Eaton 230 rele bzuci

Dobry den. Pouzil som na ovladanie cerpadla regulaciou spinacie rele www.elmit.sk/impulzne-rele-z-s230-s-t... Po dvoch dnoch prestali vypinat . Respektivne cvakne no gombik sa vysunie len do polovice a kontakt ostava spojeny. Robi to kazdy 3. Krat. Ked som dnes vymenil za nove zacali bzucat. Napatie je konstantnych 217V Dakujem
Odpovedať
Po prvé. Čim ste to merali? Po druhe kolko voltova je cievka? Po tretie pouzili ste vhodné relé?
Odpovedať
@lukino55555 cievka je 230 VAC Spina 240V a 1.95A Meral som to klasickym voltmetrom a v sieti je prudovy stabilizator.
Odpovedať
No zaleží aka trieda presnosti. Vyzera to ako keby uplne nepritiahne kotvicku.
Odpovedať
@lukino55555 zapnut vzdy zapnu len nie vzdy rozopnu.
Odpovedať
@gkrivanek skus dat medzi rele a cerpadlo este stykac
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek ak mas nakupny doklad, vrat a kup ineho vyrobcu (napr. OEZ). niekedy sa aj u nich vyskytla chybna seria, stacilo dotiahnut na cievke kontakty a precistit kruzky. Niekedy este zvykne pomoct zmena polohy (napr otocit naopak), ale ja to riesim vzdy vymenou. Rozvadzac, ak to nie je silovina nema co hucat.
Odpovedať
@mgx 230V je čo? slaboprúd? A silovina hučať môže? :-) Samozrejme nemyslím VN.
Odpovedať
@mgx vratil som na reklamaciu. Mali 3 dni od nakupu.
Odpovedať
Profilova fotka
@gkrivanek @volt - presne tak, do 1000V je slaboprud Existuje základné rozdelenie napätí: MN – malé napätie do 50V NN – nízke napätie do 1000V VN – vysoké napätie do 35 000V t.j. 35 kV VVN – veľmi vysoké napätie do 400 kV ZVN- zvlášť vysoké napätie do 750 kV. Zariadenia, ktoré pracujú s napätím od VN vyššie sú samozrejme silnoprúdové zariadenia. Silovina moze hucat, staci par 100viek Amperov a uvidis ten fukot v rozvadzaci. Ja mam sice doma maximalny prud len okolo 160A, ale jak zacnem balancovat baterie aktivnymi pumpami, tak mysi sa stahuju o 2 domy dalej :)
Odpovedať
@mgx daj mi niaky navod na zostrojenie brutalneho plasica mysi.
Odpovedať
@mgx Slaboprúdová elektrotechnika-Odvetvie elektrotechniky zaoberajúce sa spojovacou, oznamovacou a zabezpečovacou technikou, kde sa používajú elektrozariadenia s veľmi malým napätím do 50 V. Mne je jasné, čo je malé, nízke, vysoké... napätie. Rozprávame sa o silnoprúde a slaboprúde. Ver tomu, že 230V je silnoprúd. Hľadaj firmy výlučne na slaboprúdy a nájdeš zabezpečovačky, požiarne zabezpečovacie systémy, štruktur.kabeláž. MaR, atď... Čiže nízke napätie a slaboprúd nie je to isté...
Odpovedať
Profilova fotka
@volt - citat z encyklopedie poznania? encyklopediapoznania.sk/clanok/1928/slaboprudova-elektrotechnika pisal to nejaky blazon, 48V je bezpecne napatie, takze sa neda vobec hovorit o slaboprude (ak ked uz to rozdelenie je matuce). Kremnican v knizke (tiez to nie je biblia) hovori - do 1000V slaboprud, nad 1000V silnoprud. Extra kategoria su trakcne veci (600V, vysoke prudy). Biblia (MPSV aR SR č.508/2009Z.z.( hovori jasne, nn-do 1000V, vn -nad 1000V. Ak neveris pozri si prilohu 2. Myslim ze sme od temy, ale hovorit 230V silnoprud je mimo reality. A mimo temy :). Ked som absolvoval vyhlasku 508, bola to jedna zo zakladnych otazok (rozdelenie silno/slabo+vybusne prostredia). Ja mam papiere len do 1000V + vybusne prostredie. Ak mas ty nejaku vyhlasku, tak skoc na preskolenie :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gkrivanek - pouzivam toto - je to aktivny balancer LIFEYPO baterie https://www.aliexpress.com/item/3S-to... DC/DC menice tak svistia, ze mysi aj kuna opustili moju povalu aj naukladanu kamennu vlnu a odstahovali sa. Aj ja ked daco kutim v garazi, tak to radsej vypnem, lebo po 30 minutach mi pisti v kotrbe :)
Odpovedať
@mgx Písal si " nn-do 1000V, vn -nad 1000V". Plne súhlasím. To ale neznamená slaboprúd-silnoprúd. Ďalej si písal, že ak to nie je silovina, tak nemá čo hučať. Tebe hučí, teda máš silovinu a z toho dedukujem, že máš doma nad 1000V. Máš doma VN rozvádzač?
