Eko 104, podlahove kurenie plyn alebo elektrika?

Profilova fotka
Prosim vas o radu. Ideme stavat Eko 104 a riesime ci podlahove kurenie na plyn alebo el? Ma niekto nejake typy, rady, vypocty, skusenosti...
Odpovedať
@didistavba ake mury, ake zateplenie? Ake straty? Nedali ste ziadne vstupne info
Odpovedať
Ak sa môžem pridať ja si chcem kúpiť Mazdu 2 a riešim či benzín, alebo nafťák? Ma niekto nejake typy, rady, výpočty, skúsenosti...
Odpovedať
@didistavba , odrazal som sa od projektu eko104, mam 108m2 celkovo interier. Staval som z porfixu 300mm, na to v lete pojde zateplenie 200mm fasadneho eps. Do podlahy 200mm podlahovy eps a do stropu 400mm vaty, okna izolacne trojsklo slovaktual HL passive s Ug 0,6. Kurenie plyn. kondenzacny kotol+ podlahovka vsade, rocna spotreba na vykurovanie 40kWh/ m2. tep. strata domu 3 kW
Odpovedať
@didistavba je tu toho kopa, použite vyhľadávač
Odpovedať
@didistavba Ahoj. Bez znalosti TZ je celá debata na nic. Pokud se dostaneš na TZ do 3 kW ( což není zase tak velký problém, viz danifedor ), tak bych doporučil okopírovat řešení blacksr, která fikaně použila kombinovaný bojler na topení i ohřev teplé vody s možností připojit FV panely. Jednoduché, laciné a hlavně skoro geniální. Celá kotelna zabere skoro nic :-D :-D :-D
Odpovedať
@didistavba osobne Pani @blacksr doporucujem, komplexne inteligentne risenie pre nizkoenergeticke/pasivne domy. Pani @blacksr mi vypracovala navrh podlahoveho kurenia tiez aj rekuperacie + x dalsich cennych rad nad zlato :-), len skoda, ze som nevymackal z mojho domu pasiv ale len ned :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za upozornenia dom bude s prokonceptu pkc 35 200mm zateplenie u=0,15 na pozemku je aj plyn len nevieme ci sa oplati ist do plynoveho vykurovia kedze to bude NED dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@didistavba ak tam plyn máte a plynová prípojka vás vyjde minimum, tak samozrejme kúrte plynom, pretože aj tú trochu energie čo budete potrebovať na kúrenie/ohrev TÚV budete mať z plynu lacnejšiu... ale treba ešte zobrať do úvahy cenu plynového kotla a elektrokotla - za ako dlho sa Vám tá vyššia cena plynového kotla vráti - ale to si vieš prepočítať keď budeš poznať tie tepelné straty domu + potrebu tepla na ohrev TÚV - potom sú výpočty/prepočty už jednoduchá vec.
Odpovedať
Profilova fotka
Diki plyn je urcite ekonomickejsie riesenie uvidime ako to vyde ked to prepocitam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte som tu nova,aj my sme si dali urobit projekt na EKO 104 , 10x13...mohol by mi niekto napisat kolko Vas to realne vyslo kym ste sa nastahovali?Velmi pekne dakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@jozefina31 65k
Odpovedať
@vader100 to je cena už aj s nábytkom?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana030 bez lebo este ten nam chyba :)
Odpovedať
@vader100 my zas naopak :-D :-D :-D ale dobrá cena aj tak, dúfam že aj nám sa podarí
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?