bezny je skor modifikovany sinus.
Odpovedať
Tak isto som mal scheepach a nemôžem povedať ani jedno krivé slovo 👍už len vybrať podľa požadovaného výkonu.
Odpovedať
Riesil ste niekto umiestnenie tej centraly napriklad v pivnici alebo v miestnosti vseobecne ? Mam totiz obavy ze pokial si ju necham vonku bezat tak dostane "nohy". Hlavne ci to nejak extra zadimuje priestor aj ked je to napojene cez nejaku vyfukovu hadicu a ci treba riesit nejake naporove chladenie etc..
Odpovedať
@danocoys V každom prípade si prezri tesnosť výfuku s motorom /pridrž na pár sekúnd výfuk/ a je dôležité odviesť spaliny von nehorľavou hadicou von mimo uzavretej miestnosti / to Ti predpisuje aj výrobca/ a pokiaľ to všetko perfektne utesníš tak je to ok... Čo sa týka chladenia nemusíš riešiť nič, nakoľko je to motor chladený vzduchom-vpredu má vrtuľu uchytenú a ofukuje motor.. V miestnosti ani neskúšaj :-( centrálu lebo v nej nevydržíš a prídeš k "úrazu" nadýchanie sa plynov..
Odpovedať
a na co ti bude?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
u nas vypadla el na 2dni aj vn stlp valilo pred 10 rokmi a je inak pokoj 🙂 🙂 🙂 🙂
Odpovedať
@xesm uf odpovedal som na starý príspevok
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@foox ale na chladničku to asi nestačí však? tiež nad tym už dlhšie rozmyšlam
Odpovedať
@daralbajda aj na chladničku?
Odpovedať
@audinak čo by ste odporučil na mrazak/ chladničku?
Odpovedať
@stanjel mal som na nej naraz zapnutú liaheň cca 250w, 400l mrazák, chladničku kombinovanú (150l ??) a nejaké svetlá v dome. Naposledy asi 8 hodín v kuse. Neviem či to stačí tebe, mne to stačilo. Práve ma zobudil budík (na doliatie benzínu) keď to tí neschopáci okolo 03: 00 zapli.
Odpovedať
@stanjel Pokiaľ chceš napájať IBA chladničku+ mrazák postačí kľudne invertor 4-takt s výkonom okolo 2KW a máš aj istotu že môžeš napájať bez obáv aj TV, počítač, atď...citlivé prístroje...Ja mám v na záhrade aj čínsku / ale stator previnutý z Al-na Cu / cca do 3Kw a tiež prenosný invertor 4-takt GUDE 1200w na ostatné veci...A aj v prípade, že sa mi nechce vyťahovať "čínu"... Keď už idem zvárať tak vytiahnem GUDE 4700RS na väčší výkon, ale tu používam ozaj sporadicky... 🙂
Odpovedať
@foox jaká je tam spotreba prosim vas. nevidim to na netu
Odpovedať
@technik007 a GUDE nieje Čína?😉
Odpovedať
@stanjel Spotreba pri 2/3 zaťažení cca. 0,7 l/h (z manuálu)
Odpovedať
@stanjel pokiaľ vám ide o nízku spotrebu zvážte dieselovu elektrocentrály.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?