Aká je cena práce elektrikára?

Len tak orientačne, ako sa pohybuje cena práce elektrikára?
Odpovedať
Profilova fotka
0-5000 €
Odpovedať
Cca 300-500€/den
Odpovedať
60min /hod 😛🤣 Prepacte ale fakt zle polozena otazka... Nevieme lokalitu, typ prace, objem, s papierom/bez, aky objekt, atd, atd...
Odpovedať
@qikso5 no myslela som skôr hodinovku, ťahanie kablov, zásuvky, vypínače, skôr prerabka
Odpovedať
@martinam1986 vsak sa treba spytat priamo elektrikarov, kazdy ma inu cenu pracu.
Odpovedať
Nam elektriku robil kamarat a tomu sme tak za 4 hodiny prace davali okolo 50 - 70€ ale chodil este aj so synom, takze v podstate boli dvaja. On nam vzdy povedal, ze kolko a tolko sme mu dali.
Odpovedať
Profilova fotka
Velmi zle polozena otazka :/
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
15eur/h a boli dvaja. pomocnik 10.
Odpovedať
@fundasa @mcsmekac @marekjahoda ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Cerstve info som vcera dostal 18 e clovekohodina Ba okolie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Po mojich skusenostiach a cenovych ponukach ktore som dostal pri prerabke domu, mi to vychadza, ze elektrikar si za 2 dni roboty zobere 1000e. Poprosim expertov ktori mi zacnu vypisovat ake drahe je naradie, alebo ma presviedcat, ze elektrikarcina je rovnako narocna ako operacia srdca, aby ani nezacinali. Samozrejme ked pride k plateniu, tak sa to porata na kalkulacke a vybavene, do toho si priratajte debilne spekulantske reci co vsetko naviac museli urobit, lebo nazaciatku s tym neratali.
Odpovedať
Článok sa načítava...
debil je ten co si nedohodne cenu diela vopred,kazde navysenie odsuhlasit vopred
Odpovedať
@sonau neviem ci si niekedy nieco prerabal, alebo nacenoval, ale nikto ti nenaceni cenu na 100% pevnu este pred zacatim prac.
Odpovedať
Nam do novostavby tahanie kablov,vypinace a osadenie skrinky na pozemku €1800,ale ozaj zalezi od vela okolnosti…
Odpovedať
@emilpemil to je v poriadku, že nikto to nenacení výborne. no ešte som sa nestretol s tým, že príde majsterko a povie, pán investor, moc sme na Vás zarobili, dve stovky Vám vrátime, môže byť?
Odpovedať
@milan_toman Riešite tu CP. Ale uvedomte si že 80% projektov elektroinštalácii je určených pre stavebné povolenie. Zo skúseností viem že sa 90% realizuje podľa toho ako chce zadávateľ TJ logicky ak ja na cením podľa projektu napríklad 50 zásuviek a napríklad 10 svetelných okruhov a pri realizácii mi povie zákazník že chce 100 zásuviek a 15 svetelných okruhov tak nebudem to robit za cenu cenovej ponuky bol by som blbý ale samozrejme zákazníka o tom informujem dopredu. Dá sa rátať to ja m2 plochy a už podľa štandardu čo zákazník chce sa ceny líšia.
Odpovedať
@007tomams neriesim cp, mne ide o to, aby to bolo spravene podla noriem, nech ma to bez problemov prezije
Odpovedať
@milan_toman tak v tomto prípade to dajte robiť elektrikárov ktorí sa tomu rozumie a nie murárovi.
Odpovedať
@milan_toman @007tomams a ktorý je taky. Riešil som preberanie nehnuteľnosti od developera a elektrika po nemenovanej firme bola čistá katastrofa. Pritom maju všetky osvedčenia aj oprávnenia dokonca revizak vydal reviznu správu a rozvádzač mal kusovu skúšku akurát že to čo tam bolo popísané nemalo veľa spoločného s realitou. Tu ja teda odporúčam mat firmu ktorá to realizuje a nezávislého revízneho technika ktorý má chuť ich cepovat. Tak je kvalita zaručená. Cena elektroinstalacie sa veľmi odvíja aj od rozsahu ci je to len základ (vypínače, zásuvky, ističe), alebo je riešené smart home, dátové rozvody atď. Mňa len smart home stal 2000 a to prácu ani nepočítam keď som si to spravil sám. Cena el. inštalácie v rodinnom dome môže byť preto (ja s materiálom) cca od 5000 do 15000.
Odpovedať
@neutrino o domoch/bytoch ktoré stávajú firmy ako kusovku sa ani nebavme ako to funguje. To predsa je stratený čas a tí čo robia po takých firmách a majstroch vedia že je to katastrofa... Samozrejme súhlasím s tým že cena sa odvíja od toho co tam je, ako som písal od štandardu ktorý požaduje používateľ a u každého je iný 🙂
Odpovedať
@emilpemil ja robim mensie veci a vzdy si pozriem narocnost a dam konecnu cenu ktora sa bud nemeni alebo sa na zaklade niecoho obojstranne dohodne navysenie.ty mozno robis dialnice a tam tam to ide plus minus autobus krat dva pripadne tri
Odpovedať
Teraz dorábam hrubú inštaláciu 3 podlažného domu na Orave. Materiál si zháňali sami a vyšlo ich to okolo 2300 eur bez vypinačov a zasuviek. Za pracú sme sa dohodli na 1000 eur za komplet instalacia.Je to starý dom takže nie novostavba.
Odpovedať
@martinam1986 od 15 po 20e za hodinu podla toho co sa robi, ale na dome je asi vsetko s tych jednoduchsis prac takze asi 15e/h.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?