Ako postupovať pri dokončovacích prácach?

1. aug 2020460
  • @mirkif ...Nie ELEKTRARNE s tym nebudu mat problem,ich zaujima len elektromerovy rozvazdac a co je za nim je tvoja vec.

• hruby rozvod vody a kurenia, elektrika, omietky, kurenie ak je podlahove .................

• @mirkif
    ja som sa na to este radsej pytala mazela 🙂

Je to momentalne zapojene ako predlzovacka, s tym, ze nie je zapojena v "zasuvke" ale nejak napriamo.
    Ziaden problem s tym elektrarne nemaju, kedze to ide z elektromeru a hodiny sa tocia 🙂

• Sponzor fóra
  • @macka23
    @elektrikardano
    Dakujem pekne 🙂 Snad sa uz konecne dozijeme elektriny 🙂

• najlogickejsie a najmenej problemov prinasajuce poradie je ako tu uz spominali niektori voda,odpad-elektrika az po vode lebo normy su ovlyvnovane umiestnenim vodoinstalacie,takze nielen preto ze je to jednoduchsie-dalej by som postupoval od stropu dole, ale kedze mas sadrokarton tak ten az po stierkach, podlahu nakoniec aby sa neposkodila. kazdy iny postup prinasa vacsie riziko komplikacie a skody.

• @hasacisko  ahoj hasacisko!! my chceme postupovat rovnako, ale kam zaradit a izolaciu EPS do podlahy? Dakujem

• @stanoj  ahoj stano, a vies niekoho dobreho odporucit? D

• @mitinka1  ahoj
    jednoznačne poter na záver,ale potom budeš aj tam maľovať 😎

• @luz5  pokial mate podlahovku tak zateplenie podlahy vsunut medzi omietky a kurenie v mojom prvom prispevku v tejto teme a pokial budu radiatory tak medzi kurenie a potery...

• Omietky su nahodene, treba este omalovat.Robi sa malovanie pred robenim obladu v kupelni a technickej alebo po? Vsetci hovoria, ze ked sa bude rezat obklad do kupelne tak sa bude prasit preto malovat az po..

• @eryykah  majster môže rezať aj vonku nemusí rezať vnútri, to isté aj s miešaním lepidlá a podobne 😉 tj je to jedno 😉

• @macka23
    Presne tak najprv kanalizácia a voda. A ak si robil správne tak ti trubky nemajú byť prečo od prachu. Tak môj muž stavia domy na komplet a smial by sa keby ťa počul povedať, že robíš elektriku skôr ako vodu a kanalizáciu. Drážky na elektriku nie sú žiadny problém a nie je z nich toľko prachu ako píšeš ty. Robili sme to a voda a kanalizácia je fakt väčší problém

• @mirkif
    Pojem stavebná elektrika fakt neexistuje. To si tak nazvali iba ľudia. Dáva sa pri stavbe domu iba najnižšia trieda.D1 to je celé

• @orinoko77  Teraz už možno robia rekonštrukciu. Stavali pred 9 rokmi. Dávaš im rozumy dosť neskoro... 🙂

• @volt
    Akurát že im nedávam žiadne rady, píšem to všeobecne pre všetkých. Lebo ľudia to čítajú aj po rokoch takže nechápem tvoje výčitky 😢

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém