Buchnutie v elektrickej rozvodovej skrini

Zdravim Vas, nedavno sme sa prestahovali a pozorujeme nasledovne: V rozvodovej skrinke pocut obcas buchnutie (dalo by sa to prirovnat k buchnutiu po dvierkach rukou - duty, plastovo/plechovy zvuk). Nedojde k vyhodeniu ziadneho istica. Spotrebice vyzeraju byt v poriadku az na jednu zasuvku, ktora by mala byt na samostatnom obvode (je na nej pracka), kedy sa nam stalo, ze pracka zapnut nesla. Po tom, ako znovu doslo k spominanemu zvuku, pracka opat ide. Stane sa to niekolkokrat za den, nepravidelne. Byt je v novostavbe z roku 2015. Realizovali sme prerabku, preto by ma zaujimalo, co by to mohlo sposobovat a ci to moze spolu suvisiet (s prerabkou). V byte je elektricka podlahovka, bojler a standardne spotrebice (indukcia, mikrovlnka, rura, mycka, pracka, telky...).
Odpovedať
Profilova fotka
@hairyoneman HDO, zasuvka na "nocny prud", ovladanie asi cez stykac
Odpovedať
Profilova fotka
@hairyoneman - prepinanie HDO na nizku/vysoku tarifu. normalna vec. https://www.youtube.com/watch?v=pk_Ei...
Odpovedať
Profilova fotka
Mozno sa mylim, ale ako mate riesene nahrievanie vody v bojlery,nie nahodou denny nocny prud a nahrievanie vody sa zapina signalom od elektrarni? Potom to buchnutie je vpodstate elektronicke nahodenie istica alebo ako to pomenovat...
Odpovedať
foto skrine zvnutra? tam kde mate zapojenu pracku mal byt pravdepodobne zapojeny el. bojler..
Odpovedať
Dakujem za reakcie, clovek sa uci 🙂 Kedze tu sme 3 dni aj s cestou, vobec som si tuto moznost neuvedomil, kedze v predoslom byte sme nemali ani bojler ani tuto tarifu. Dakujem vsetkym, zahada je vyriesena! 🙂
Odpovedať
@hairyoneman mali by to prepínať vždy v rovnakom case
Odpovedať
@milan_toman rozumiem, skusim to odsledovat. Ako som spominal, nakolko som nevedel, o co sa jedna, tak som to prisudzoval nahode, no zrejme je to pravidelne, ako pisete vy aj ostatni. Vdaka
Odpovedať
a ak to nebude to, tak potom tesne dvierka alebo nejaky panel a v ramci roztaznosti, akoby buchol ked sa napne a pod. ale skor si myslim ze to co tu bolo popisane
Odpovedať
Otazka teraz teda skor znie, ci tam naozaj pripojit ten bojler, ci mu to skor neuskodi. Predsalen, pranie viem prisposobit casu, kedy to "fici".
Odpovedať
Profilova fotka
Elektricka podlahovka nema nahodou spinanie cez stykace?
Odpovedať
@sappa no to popravde neviem, tvari sa , ze si ide svoje 🙂 Skor by ma teraz zaujimalo, ci tam mozem mat ten bojler, alebo nie. Jedna sa o SIWELL FLAT SMART 100 (viem, ze ma funkciu ECO, ktora vyzaduje stale pripojenie, aby sledoval spotrebu, co mi netreba). Inac mu to moze nejako ublizit? Vypina nas 4x po 1 hodine denne.
Odpovedať
Profilova fotka
@hairyoneman ak to bucha 4x za den su to len hdo 2tarifu.... A asi by som zavolal ineho elektrikara nech Vam to skontroluje pretoze ta zasuvka co Vam par krat za den nejde mala byt asi urceja pre bojler a nie asi ako klasicka zasuvka..... Tak asi to treba cele skontrolovat
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sappa no dal som na nu bojler = 4x/den je vypnuty. Osobne mi to nevadi, otazka je, co na to bojler po par mesiacoch, cize otazka skor je, ci je na to stavany (kedze som doteraz bojler nemal, netusim).
Odpovedať
Profilova fotka
@hairyoneman vadit by mu to nemuselo Neviem ci ma tento bojler aj fukciu blokovania pri vysokej tarife to by malo byt v scheme zapojenia a podla toho pripojit ak to nepodporuje tak by mal byt trvalo propojeny... treba zistit u elektrikara ako to myslel s pripojenim tej zasuvky pripadne pozriet ako to je a ci vobec je to nejako zakreslene v jednopolovej scheme ktora by mala byt v rozvadzaci..... Je mozne ze to cele malo malo byt inak zapojene a namiesto niektorej izby vypina tuto zasuvku...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
Napriklad Elektricky Bojler Drazice SMART neodporuca Prepinanie cez HDO. V aplikacii od bojleru sa daju nastavit casy nizkeho tarifu a bojler sa podla toho riadi. Ak je vysoky tarif na bojlery mi svieti kontrolka vypnutia, takze nezohrieva. Tak isto aj podlahove elektricke kurenie CALEO mam cez aplikaciu a daju sa nastavit casy nizkeho tarifu ale kurenie mam cez prepinac HDO takze Termostaty mi zhasnu pri vysokom tarife. V podstate ten hdo prepinac co tak bucha by som ani nepotreboval. Ale clovek aspon vie kedy mu zacina vysoky tarif ked to tak treskne 😄
Odpovedať
@tomas_ondreicka Je to sice pekne, ale casy NT niesu vzdy fixne, takze...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?