Bzucanie istica

dobry den. po zapnuti varnej kanvice mi bzuci istic. je to prosim zavada alebo to je bezne a netreba sa plasit? pripadne prosim poradte co mozem skontrolovat/opravit. 16A istic tracon. v byte sa este nebyva, tak zatial neviem ci to robi aj pri inych isticoch. vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
ako laik nevies opravit nic :). Mozes skusit dat kanvicu do inej zasuvky (zapojenej do ineho istica), ci bzuci aj iny. Ak nie, tak problem je v istici - vymenit -> ak nie si znala osoba tak to daj urobit niekomu, co vie co robi....ale predtym stoji za to skusit dotiahnut kontakty na istici (samozrejme pri vypnuti hlavneho istica, su zive! Ak ano, moze byt kludne problematicka aj kanvica-skus vyskusat iny spotrebic s vyssim odberom, napr. vysavac...
Odpovedať
Mgx to vystihol:)) neni co dodat
Odpovedať
@iny_login kúpiť kvalitný istič napr: Legrand, Eaton, Schneider , OEZ a nie ČÍNU!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@iny_login Je to vadny istic na 97% ;-) vymenit za kvalitny...nema preco bzucat.
Odpovedať
nam bzuci ak zapneme naraz viac spotrebicov,napr.konvica mikrovlnka a umyvacka-tiez byt
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 skusit vymenit aspon tej jeden. je to 3-4 €
Odpovedať
@madyyyyy treba celu skrinku,podla mna,su to tzv stare bytovkove istice...
Odpovedať
Profilova fotka
@maria123 Ak je to ako pises tak ano...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
istice stare nie su, skor budu asi len menej kvalitne, a teda tento jeden asi aj vadny. bzucanie je len pri spotrebicoch s vyssim odberom (rura, zehlicka alebo varna kanvica), napr. laptop alebo nabijacka to nesposobuje. moze to byt nebezpecne? ci sa mam vyhybat pouzivaniu tohto obvodu kym nevymenim istice. vdaka
Odpovedať
@iny_login Je tam veľký odber, tak preto bzučí, ale samozrejme môže to byť aj tým že je už tzv. opotrebovaný (vyžíhaný) istič.
Odpovedať
@iny_login Ja som montoval švagrovi na chalupe asi 12rokov dozadu istý "SK" výrobok a po zapnutí svetla blikalo po istom čase...Podoťahoval som všetky skrutky až som prišiel k ističu 10A kde som počul bzučanie.. Bola vadná celá sada 10A ističov..Tak som ich nahradil /licencia/ Siemens a odvtedy pokoj...Takže ako Ti radili iní daj to vymeniť odborníkovi ak si laik a keď máš túto radu ističov aj inde, VYMEŇ ich všetky a máš pokoj... ;-) Veľa zdaru :-)
Odpovedať
Istic nemá čo bzucat, či je odber malý alebo velky
Odpovedať
Článok sa načítava...
@elektro1992 Myslíš že je to tým??? Je to blbosť ako keby si ponúkol eskymákovi chladničku- prepáč... :-) Má tam istič 16A... rýchlovarná konvica má odber-príkon 3680W??? Istič že je vyzíhaný to je možné viac ako isté... Istič NEMÁ čo bzučať ako píše kriloter.... ;-)
Odpovedať
Ja pouzivam schrack, model Amparo ci FI alebo FA a spokojnost velka za rozumne peniaze. Za tu istu cenu kupim kanlux, ale kanlux je dakde inde
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Dobry den. Mame novu elektroinstalaciu na byte s tym ze sme dali aj 380v na indukciu. Mame to cca 5 mesiacov. Zistila spm ze istic co je na indukciu “bzuni” mame tam istic eaton .... ale pise na nom 230/400 v. Je to v pohode ci mame riesit s elektrikarom co nam to robil?
Odpovedať
@nikaluk revízia bola robená? Tak ako je popísané vyššie sú tu dobre rady. Možno by som aspoň tie kontakty skúšal podotahovat.