Odpovedať
Nn nutne neznamená slaboprúd. Ellektrikar.sk Toto je veľmi zaujímavá téma a dá sa o tom veľa polemizovať. Existuje základné rozdelenie napätí: MN – malé napätie do 50V NN – nízke napätie do 1000V VN – vysoké napätie do 35 000V t.j. 35 kV VVN – veľmi vysoké napätie do 400 kV ZVN- zvlášť vysoké napätie do 750 kV. Zariadenia, ktoré pracujú s napätím od VN vyššie sú samozrejme silnoprúdové zariadenia. Zariadenia na MN a NN sa môžu považovať za slaboprúdové ale aj za silnoprúdové. Vysvetlím: Elektrické stroje a prístroje, el. trakcia, t.j. napájanie pre trolejbusy, električky a vlaky, el. pohony, elektroenergetika, výkonová elektronika, toto všetko je silnoprúdová elektrotechnika. El. stroje a prístroje sú el. zariadenia, ktoré sa používajú na spínanie, istenie, prenos el. energie a môžu byť na napätie od 12V do 400V a viac a stále to sú silnoprúdové zariadenia. El. zariadenia slúžiace na premenu el. energie na svetlo, teplo, mechanické energiu a pod môžu byť na 12V aj na 400V a sú to silnoprúdové zariadenia. Taká výkonová elektronika, ktorá sa používa na ovládanie, reguláciu a spínanie silnoprúdových zariadení, napr. frekvenčný menič, ktorým regulujeme otáčky a výkon motora alebo výkonová elektronika, ktorá reguluje motor ktorý je stavaný na 6kV a má výkon 2,5 MW a podobne a stále je to elektronika ale výkonová a teda je to silnoprúdové zariadenie. Obyčajná elektroinštalácia v byte alebo v dome je silnoprúdové zariadenie, pretože sa jedná o elektrické stroje a prístroje a káble slúžiace na prenos el. energie. V slaboprúdovej elektrotechnike tiež pracujeme so zariadeniami na nízke napätie t.j. do 1000V. Napríklad – elektronika, mikroelektronika, rádiotechnika, optika, telekomunikácie, ale sú to slaboprúdové zariadenia. A potom sú zariadenia, ktoré sú aj silnoprúd aj slaboprúd. Napr. automatizácia, výpočtové technika, meranie a regulácia, zabezpečovacia technika a pod. Tu sa stretávame aj so slaboprúdom aj so silnoprúdom. Jednoznačne elektroinštalácia v byte, dome, kancelárií alebo vo fabrike je silnoprúd.
Odpovedať
@mgx na preškolenie by si mal ist ty. Žiaden predpis ani norma rozdelenie silnoprud-slaboprud neurčuje. Mimochodom niekedy 48 V nie je bezpečné napätie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukino55555, suhlasim, 50V je bezpecne napatie len pri normalnom priestore. Priestory Bezpečné napätie do (V) striedavé jednosmerné normálne 50 100 nebezpečné 25 60 zvlášť nebezpečné 12 25
Odpovedať
uf žeby toto bola téma o relátku?, dám si do vyhľadávača , prečo bzučí relátko , no nikde som to tu nevidel , prečo tu točíte o všetkom možnom len nie na zadanú tému?
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu, relatko sme uz vyriesili, nedolieha asi kotvicka, co bud rozoberies alebo vymenis (ak je v zaruke). Tak sme sa zacali bavit o bezp.napatiach :)
Odpovedať
mgx -ty si skôr teoretik ,tak sa ničoho netýkaj od drôtov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?