Dve protilahle RJ45 zasuvky - prepojenie dvoch izieb cez stenu

reynolds
Autor diskusie
17.11.2019
Potrebujem dostať ethernet do susednej izby a kedže na tej strane steny už vlastne nič iné ani nebude,nechcem proste len "spravit dieru, prestrcit kábel a hotovo" :) Čiže ideálne by som chcel pridat dve RJ-45 zásuvky, ideálne rovno dvoj-zásuvky, jednu na každú stranu steny a prepojiť ich navzájom. Mám na mysli pod-omietkové zásuvky. Napriklad takéto: https://www.alza.sk/datacom-cat6-stp-... Jedná sa o novostavbu (ešte čakám na dodanie), z architektonickej schémy som vyčítal že daná stena je z 125mm tehli POROTHERM. Moja otázka: dá sa to spraviť bez toho aby sa "nerozbila" celá stena? Proste - pôjde to bez problémov? :) Nevyznám sa do takýchto vecí ale že vobec (nie, zatial to neplánujem robit ja sám)
Odpovedať
megdesign
17.11.2019
@reynolds lan kábel nerozbočíš tak, ako napríklad zásuvku. Čiže ak máš privedený jeden lan kábel, bude len jedna zásuvka.
Odpovedať
qikso5
17.11.2019
tak ako píše megdesign. najlepšie by bolo tahať 4káble do steny a tam rozdeliť po 2 na každú stranu steny.. prípadne núdzové riešenie ak ti stačí obmedzená rýchlosť.. jeden FTP kábel rozpárovať na dva.. ale mal by si iba po jednozásuvke na každej strane steny.
Odpovedať
reynolds
Autor diskusie
17.11.2019
eeech.. asi sme sa nepochopili :D Nemusite sa bat, o networkingu niečo viem. Pokúsim sa to upresniť: na jednej strane steny bude switch, na druhu stranu chcem dostat z neho kábel, v pripade dvoj-zasuvky teda dva. Patch panel v byte uz je a od neho idú dva káble do dvoj-zásuvky na tej strane steny kde bude switch. Bohužial mi developer nechcel pridat zásuvku do tej druhej izby (na opačnej strane steny) - nepametám si už dôvod, nejaká byrokracia myslím. Idealne by bolo dotiahnut novy kabel, resp. dva, od toho patch panelu do druhej izby ale kedze je byt uz dokončený tak by to asi nebolo take jednoduché, či? Preto som prišiel s týmto alternativnym riešením - potrebujem teda vediet či to takto pôjde zo stavebného hladiska :)
Odpovedať
megdesign
17.11.2019
@reynolds čiže tie zásuvky na jednej strane steny budú len ako "prepoj" cez stenu na druhú stranu steny? To sa spraviť dá... Potrebuješ jadrový vrták príslušného priemeru a dostatočne dlhý vrták.
Odpovedať
reynolds
Autor diskusie
17.11.2019
@megdesign Ano presne tak :) Čiže pôjde to takto bez problémov, nehrozí nejaké "narušenie" zvyšku steny, ze by som musel premalovávať alebo tak? Predsa len tam bude uplne nová omietka.
Odpovedať
megdesign
17.11.2019
@reynolds dá.
Odpovedať
reynolds
Autor diskusie
17.11.2019
@megdesign Tak potom super :) Díky moc
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?