Odpovedať
@neutrino tak mame normalne spravu aj vsetko. Ako ja sa do toho nebudem montovat ved mame na vsetko zaruku len som chcela vediet ci nahodou niekto neporadi co robit. Dakujem
Odpovedať
@nikaluk istič nemá dôvod bzucat. Takže keď máte záruku tak nech sa príde pozrieť. Možno je to len kontaktom a možno bude treba vymeniť istič.
Odpovedať
@neutrino dakujem 🙂
Odpovedať
@nikaluk tak moc som nepomohol, ale v podstate keď sa jedná len o otzaku ci je to v poriadku alebo nie je rada ľahká 🙂
Odpovedať
@neutrino Odpisali ste a je slusne za kazdu radu podakovat 🙂 a utvrdili ste ma v tom ze to treba riesit. Prajem este pekny vecer 👍
Odpovedať
@neutrino Myslíš že sú slabo dotiahnuté kontakty, ak bzučí istič?? Nikdy nebolo a nikdy nebude-vadný istič na 100%.. ;-) Menil som ich xy s touto poruchou...Robilo to u SEZ Krompachy.. ;-)
Odpovedať
@technik007 aj mne to robil SEZ ale tam sa menil istič. No robil mi to aj schrack kde babravy elektrikár skoro vôbec nedotiahol kontakty, ale ze voobec nedotiahol, resp. bol úplne uvoľnený.
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 je to bezna vec, robia to obcas SEZ, OEZ (odkedy to ma siemens viacej), Schrack (malo), Moeller 6kv verzia. Zatial som sa nestretol pri ETI a ABB, ale tie montujem dost zriedka.Na DC rozvody su dobre cinske TOMSENy (aj tam kde OEZ odchadzaju ako na beziacom pase) :). Najst, vymenit, neriesit. Dobry predajca v pohode zreklamuje.
Odpovedať
@mgx Najväčšia sranda bola že som to menil u zákazníka ktorý nakúpil niekde v obchode na Orave pred pár rokmi a "zásobil sa nimi na xy počet stavieb" lebo boli lacné... Vymenil som jeden a po chvíli ďaľší ale zistil som že sú jednoducho aj keď nové na 2 veci.. ]-( Všetky boli kazové..Vrčali a na svetlách som mal blikačky.. :-D . No a skús ich vymeniť po 2-3rokoch normálneho uskladnenia v obchode?? ;-) Boli odovzdané do zberného dvora na elektroniku.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@technik007 to su tie nevyhody nakupu na "sklad". Zarucna lehota plynie, a ked skoncis tak to mozes akurat tak vrazit do smetiaka. Ak by to bol seriozny vyrobca a vie o vyrobnej chybe (zaruka/nezaruka) tak by to mohol vymenit na kulanciu, ale to robi malokto. Mne tak odchadzali DC spinace od OEZ, jasna konstrukcna chyba. Ked uz odisiel asi 10ty (a nie su to lacne polozky) a OEZ sa tvarilo ze ich to nezaujima, presli sme v tomto sektore na ETi a TOMZEN a ABB. Sranda je, ked pride obchodak tlacit novy tovar, tak ho stale zresetujem hlaskou ze kym sa nevyriesi tento problem, tak ma ich firma na nakupe stopku :). vacsinou zmizne ako gafor a o rok s novym pikolikom sa situacia opakuje. V rade varius tento problem nie je. Zatial :). ALe poucil som sa. SKladom drzim len minimalnu zasobu a radsej objednam co treba s tym, ze co sa nevyuzije sa berie spet na dobropis.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Vyrobcovia aj ti znackovi prestali zalievat cievky lakom aby sa znizili ceny. Mierne bzucanie nie je preto na zavadu, ale ak to uz bzuci intenzivne, to uz v poriadku nie je.
Odpovedať
Profilova fotka
a hlavne fakt ako laik sa do toho netreba rypat treba si zavolat nejakeho majsterka nech to pozrie ci je to ok.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?