Akým káblom prepojiť dva vypínače 5b (6+6)

Poradíte mi prosím, aký kábel použiť medzi dvoma vypínačmi 5b? CYKY-O 3x1,5?
Odpovedať
Medený. (Skús uvažovať logicky, koľko vodičov potrebuješ a zistíš, že tri sú málo...)
Odpovedať
Ak je správne položená otázka, tak 4vodice cierne(hnedé).
Odpovedať
Profilova fotka
Pouzi 2x CYKY-O 3x1,5 a zvysok nechaj ako rezervu. Hlavne nepouzivaj zelene a modre vodice!!! (napr CYKY-J 4x1,5) Tiez zalezi odkial chces napajat svetlo a druhy vypinac. Mozno vyuzijes vsetkych 6 drotov. https://www.vypinac.sk/userfiles/imag...
Odpovedať
Profilova fotka
ťažko reagovať na otázku, kde nevieme odkiaľ ide napájanie a kam a odkiaľ sú vyvedené jednotlivé svetlá dá sa od štyroch samotných fázových vodičov až po päť fázových vodičov spolu s N a PE vodičmi, teda spolu 7 vodičov.
Odpovedať
Ďakujem za odpovede. Odpoveď som už dostal. Len pre upresnenie (možno to do budúcna niekomu pomôže) chcel som vedieť, aký kábel použiť na prepoj medzi B5-1 a B5-2 (či 2xCYKY-O 3x1,5 alebo stačí aj 2xCYKY-O 2x1,5, ... ).
Odpovedať
CYKY-O 2x1,5 nie lebo je tam modry, to radcej uz a urcite sa bude vyuzivat viac aj na ine vyp kabel CYKY-O 3x1,5. Ano pouzit 2x - 3x 1,5 ale pozor svetlo sa bude napajat len z B5-1. Druha moznost pouzit CYKY-J 7x1,5 a poslat si stavu na B5-2 a jedno svetlo odtial a druhe od B5-1. Pripadne pouzit CYKY-J 5x1,5 + CYKY-O 3x1,5 a tiez sa da svetlo napajat odtial aj odtial. Dajte si tam krabicu ak uz neni KPR68
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Potreboval by som poradit ako prepojit 2 vypinave 6+6 (5b) ake kable kde pouzit. Zapojenie bude robit elektrikar potrebujem len pripravit drazky a vediet kde co s cim prepojit. Privod bude do prveho vypinaca a vyvod k svetlam bude z druheho vypinaca, ešte treba prepojit oba vypínače? Akým kábalom?
Odpovedať
Ku svetlu CYKY-J 3x1.5, ak su na roznych isticoch z nejakeho dovodu, tak kazdy vlastny. Medzi vypinacmi kazda dvojica vlastny CYKY-O 3x1,5.
Odpovedať
@podko dva káble 5*1,5. Hnedý/čierny striedanie, šedý rezerva, PE a N.
Odpovedať
@megdesign cize, k svetlu 1 pojde 3x1.5, k svetlu 2 pojde tiez 3x1.5 a medzi vypinacmi 2 kable 5x1.5?
Odpovedať
@podko presne.
Odpovedať
@podko naco 2x 5x1,5, kludne staci 5x1,5 a 3o1,5 lebo pri 2 5x1,5 zž a modrý nevyuzijes. Naco sa to bude zdvojovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?