Aká je cena projektu na bleskozvod?

zdravim, odbornikov na veci hromovite. mam to ten rekonstruovany domcurik z prilozenej malovanky. vyfuk je nerezovy a ytongova atika sluzi aj ako zabradlie stresnej terasy. na nerezacik asi musi ist oddialeny bleskozvod (zacinajuci na streche tej hnedej kocky) a nema problema obkruzit ani striesku tej hnedej (drevenej) podivnosti na vrchu. nerad by som vsak drotom spatil, a vyrabal si tym aj zlomyselne detaily, na tej ytongovej atike. jeden odbornik tvrdi, ze nieto cesty. kto ju vidi? podotazka, co kostuje takyto bleskozvodovy projektik? mate kontakt na zapadniara, co to da? dakujem
Odpovedať
@meloking nepíšeš, na ktorých stranách sú vyvody zemnica, ak nejaké už sú...
Odpovedať
to megdesign: vdaka za reakciu. nieco povodne trci zo zeme v rohu, ktory je na prilozenom obrazku najvyssie. ale nikto to nemeral a ja nemam istotu, ze to bude ok. neviem ake su expost moznosti, ale nejake tie tyce by som teoreticky niekde do zeme namlatit mohol, ak by pomohlo.
Odpovedať
@meloking presne tade by som viedol dolu aj ja zvod, druhý je otázny... Teda ak je to 15x15... ak viac, bude treba viac zvodov... Terasa bude celá pochodzna? Na tej porobetonovej atike nebude vodové/kovové/nerezové zábradlíčko?
Odpovedať
to megdesign: neviem co presne myslis pod 15x15, ale dom je 10x10. ano, terasa bude cela pochodzna. na tu atiku este popravde neviem co presne mam dat (ci oplechovat, alebo nejake inak zazatkovat), ale zabradlie v klasickom ponimani by tam byt urcite nemalo. jedine, ze by tomu nejak pomohlo, co ja viem, ze by som dokola dal nieco kovove (uplne polozene), co by som natrel na farbu atiky (bielo) a tak nejako zamaskoval (neviem ako), aby to tam moc neklalo oci. vazim si, ze tomu venujes svoj cas.
Odpovedať
Na vrch tej hnedej srandy dat zachytávaciu tyč, vysokú tak, aby pokryla celu terasu.
Odpovedať
to topfield: presne to iste som si naivne myslel aj ja a tak trochu sa na to aj spoliehal. ale bolo mi povedane, ze ee. ze ani nahodou.
Odpovedať
@meloking no lebo meter výška ako zábradlie je málo. Počet zvodov zavisí od veľkosti objektu. Musí tam byť vykrytý polomer válivej gule. To k tomu stožiaru Dankovému na drevenej srande. Každopádne, ak to chceš mať spravené ok, daj si spraviť projekt. ;-)
Odpovedať
ahoj. poslal som ti kontakt do správy na projektanta 🙂
Odpovedať
dakujem mladenci
Odpovedať
@meloking ked tak pouzi hvi zvod, resp bleskozvod z hvi. Zabradlie a vsetky vodive casti aj nerez komin treba spojit na eps
Odpovedať
to patriky: netusim co to je 🙂
Odpovedať
chcem to mat aj funkcne a podla vyjadrenia odbornika z tejto stranky (dakujem) to bude funkcne len ak s tym obkruzim aj ten atikovy ytong. nestaci len atiku drevenej nadstavby. mate nejake skusenosti s maskovanim bleskozvodu po atikovom muriku? akym sposob ho spravit, aby bolo co najmenej rusive? ako vysoko to minimalne musi byt nad atikovym plechom? staci dat zachytavac nad komin, alebo ich treba viac? kolko? kde? okrem jasneho zvodu (vid obrazok) treba predpokladam aj dalsie. kde? dakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?