Alternativa ku tlacitkam/zasuvkam Schneider - Merten - M-Smart

cest praci a stavaniu zvlast, prehladavam bezodny internet a hladam pekne (rozumej jednoduche) tlacitka/zasuvky/zaluziove ovladace a 2x rj45-6a v dobrom pomere cena/vykon. kto ma fantasticky-turbo-plus-plus-mega-fasa-grandiozny tip? moje poziadavky. 1. dobry pomer cena/vykon (kategoria legrand valena life) 2. biele (idealne neleskle, ale to je dost diskvalifikujuca podmienka, takze kludne zanedbat) 3. nekomplikovany dizajn (nieco ako schneider merten m-smart) 4. jednoduchy ramcek bez zahybov na chytanie prachu 5. idealne vnutorny rozmer ramceka 55x55mm (velkost tlacitka v ramceku) tieto sibnute poziadavky vyplynuli hlavne z potreby prisposobit sa tlacitku loxone touch white. skoro vsetko splna ten spominany schneider merten m-smart. az na tu cenu. ta je mimo mnou odovodnitelnu realitu. inymi slovami skrblik nechce platit nasobky cien legrand valena life, len aby ulahodil oku. je mi jasne, ze sa to tu casto zvrhne na psychoanalyzu autora temy, pripadne kopec dobrych rad ku kompostovaniu, ale budem vdacny za ten jeden jediny spravny prispevok.
Odpovedať
Jedine co pasuje k loxonu je merten. Viete skombinovat aj loxone do dvojramika a pod. Pretože ramik z merten pasuje aj na loxone touch
Odpovedať
@patriky : vdaka. si si isty na 100%? zbytocne hladat?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahoj, stojim pred rovnakym problemom... Ako si to vyriesil? Nemci robia/odporucaju GIRA System 55 s ramcekom E2. https://www.gira.de/inspirationen/sys... https://www.loxforum.com/forum/hardwa... m.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@mickeyminer dal som ten schneider merten m-smart a po par mesiacoch som si uvedomil, ako uz niekolkokrat na stavbe, ze je to vlastne jedno a clovek to pri byvani vobec neregistruje. a hlavne, vsade kde mam loxone touch je toto tlacitko osamotene, takze sa vlastne nebije s nicim a preto to bolo cele viacmenej jedno 🙂
Odpovedať
Vdaka za info. Ako hovoris, uvedomujem si to iste vo viacerych oblastiach: v kupelni su to baterie pri umyvadle a pri vani, v izbach klucky na dverach a na oknach, proste vela krat sa clovek zenie za niecim, co je "druhorade"... ...ale v detaile je cert, a pokial sa vzdy uspokojime s priemernostou, budeme mat rozkopane cesty, grafitami postriekane budovy a najmudrejsie sestricky u obvodnych lekarov. Preto tento boj nevzdavam a aj nadalej snazim robit veci poriadne.
Odpovedať
@mickeyminer a čo budú vyrábať ak všetko vydrží 30 r. ako niekedy?dnes tak 2 r. a môžeš meniť, všetko bude zastaralé i morálne, žijeme v dobe spotreby
Odpovedať
@mickeyminer ja som stratil kopec drahocenneho casu tym, ze som riesil kazdu prkotinu. casto uplne zbytocne. ale je aj mozne, ze teraz mnohe veci nevnimam len preto, lebo to celkom sedi a keby som sa na to vyflakol, tak na to teraz nastavane cumim a skaredo si nadavam 🙂
Odpovedať
Ono vsetky tieto smart veci su dalsia vec co sa pokazi a ako hore spomenute, moralne zostarne. Dovolim si tvrdit, ze to moralne zostarnutie pride skor ako el. porucha. Ja dam vsade klasicke prepinace, vsimnite si, ze kym na vas nevyskakovali z reklam a trendovych/reklamnych casopisov, nechybali vam ….
Odpovedať
@otazkafoto ja som natahal zbytocne vela kabla, aby som si nespravil venderlock a vnutornosti mohol v pripade moralneho zostarnutia, ci zaniku znacky vymenit. ked mas vsade hviezdu, spravis tym vsetko. a ak nieco nelutujem na dome, tak je to prave ta inteligencia. este tam dokopy nic nemam a uz tych par veci co ficia su na nezaplatenie. aj v aute som najskor nechcel automat a teraz by som uz manual nekupil. rovnako pred sto rokmi som tu na modrejstreche cital, ze si nemam dat do domu tu modernu sprostost zvanu elektrina, ze na svieckach sa nema co pokazit 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?