Cenníky elektriny na rok 2018

ahoj , tak postupne nam pridavaju cenniky elektrinyked ma niekto nejaky novy moze sa podelit :) https://www.vyhodnaenergia.sk/blog/15...
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Takto vychádzajú ceny za distribúciu pre všetky distribučné spoločnosti : napr. pre tarif D2 a istič 3x25A : Fixná platba za odberné miesto 4,2466000 € Variabilná platba - vysoká tarifa 0,0130610 € Straty na distribúcii 0,0055300 € Systémové služby 0,0068919 € Prevádzka systému 0,0262011 € Odvod do NJF 0,0032100 € Ceny za silovú energiu sú podľa cenníkov jednotlivých dodávateľov ako uvádza kolega vyššie.
Odpovedať
@stevig lenže i ceny za distribúciu sú rôzne , ak by platila jedna cena bola by len jedna distribúcia pre celé SK SSE napr. nerozlišuje cenu podľa veľkosti ističa pri žiadnej sadzbe, môže byť akýkoľvek istič, zatiaľ sa ani nerezervuje kapacita podľa veľkosti ističa
Odpovedať
@duzu Ani vse nerozlisuje ,inak by cena vse bola v celkovom meradle ovela vyssia ako zse, ked si clovek pozrie cennik zse dd5 a vse tak je to dost rozdiel pre cenu elektriny,cakam na ceny se predaj co ponuknu
Odpovedať
Profilova fotka
Ospravedlňujem sa. Samozrejme že je to tak ako píšeš duzu. Ja som to robil pre ZSD tarif D2 a istič 3x25A, tak ako to mám ja. Neuvedomil som si to. Ešte raz sory.
Odpovedať
Viete mi niekto napisat presne pre ZSE Ze ake su konecne ceny za kW pri kazdej sadzbe? Cela cena s DPH pre DD1, DD2, DD3 atd.. Pevna sadzba za miesto odberu a kolko stoji kazdy kW aj s DPH aj distribúcia? Lebo bud som magor alebo sa v tom nedokazem vyznať. Ako prikad uvediem rocna spotreba cca 9000kW ktoru DD si vybrat??
Odpovedať
@cvoky8, zadaj si do kalkulačky www.vyhodnaenergia.sk, pre r. 2017 bola správna, tam si nájdeš pre seba najvýhodnejšieho dodávateľa i sadzbu @vader100, tiež mám SE predaj , pre mňa najvýhodnejší, nový cenník ešte nemajú, to nemajú ešte viacerí, tak sa zatiaľ nedá porovnať pre r. 2018
Odpovedať
@duzu ved preto este cakam na novy rok od 1.musi kazdy zverejnit ceny , tak uvidm ku komu pojdem
Odpovedať
tak tu je uz cennik od sepredaj https://sepredaj.seas.sk/data/files/N...
Odpovedať
No nepochlapil sa nejako ten SEpredaj a to som rozmyslam ze prejdem knim od noveho roku , ale teraz ked vidim cennik tak ma to uz akosi preslo :)
Odpovedať
@vader100 zatial nie je s kým lacnejším porovnať , nemajú všetci cenníky ,pri SE predaj je VT +1,5% a pri NT + 0,82% i tak je cena až od 1.2.
Odpovedať
nový cenník má ZSE a.s. pre silovú energiu Ponuka elektrina za menej pre domácnosť, zatiaľ asi najlepšia cena pre DD5,nemajú ešte koncovú cenu , no je už pre všetke distribúcie,vlani bola od nich takmer najdrahšia.
Odpovedať
@duzu hej vyzera to ze ZSE bude najlacnejsia tak asi zostanem pri VSE,este ta magma ako tak nejaka uspora oproti vse
Odpovedať
Článok sa načítava...
@vader100 asi 10 má lepšiu cenu, no záleží na pomere VT , NT
Odpovedať
@duzu pomera davam zhruba 1000 - 8000 , a energie2 maju ako jedni lacnejsi VT ako NT
Odpovedať
@vader100 k čomu mi to je, ked mám veľkú spotrebu na priamoohrev potrebujem kúriť 20 hod a nie len 4 hod máš lacnejšie a 20 drahšie, ja potrebujem presne opačne ,20 hod lacnejšie vo VT mám min spotrebu
Odpovedať
@duzu to ze maju lacnejsiu VT ako NT som pisal len preto bo tiez tomu velmi nechapem , teda jedine keby si isel stale na VT :)
Odpovedať
Teda keby si neodpajal na tie 4 hod kurenie ani bojler,len neviem za ako dlho by to zistili
Odpovedať
@vader100 hned pri najbližšom odpočte
Odpovedať
Ma niekto elektrinu od Utylis? maju jednoznacne najlepsie ceny, dasa nieco pokazit prechodom k nim? NT - 0,041 VT - 0,041
Odpovedať
@vader100 Zabudol si tam zaratat tu ich "pevnu cenu za mesiac". Takze +0,78€/kWh. Ale je zaujimave, ze maju rovnake sadzby za VT aj NT pri dvojtarifoch.
Odpovedať
ta cena je vsade rovnaka tu tam nepocitam , vravim len o cene elektriny distribucia a mesacny poplatok je vsade rovnaky
Odpovedať
http://www.utylis.sk/elektrina/ ,, nema nikto od nich?
Odpovedať
Profilova fotka
Za minuly rok mi prislo vyuctovanie a za rok sme minuli 1400kwh.. Bol som v dd2 zse.. A teraz ma dali do dd1.. Ze domov mini ci co.. Co sa mi oplati podla vas? Dakujem
Odpovedať
@vader100 najlepšie ceny pre koho pre aký odber? VT je síce nizka no je len 4 hod a NT 20 hod je oproti iným zas vysoká, pre mňa najhoršia varianta, prečo si nedáš porovnanie na www.vyhodnaenergia.sk @sochiro asi to budeš mať lacnejšie v DD1 je nižší mes. poplatok, pre takú nízku spotrebu je to rozdiel len pár Eur
Odpovedať
@duzu ved aj NT maju najnizsiu zo vsetkych
Odpovedať
@vader100 to ani náhodou ja mám za 36 cent s DPH no vyjednaná cena, i ZSE má lacnejšie 38 cent
Odpovedať
@duzu neporovnavajme vyjednane ceny s cennikovymi,a ja zse neriesim kedze som vychod :)
Odpovedať
@vader100 ZSE a.s je dodávateľ energie pre každú distribúciu, tak isto SSE a.s a VSD a.s -to sú nie distribúcie ale dodávatelia , distribúcie majú označenie D za názvom vždy je najvýhodnejšie ak vieš cenu vyjednať , dá sa priamo z dodávateľom , alebo objednanie cez výhodnaenergia , tam sa objedná pre viac odberateľov, oplatí sa pre väčší odber ,pre bežný bez kúrenia je to rozdiel len pár Eur
Odpovedať
@duzu nazdar, prave kukam ci som prechodom na DD5 neurobil somarinu : VSE - DD5 - VT-0,064e , NT - 0,048e pri se-predaj by som mohol mat D2(nemuselo by sa dy vypinat ,nic by necvakalo) a mal by som cenu elektriny - 0,046 , cize ako pri vse Nt,a hlavne by nic necvakalo nestykacovalo , nevypinalo. je v tom nejaky hacik? nieco som prehliadol?
Odpovedať
@vader100 ja mám dohodnutú cenu NT 0,031 no VT je drahý 0,07, oplatí sa len ak máš malý odber vo VT s SE Predaj , pozri VIP cenník VSD zdražela vlani bolo i vo VT lacnejšie ako DD2
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?